Середа, 09 листопада 2022
Радіодиктант національної єдності-2022
- Article Details
- Category Новини
9 листопада, у День української писемності та мови, в Україні проведуть традиційний Радіодиктант національної єдності 2022.
Як повідомили на порталі Уряду, авторка цьогорічного тексту - українська письменниця і режисерка, член Українського ПЕНу Ірина Цілик. Читатиме текст народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Радіодиктант національної єдності-2022: як взяти участь:
Приєднатися до написання всеукраїнського диктанту можуть усі охочі. Для цього птрібно 9 листопада об 11:00 за київським часом увімкнути:
-Українське Радіо або Радіо Культура;
-телеканал Суспільне Культура;
-діджитал-платформи Суспільного: фейсбук-сторінку Суспільного та ютуб-канали Українського Радіо та Суспільне Новини;
-додаток suspilne.radio;
-додаток "Дія".
Як перевірити Радіодиктант національної єдності 2022
10 листопада буде оприлюднено текст диктанту. Якщо ви хочете, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:
Надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
Сфотографувати або відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
Read moreТретім амбасадором проєкту «Збережіть українську культуру» став блогер-мільйонник кіт Степан
- Article Details
- Category Новини
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.
«Харківський кіт Степан, який має в Instagram 1,3 млн підписників, став амбасадором проєкту від МКІП — «Збережіть українську культуру». Це вже третя зірка, яка долучилася до проєкту, спрямованого на відновлення зруйнованих росіянами українських пам’яток культури», - йдеться у повідомленні.
Як повідомляв Укрінформ, проєкт «Збережіть українську культуру», був презентований наприкінці серпня. Він спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам'яток культурної спадщини в Україні.
Раніше повідомлялося, що український гурт Kalush Orchestra та український реп-виконавець Володимир Самолюк (Skofka) стали амбасадорами проєкту «Збережіть українську культуру».
Read more
155 років Національній опері України
- Article Details
- Category Новини
Національна опера України імені Т. Г. Шевченка, якій 8 листопада виповнюється 155 років, знаходиться на передовій культурного фронту, і ще багато століть писатиме мистецьку історію нашої країни.
Про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"Сьогодні виповнюється 155 років відтоді, як Національна опера України показала першу виставу. 8 листопада 1867 року відбувся дебют на сцені нового театру з постановкою «Аскольдова могила», яка розповідала про легендарне минуле Києва. Легендарний театр, де видатні артисти грали музику та вистави всесвітньо відомих композиторів та режисерів, де творили генії української музики. Сьогодні Національна опера України імені Т. Г. Шевченка - на передовій культурного фронту України", - зазначив міністр.
Ткаченко сподівається, що Нацопера ще багато століть писатиме мистецьку історію нашої країни.
Читайте також: Вистави Львівської нацопери можна безкоштовно переглядати у чеських потягах
Read moreПрацівники культури допомагають тримати інтелектуальний фронт в умовах агресії рф - Зеленський
- Article Details
- Category Новини
Президент Володимир Зеленський наголосив, що спільні зусилля фахівців сфери культури, креативних індустрій та митців допомагають тримати український інтелектуальний та культурний фронт в умовах агресії російської федерації.
Про це йдеться в його вітанні з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, передає Укрінформ.
“Радий нагоді вітати усіх, хто присвятив своє професійне життя і творчість розвитку української культури, збереженню безцінних духовних скарбів нашого народу, які звеличують та прославляють Україну. В умовах воєнної російської агресії ми ще більше переконалися, наскільки вагомою є роль фахівців сфери культури, креативних індустрій та митців, чий досвід, талант, зусилля і спільні ініціативи допомагають тримати наш інтелектуальний та культурний фронт. Завдяки вам самобутня українська культура впевнено розширює кордони, стає все більш популярною та впізнаваною у міжнародному просторі, а наша музика, література, мистецькі проєкти завойовують серця мільйонів шанувальників у світі”, - зазначив Зеленський.
Він висловив особливу подяку тим діячам культури, які взяли до рук зброю і мужньо боронять рідну землю та нашу незалежність у лавах Збройних сил України.
“Ви вкотре доводите, що творчий, інтелектуальний, духовний потенціал нашої держави – невичерпний, а нескорена мужня українська нація – незламна”, - підкреслив Президент.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено