Вівторок, 03 січня 2023
Пісня Івана Леньо й Оксани Мухи представляє прокатний фільм «Щедрик»
- Article Details
- Category Новини
Вийшов кліп на саундтрек «Я відчуваю тебе» до українсько-польського фільму «Щедрик». OST виконали Оксана Муха та Іван Леньо з рок-гурту «Kozak System».
Про це йдеться у релізі, який є в розпорядженні Укрінформу.
«Пісня «Я відчуваю тебе» у виконанні Івана Леньо та Оксани Мухи стала однією з головних музичних тем стрічки. Вона розповідає про кохання головних героїв, яке переживає всі перешкоди, триває понад усе. У кліпі використані кадри з фільму, а також спеціально відзняті сцени з Іваном та Оксаною у реальних декораціях стрічки», - йдеться в релізі.
Зазначається, що кліп став неофіційним тизером стрічки. Пісню «Я відчуваю тебе» написав трубач Kozak System Сергій Соловей, а вперше її виконали у 2019 році в дуеті з Мухою.
У релізі зауважується, що музична композиція стала OSTом до «Щедрик» за пропозицією режисерки стрічки Олесі Моргунець-Ісаєнко: «дует Мухи та іншого учасника Kozak System Леньо несподівано висловив почуття головних героїв фільму».
Згідно з повідомленням, для Мухи драма «Щедрик» також стала акторським дебютом - виконавиця за запрошенням Моргунець-Ісаєнко зіграла епізодичну роль.
Read more128 років тому народився геніальний композитор Борис Лятошинський
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
128 років тому у цей день (22 грудня 1894 (3 січня 1895) або 22 грудня 1894 p.) народився геніальний композитор Борис Лятошинський.
Окрім написання музики, Борис Миколайович залишився в історії як видатний піаніст, диригент, педагог, народний артист України, лавреат державної премії України імені Шевченка.
Життєвий та творчий шлях Б. М. Лятошинського розпочався в Житомирі. Тут народився майбутній композитор, провів раннє дитинство та прожив трохи більше двох років в юнацькому віці. Батько композитора наприкінці 1910 року очолював Житомирське комерційне училище і залишався на посаді директора до 1919 року. Ще в юності, під впливом батька, Борис Лятошинський зацікавився історичним минулим нашого народу, що проявилось пізніше у використанні історичної тематики в його оперних та симфонічних творах.
Батьки композитора були музично обдарованими і вважали, що діти повинні навчатись музиці. В дитинстві майбутній композитор навчився грати на фортепіано, а в 1910 році починає вчитися грі на скрипці. Цього ж року він пише свої перші твори – мазурку, вальс, невеликі п’єси для фортепіано, а трохи пізніше фортепіанний квартет. Всі ці твори виконуються в Житомирі і притягують до себе увагу музичної громадськості.
Навчався юний Лятошинський у другій чоловічій гімназії Житомира, яку закінчив у 1913 році.
Вищу освіту Борис Миколайович здобув у Києві, навчаючись одночасно на юридичному факультеті Київського університету та в Київській консерваторії під керівництвом Р. М. Глієра.
Read moreТелеграм-спільнота фахівців і фахівчинь креативної та культурної сфер «Навзаєм»
- Article Details
- Category Новини
Телеграм-спільнота фахівців і фахівчинь креативної та культурної сфер «Навзаєм» запустила консультаційну програму з комунікацій «Навзаєм UP».
Консультація триває до 60 хвилин у форматі Creative Review, де експерт/-ка аналізує і дає фідбек щодо соцмереж, сайту, контент-стратегії, відеоконтенту тощо. Можна обрати одного з 13 консультантів, орієнтуючись за описом їхніх компетенцій.
«Навзаєм» прагне підтримувати свою спільноту і цінує час та працю фахівців, тому консультації платні: внески йдуть на оплату роботи експертів/-ок та розвиток організації.
Обрати консультанта та записатися можна за посиланням.
Read more
Нобелівська лауреатка Матвійчук назвала книгу, яку радить прочитати всім
- Article Details
- Category Новини
Голова організації «Центр громадянських свобод», яка у 2022 році отримала Нобелівську премію миру, Олександра Матвійчук радить усім прочитати трактат Хосе Ортега-і-Гассета «Бунт мас».
Про це вона сказала в інтерв’ю Укрінформу у відповідь на прохання порекомендувати якісь книжки, які обов’язкові для читання людини думаючої.
“Я би порадила прочитати книгу Хосе Ортега-і-Гассета «Бунт мас». Він написав її в 30-х роках минулого століття, напередодні Другої світової війни, але коли її читаєш - я спеціально її перечитувала двічі, вдруге - минулого чи позаминулого року, - то розумієш, що він описує суспільні явища, які відбуваються прямо зараз. Це дуже маленька книга, але саме вона принесла йому світове визнання. Це - діагноз, це діагноз нам, як людям, і це якраз ті теми, про що треба більше читати”, - сказала Матвийчук.
Як повідомлялося, «Бунт мас» (ісп. La rebelión de las masas) — соціально-філософський есей іспанського філософа Хосе Ортеги-і-Гассета, присвячений культурній кризі Європи, що стала наслідком виникнення масового суспільства, котре відбирає вплив у аристократії. Книга вперше була опублікована в Іспанії в 1930 році.
Читайте також: Матвійчук: Ми не можемо відкласти на «після війни» демократичну трансформацію держави
Read moreУ рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Книжки без кордонів» понад 170 українські школи, лікарні, бібліотеки по всій Великій Британії отримали понад 16 тисяч дитячих книжок українською мовою
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
У рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Книжки без кордонів» понад 170 українські школи, лікарні,бібліотеки по всій Великій Британії отримали понад 16 тисяч дитячих книжок українською мовою
Забезпечити книжками вдалося за сприяння друкарні Halstan, Служби ліцензування видавництв, Український інститут книги та Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.
Read more«Знай свою Україну»
- Article Details
- Category Новини
Музей Івана Гончара та БФ «Коло» за підтримки УКФ розробили онлайн-курс про різдвяні традиції в межах освітнього проєкту «Знай свою Україну». Зробіть власноруч дідуха, приготуйте кутю та пряники, створіть різдвяного павука та колядницьку зірку просто зараз :)
Освітній проєкт у доступній формі розповідає не лише про традиційні обряди, страви, одяг, народне мистецтво, а й про символи, причини та значення традицій у повсякденному житті українців.
Проєкт легко адаптується для використання у загальноосвітніх закладах у рамках інтегрованих уроків з історії, літератури, музики та мистецтва, а також зручний для персонального користування та ознайомлення у родині.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено