Четвер, 12 травня 2022
Олексій Сай - український художник, графік
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Олексій Сай - український художник, графік. Закінчив відділення графічного дизайну Київського художньо-промислового технікуму і відділення станкової графіки Академії образотворчого мистецтва та архітектури.
Його роботи були представлені на світових аукціонах та виставлялися у США, Великобританії, Німеччині, Швейцарії й Україні. Номінант премії PinchukArtCentre 2009 року. Живе і працює в Києві.
Від початку війни Олексій намагається за допомогою свого мистецтва показати світові нелюдську сутність путінського режиму та донести до кожного, чим на справді є будь-яке співробітництво з державою-вбивцею.
Read moreСьогодні відомому українському художнику Івану Степановичу Марчуку — 86!
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Сьогодні відомому українському художнику Івану Степановичу Марчуку — 86!
Полотна митця не залишають байдужими поціновувачів мистецтва й залишаються у серці назавжди. Іван Степанович - один з найтитулованіших митців сьогодення. Він винайшов унікальну техніку живопису “пльонтанізм”, що означає “пльонтати” ‒ плести, переплітати. Через складність виконання її практично неможливо повторити.
Ми високо цінуємо внесок великого майстра. Так, 10 травня Президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука, поданого за ініціативи МКІП.
Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва, учасник рейтингу “100 найвизначніших геніїв сучасності” за версією британської газети The Daily Telegraph у 2007 році. Все це про унікальну особистість, великого українця, яким ми надзвичайно пишаємось.
Міцного здоров'я, мирного неба та невичерпного натхнення Вам, Іване Степановичу!
Read more
Відбувся перший круглий стіл на тему «Топоніміка»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
11 травня відбувся перший круглий стіл на тему «Топоніміка» в рамках проєкту «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі».
До його відкриття долучилися міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та голова УІНП Anton Drobovych
Під час дискусії експерти обговорили топоніміку. Йшлося про важливість переосмислення минулого і надання йому нових сенсів. Також учасники висловили свої думки про те, що Україні варто робити зі спадщиною росії та СРСР у назвах вулиць і площ.
«Декомунізація – зрілий і свідомий етап в розвитку нашої держави. Адже мати комуністичні та російські елементи в нашому просторі, коли СРСР та росія свідомо знищувала українців та українську державність – неприпустимо. Однак, скрізь є свої нюанси, і є ті, хто не згоден з такою політикою держави. Водночас дуже важливо підходити до цього процесу з розумом та не керуватись лише ненавистю. Ми не маємо дарувати росії тих видатних діячів, які так чи інакше є українцями або завжди вважали себе такими.
Read moreСереда, 11 травня 2022
Українським дітям-переселенцям передали майже 70 тисяч книжок
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
У рамках благодійної акції «Українським дітям – українську книгу» дітям-переселенцям передали майже 70 тисяч примірників книжок. Близько половини з цієї кількості отримали маленькі українці, що вимушено виїхали за кордон через війну.
Зокрема, майже 25 тисяч книжок було відправлено до Польщі, майже 5 тисяч – в Австрію, понад 1 тисячу – в Румунію і майже 1 тисячу до Словаччини. Ще 25 тисяч книжок передали у Львівську область для потреб внутрішньо переміщених дітей. Також 8 тисяч книжок надійшли в міста Кропивницький, Тернопіль, Дрогобич, Чернівці та Кам’янець-Подільський.
З початку реалізації ще одного проєкту «Книжки без кордонів», який ініціював Український інститут книги під патронатом першої леді Олена Зеленська та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, надрукували близько 30 тисяч україномовних книжок для дітей, які вимушено виїхали за кордон. Тільки за останній тиждень силами партнерів УІК було надруковано 10 тисяч примірників.
Підтримати проєкт «Книжки без кордонів» може кожен. Долучайтесь!
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено