Субота, 21 травня 2022
У Миколаєві відкрилась виставка антивоєнних карикатур і відбулося спецпогашення марки і конверту «Ассоль вже не та»
- Article Details
- Category Новини
21 травня, в Гуманітарному штабі Центру Підтримки Бізнесу відбулася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур в рамках міжнародного конкурсу під відомим з початку війни гаслом «Русскій воєнний корабель, іди на ***!».
Про це повідомили у Центрі підтримки бізнесу, передає Інше ТВ.
«Війну навряд чи можливо зупинити за допомогою сатири і гумору, однак, впевнено сподіваємось хоч на мить наблизити її закінчення, показати справжнє обличчя божевільного диктатора-параноїка, брехливість російської пропаганди, відсутність зародків людяності, моральності та моралі у російських окупантів. На інформаційному фронті «сатира має бути вбивча»», — каже керівник Центру підтримки бізнесу Артем Ващиленко.
Окрім власне виставки, пройшла церемонія спецпогашення нового конверту та марки «Асоль вже не та».
Як повідомляє директор миколаївської школи №57 Андрій Малахов, конверт випущений тиражем лише 150 штук, а марок виготовлено лише 280 одиниць. Участь у спецпогашенні взяла спеціальна комісія, до складу якої увійшли Тетяна Чичкалюк, голова Центру підтримки бізнесу Артем Ващиленко, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, депутат облради Надія Іванова та директор Миколаївської філії компанії «Укрпошта» Єгор Косоруков.
Read moreФільм-прощання "Фортеця Маріуполь. Останній день на Азовсталі"
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Дмитро Орест Козацький, голова пресслужби полку "Азов" , перебував на Азовсталі з початку оточення Маріуполя. Напередодні свого виходу з вщент розтрощеного комбінату, він зняв щемкий фільм-прощання "Фортеця Маріуполь. Останній день на Азовсталі".
Як передає Укрінформ, цей фільм розмістив у Телеграмі радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
Фільм показує металургійний комбінат зсередини, що був зруйнований російськими бомбами з неба, постійними обстрілами артилерії з землі та ракетами з моря. Покручені металеві прути, рейки, різні побиті виробничі конструкції, а в отворах розбомбленої промислової споруди видно відкрите небо.
Відео змонтоване BABYLON’13 на основі матеріалів, переданих Гарнізоном Маріуполяфільму», - написано внизу на кадрах фільму. А ще наголошується: «Ми всі у невідплатному боргу у наших Захисників Маріуполя. Їх подвиг та героїзм не мають достатніх слів».
Більше 80 днів українські захисники тримали оборону Маріуполя. 16 травня розпочалась евакуація українських захисників із заблокованого російськими загарбниками меткомбінату "Азовсталь". До медичного закладу у Новоазовськ евакуйовано більше 50-и важкопоранених бійців для надання медичної допомоги. Ще понад 200 осіб через гуманітарний коридор були доставлені в Оленівку. Для подальшого повернення їх додому буде здійснено процедуру обміну.
Read more
«Архів війни»
- Article Details
- Category Новини
Команда фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA запустила проєкт «Архів війни» та телеграм-бот для збору свідчень про війну та доказів воєнних злочинів.
«Архів війни» — це інструмент протидії війні проти України в інформаційному, мистецькому та правовому полі.
Відео, які документують воєнні злочини росії та «безпрецедентний, героїчний опір, який чинить український народ» направлятимуть до правозахисних організацій, що займаються збором таких роликів та готують позови щодо військових злочинів скоєних росіянами.
Read more
П'ятниця, 20 травня 2022
«Перформативне мистецтво крізь призму війни: виклики та можливості»
- Article Details
- Category Новини
17 травня 2022 року Український культурний фонд об’єднав представників культурних та креативних індустрій спільною темою «Перформативне мистецтво крізь призму війни: виклики та можливості». Впродовж двох годин у форматі круглого столу знані спікери – Олександр Книга, Михайло Журавель, Тетяна Тізенберг, Сергій Мойсієнко, Леся Білан та представники Українського культурного фонду – говорили про стан перформативного мистецтва в умовах воєнного часу, вплив війни на його сфери, адаптацію до сучасних реалій та перспективи підтримки і подальшого розвитку.
Заступник виконавчого директора УКФ Дмитро Решетченко відзначив, що це вже третя зустріч із представниками культурної спільноти. Зокрема, він розповів про основні шляхи діяльності Українського культурного фонду - оновлення стратегічного бачення та пріоритетів відновлення культури у післявоєнні часи, тактичні кроки інституції в період активних воєнних дій.
Дмитро Решетченко наголосив, що «триває фандрейзингова кампанія, постійно ведуться перемовини з міжнародними інституціями щодо підтримки української культури, крім того, залучення коштів у недалекій перспективі дозволить оголосити конкурси підтримки митців, які продовжують працювати та реалізовувати культурно-мистецькі проєкти в Україні».
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено