січня 2023
Вівторок, 31 січня 2023
Вийшов блог Олександра Ткаченка, Міністра культури та інформаційної політики України
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Олександр Ткаченко у новому блозі НВ: «Ще одна поразка неоімперії “кривих люстерок”».
Вийшов блог Олександра Ткаченка, Міністра культури та інформаційної політики України, на платформі nv.ua про ухвалене історичне рішення Комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо внесення центра міста-порту Одеса до Списку Всесвітньої спадщини під загрозою.
Попри те, що росіяни відверто знущалися з самого процесу внесення історичного центра міста-порту Одеса до Списку Всесвітньої спадщини під загрозою, — відтепер центр міста-порту Одеси під захистом ЮНЕСКО.
Читати блог https://nv.ua/.../odesa-teper-pid-zahistom-yunesko...
Read more
У Лісабоні стартував проєкт «Українська книжкова поличка»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
У бібліотеці імені Орланду у Лісабоні стартував проєкт «Українська книжкова поличка», що реалізується під патронатом Першої леді України Олени Зеленської.
Відкрила «Українську книжкову поличку» керівниця відділу мережі бібліотек Лісабону Едіт Гімарайнш. А на самій церемонії виступили також радник з питань культури Мера Лісабону Діогу Моура та тимчасовий повірений Володимир Козлов.
У колекції сучасна література українських видавництв, багато різних книжок для дітей (вірші, казки, збірки оповідань та інше), книжки про Україну та її історію, декілька книг англійською мовою.
Тепер у бібліотеці імені Орланду Рібейру також можна знайти книжки українською мовою, зокрема для дітей, які можна замовити безкоштовно на 30 днів.
Проєкт «Українська книжкова поличка» ініційований першою леді України Оленою Зеленською спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством закордонних справ України, а також Українським інститутом книги разом з посольствами України за кордоном.
Read moreПонеділок, 30 січня 2023
ЛОТ «Дослідження історико-культурної спадщини України»
- Article Details
- Category Новини
У межах грантової програми «Культурна спадщина» на 2023 рік Український культурний фонд створив ЛОТ «Дослідження історико-культурної спадщини України». Він розроблений у співпраці з Українським інститутом національної памʼяті, щоб підтримати дослідників, які працюють з темами, що активно використовує російська пропаганда.
Максимальна сума гранту, яку можна отримати на дослідження, становить 800 тисяч гривень.
Кінцевий термін подачі заявки – 28 лютого 2023 року.
https://s7763268.sendpul.se/sl/MTcyNzk4ODA=/f181453a78ef9ef6aca6aa5bd0d1c34812374s6
Read more
Неділя, 29 січня 2023
Аудіо-бібліотечка звукозаписів присвячена нашій державності
- Article Details
- Category Новини
Поезія:
1. Ржепецький, Л. Поезія, опалена війною [Електронний ресурс] : вірші : [звукозапис] / Л. Ржепецький ; [читає Л. Ржепецький]. – Миколаїв, 2022. – С. 1–38. – Режим доступу: http://www.reglibrary.mk.ua/images/tunes/1rjep.mp3.
2. Кремінь, Д. З дитинства [Електронний ресурс] : [вірш : звукозапис] / Д. Кремінь ; [читає С. Куліков] // З днів шалених : кн. ран. лірики та віршів «закарпат. циклу». – Миколаїв, 2021. – С. 199–200. – Режим доступу: http://www.reglibrary.mk.ua/images/tunes/3krem.mp3.
3. Кремінь, Д. Пастораль [Електронний ресурс] : [вірш : звукозапис] / Д. Кремінь ; [читає С. Куліков] // З днів шалених : кн. ран. лірики та віршів «закарпат. циклу». – Миколаїв, 2021. – С. 201–202. – Режим доступу: http://www.reglibrary.mk.ua/images/tunes/2past.mp3.
4. Бердник, О. Свята Україна ; Дума про Рідну Матір [Електронний ресурс] : [звукозапис] / О. Бердник ; [читає С. Куліков] // Золоті Ворота : поезія, публіцистика, інтерв'ю. – Київ, 2008. – С. 24–26. – Режим доступу: http://www.reglibrary.mk.ua/images/tunes/10berdnik.mp3.
5. Глазовий, П. Серед темної ночі [Електронний ресурс] : [гумореска : звукозапис] / П. Глазовий ; [читає С. Попов] // Веселі гуморески. – Київ, 2016. – С. 116. – Режим доступу: http://www.reglibrary.mk.ua/images/tunes/4glassnoz.mp3.
6. Глазовий, П. Небесний гість [Електронний ресурс] : [гумореска : звукозапис] / П. Глазовий ; [читає С. Попов] // Веселі гуморески. – Київ, 2016. – С. 122–123. – Режим доступу: http://www.reglibrary.mk.ua/images/tunes/6glas.mp3.
7. Глазовий, П. Київський етюд [Електронний ресурс] : [гумореска : звукозапис] / П. Глазовий ; [читає С. Попов] // Веселі гуморески. – Київ, 2016. – С. 126. – Режим доступу: http://www.reglibrary.mk.ua/images/tunes/5ket.mp3.
Read more
Бій під Крутами став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Бій за майбутнє.
Бій за життя майбутніх поколінь.
За вільну Україну
Бій під Крутами став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.
За 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, але саме сьогодні ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу.
Українці зробили свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави.
Ми готові цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному.
Пам’ятаємо подвиг крутянців, продовжуємо боротьбу
Read more
Запрошуємо на презентацію виставки «Природно-заповідний фонд: зелена скарбниця країни»
- Article Details
- Category Новини
2 лютого о 13.00 відбудеться презентація виставки «Природно-заповідний фонд: зелена скарбниця країни» в онлайн-форматі.
Увазі учасників заходу будуть запропоновані видання, що містять інформацію про біологічне різноманіття рослинного та тваринного світу заповідників і національних парків України та Миколаївщини, збереження та охорону унікальних природних екосистем та комплексів.
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за посиланням:
https://forms.gle/BydwJ6127CUf9RKx8
Підключитися до заходу можна за посиланням:
https://meet.google.com/rpj-byyr-vvr
Детальніше ознайомитися з виданнями можна на виставці, що експонуватиметься з 2 по 13 лютого у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства.
Read more
Субота, 28 січня 2023
Запрошуємо на захід «Права та соціальні гарантії внутрішньо переміщених осіб» в онлайн-форматі
- Article Details
- Category Новини
1 лютого о 13.00 у рамках роботи Університету правових знань відбудеться захід – правовий гід «Права та соціальні гарантії внутрішньо переміщених осіб» в онлайн-форматі.
З порядком оформлення статусу, правами, пільгами та соціальними гарантіями ВПО учасників зустрічі ознайомлять фахівці Миколаївського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області.
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за посиланням:
https://forms.gle/bGtu9W3MpNRERWah7
Підключитися до заходу можна за посиланням:
https://meet.google.com/gmk-youb-xdd
Read more«Ті, хто змінили нашу історію»
- Article Details
- Category Новини
27 січня завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства А. А. Трокай у рамках «Патріотичного марафону» взяла участь у засіданні кіноклубу «Ті, хто змінили нашу історію», що був організований Миколаївський обласний Центр національно-патріотичного виховання, туризму . та проходив в онлайн-форматі. Участь у заході взяли керівники пошуково-дослідницьких та науково-дослідницьких робіт, керівники і вихованці краєзнавчих гуртків області.
У рамках засідання А. А. Трокай поділилася своїми враженнями від перегляду біографічного художнього повнометражного фільму «Заборонений» та представила огляд видань про поета, правозахисника та Героя України Василя Стуса, що зберігаються у фонді Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Дякуємо організаторам за змістовний захід!
Read more
П'ятниця, 27 січня 2023
Книжка «Ukraїner. Країна зсередини»
- Article Details
- Category Новини
Книжка «Ukraїner. Країна зсередини» очолила топ продажів на Amazon.
Українська версія книжки вийшла у Видавництво Старого Лева 2019-го року.
«Це переконливий візуальний портрет справжньої України, з любов’ю створений українцями за роки до нинішньої війни. Вона відображає справжнє розмаїття цієї величезної країни, другої за величиною в Європі, від мальовничих лісових сіл до великих міських житлових проєктів, приголомшливих гірських пейзажів і лиманів до промислових кар’єрів і середньовічних фортець. Вона знайомить з людьми України та їхніми історіями з великою кількістю різних людей, включаючи традиційних колядників, виробників дикого меду, гончарів і залізничників, художників, вівчарів і майстрів віників», — зазначають на сайті Batsford.
Видання міститиме понад 350 фотографій, а також QR-коди, які ведуть на лонгріди на вебсайті Ukraïner.
Англомовна версія книжки «Ukraїner. Країна зсередини» (“INSIDE UKRAINE. A Portrait of a Country and its People”), що вийде 16 січня у британському видавництві Batsford, очолила топ продажів на Amazon у категорії Hot New Releases in History of Ukraine.
Read moreЧетвер, 26 січня 2023
Щиро вдячні за передану у дар монографію Олександри Малаш «Болгарські назви рослин: походження, семантика, символіка»
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує отримувати книги у подарунок. Цього разу за сприяння Костянтина Картузова до фонду надійшла монографія кандидата філологічних наук, молодшого наукового співробітника Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні, учасниці книжкового проєкту Національної академії наук України «Наукова книга» (Молоді вчені) Олександри Малаш «Болгарські назви рослин: походження, семантика, символіка».
Книга містить праці болгарських та інших слов’янських мовознавців, які приділяли увагу різноманітним проблемам номінації рослин. Найменування об’єктів флори постають у таких вимірах, як об’єкт історії болгарської мови, лінгвістичний результат когнітивного осягнення дійсності та культурний код болгарського етносу у взаємозв’язку з іншими слов’янськими й неслов’янськими культурними кодами. В основу монографії покладено текст кандидатської дисертацію «Народні флорономени в болгарській мовній карті світу», захищеної в Інституті мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України у 2017 р.
Видання стане у нагоді фахівцям-славістам, а також усім, хто прагне поглибити знання з болгарської мови, культури, відкрити для себе нові, часом несподівані грані буття та світогляду слов’ян.
Детальніше ознайомитися з монографією ви зможете у відділі обслуговування користувачів.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено