Неділя, 21 серпня 2022
26 Генеральна конференція Міжнародної ради музеїв
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
У Празі стартувала 26 Генеральна конференція Міжнародної ради музеїв.
21 серпня у Празі (Республіка Чехія) стартувала 26 Генеральна конференція Міжнародної ради музеїв (ІСОМ).
З початку повномасштабної агресії ICOM уважно стежить за подіями в Україні. Як організація, яка займається захистом культурної спадщини в усьому світі, ICOM рішуче засуджує навмисне знищення української культурної спадщини росією.
«Ця подія завжди була радісним приводом для зустрічей з колегами з усього світу. Цього ж року, як і у 2014, Україна змушена знову говорити про той біль і руйнування, що їх принесла на нашу землю росія – і про наш опір, який триває на всіх рівнях, про об’єднані зусилля задля порятунку і підтримки культурної спадщини, про ризики, пріоритети, висновки та плани спільних дій», – зазначила Катерина Чуєва, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.
ICOM, його комітети, члени та Секретаріат невтомно працюють, щоб підтримати своїх колег-музейників в Україні.
Деталі — https://mkip.gov.ua/news/7557.html
Read more
Kyiv Symphony Orchestra під орудою Luigi Gaggero зіграє концерт із музикою українських композиторів
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
24 серпня Kyiv Symphony Orchestra під орудою Luigi Gaggero зіграє концерт із музикою українських композиторів
До Дня Незалежності України Kyiv Symphony Orchestra зіграє концерт просто неба у парку Hofwiesenpark, Гера (Німеччина). Саме в цьому місті оркестр отримав тимчасову резиденцію для підготовки наступного туру на підтримку України.
У програмі заходу:
Микола Лисенко (1842–1912). Увертюра до опери “Тарас Бульба” (1890, під редакцією Левка Ревуцького, Бориса Лятошинського)
Мирослав Скорик (1938–2020). “Гуцульський триптих” (1965)
Мирослав Скорик (1938–2020). “Мелодія” ля мінор (1982)
Людвиг ван Бетховен (1770–1827). Дванадцять контрадансів для оркестру, WoO 14 (1791–1801)
Левко Ревуцький (1889–1977). Симфонія №2 Мі мажор (1927)
24 серпня о 19:00
Sparkassenbühne, Hofwiesenpark, Гера (Німеччина)
Read moreСубота, 20 серпня 2022
«Збережено в Україні»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
24 серпня до Дня Незалежності України у Скарбниці Національного музею історії України відкривається виставка «Збережено в Україні».
Виставка діятиме у Скарбниці Національного музею історії України (вул. Лаврська, 9, корпус 12, вхід через головну браму Лаври) і буде доступною для всіх охочих з 24 серпня до квітня 2023 року.
Відвідувачам будуть представлені речі, виконані у звіриному стилі, унікальне бронзове навершя із зображенням скіфського бога Папая. Найвразливіші шедеври греко-скіфського мистецтва, серед яких – і легендарна пектораль з кургану Товста Могила, на час війни представлені якісними копіями. Вишуканий керамічний посуд, виготовлений грецькими майстрами, демонструватимуться у Скарбниці музею вперше.
Проєкт реалізується за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
Деталі — https://mkip.gov.ua/news/7559.html
Read more
МАРТА ПІТЧУК - неймовірно талановита сучасна художниця з Івано-Франківська
- Article Details
- Category Новини
МАРТА ПІТЧУК - неймовірно талановита сучасна художниця з Івано-Франківська.
Її картини - це щось нереальне....
Це просто фантастика!
У свої 27 років Марта написала понад сотню картин, розмалювала з десяток будинків та мала декілька персональних виставок.
Художниця започаткувала серію дивовижних картин із зображенням Мотанок, вдягнених у жіночі строї різних регіонів України.
Мотанка - українська народна лялька, прадавній сакральний оберег. Їй майже 5000 років.
- Коли я написала першу Мотанку, то відчула, що цей образ на даному етапі мого життя найкраще розкриває мене як митця - говорить Марта. На моїх картинах ви можете побачити давно забуті, незвичні елементи українського строю. Я досліджую етнічні регіони України, намагаючись знайти в них щось особливе, неповторне. Кожна з моїх робіт присвячена конкретній місцевості, тому це свого роду антропологічне дослідження. Цінністю і місією моїх картин, я вважаю, є те, що вони транслюють енергію і силу української жінки, яка надихає і спонукає глядача захоплюватися власним корінням.
Read moreМалюнок 8-річної українки став обкладинкою пісні EPOLETS та Люка Прітчарда з гурту The Kooks
- Article Details
- Category Новини
Усі кошти з продажу пісні Freedom на стрімінгових платформах підуть на підтримку програми реабілітації «Незламна мама» від «Фонду Маша».
25 днів маленька Соломія разом з мамою та ще трьома сотнями людей провела в полоні в темному підвалі школи в селі Ягідне, що на Чернігівщині. Щоб розрадити полонених дітей, батьки дозволили їм розмалювати стіни підвалу.
"Спочатку діти малювали по стіні звичайними ручками. А коли я знайшла в підвалі гуаш – то в малих почалося справжнє свято. Моя дитина малювала на стіні монстрів. Так вона позбавлялася свої жахіть. А монстри, що нас оточували, ставали менш страшними. Точно знаю, що це допомогло їй пережити полон. І нам всім також – бо ми, дорослі, дивилися на ці малюнки і розуміли: маємо триматися заради дітей", - розповідає Ярослава, мама 8-річної Соломії
Малюнки Соломійки зі стіни в підвалі стали обкладинкою пісні під символічною назвою Freedom.
Read more
Наймолодша волонтерка
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
П‘ятирічна Марія, яка з рідними виїхала з Кривого Рогу на Львівщину через воєнні дії рф, увійшла у Національний Реєстр Рекордів як наймолодша волонтерка, яка своїм виступом зібрала для потреб ЗСУ 35 тисяч 492 гривні.
Дівчинка під музичний супровід свого старшого братика Олександра виконувала українські пісні у центрі Львова майже 10 годин.
Волонтерський фонд доклав кошти до зібраної суми і придбав тепловізор INFIRAY СL35 M.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено