Понеділок, 06 лютого 2023
Прем'єра фільму «Малевич» відбудеться влітку-восени 2023 року
- Article Details
- Category Новини
Прем'єра фільму «Малевич» про життя і творчість українського художника-авангардиста Казимира Малевича має відбутися влітку-восени 2023 року.
Про це повідомила режисерка Дар’я Онищенко під час обговорення фільму в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Ми вже представляли уривки з нашого фільму в програмах Work in Progress у Франції та Італії на кінофестивалях. Мені було дуже цікаво побачити реакцію людей. Справді помітно, і це відразу відчувається, що люди здивовані. Більшість людей сприймають Малевича як російського митця. Хтось чув, що він з польської родини. Але майже ніхто справді не знає до сих пір про його зв'язок з Україною. І до сих пір історики розходяться в тому, чи була його мати польського чи українського походження. Звісно, цих речей ніхто не знає. Не знає, що він працював у Києві, що він тут народився», - сказала Онищенко.
Вона зазначила, що ідея цього фільму з'явилася до початку повномасштабного вторгнення, в 2020 році. За її словами, дуже хотілося познайомити світового глядача саме з українським Малевичем, і розказати, чому в своїй творчості він багато уваги приділяв зв'язку з українською природою, українським народом та українській історії.
«Після повномасштабного вторгнення у нас спочатку відмінились зйомки, потім перенеслись, і фільм набув зовсім іншої актуальності. Я як режисер та сценарист під іншим кутом подивилась на цю історію... Для мене очевидними стали історичні паралелі, які були в той час, коли жив Малевич, і те, що відбувається зараз. Весь період Голодомору, якому Малевич присвятив свої роботи, і новий геноцид, який ми бачимо зараз», - зауважила Онищенко.
Вона додала, що до виходу фільму планується зробити ще імерсивну виставку Казимира Малевича.
Read moreЛОТ «Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов'я і Причорномор'я»
- Article Details
- Category Новини
У межах цьогорічної грантової програми «Культура. Регіони» Український культурний фонд (УКФ) створив ЛОТ «Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов'я і Причорномор'я».
ЛОТ розроблено у співпраці з Меджлісом кримськотатарського народу, щоб сприяти збереженню, розвитку і промоції культури Криму, Приазов’я та Причорномор'я, які перебувають у загрозливому стані через російську окупацію.
«Підтримка локальної культури в сьогоднішніх умовах є надзвичайно важливою. Об'єднавшись тут, на території вільної України, ми маємо докласти максимум зусиль, аби культура, традиції корінних народів Криму та етнічних культур Приазов'я і Причорномор'я були збережені, попри тимчасову окупацію цих територій росією та намагання знищити там все. Тому, при нагоді, я вдячний Українському культурному фонду за спільну роботу та всебічну підтримку у цьому напрямку», – підкреслив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу.
Read moreНеділя, 05 лютого 2023
Меморіал Лінгвоцид
- Article Details
- Category Новини
ВГО Українська бібліотечна асоціація запрошує на презентацію проєкту “Лінгвоцид”.
Це інтерактивний меморіал русифікації в Україні, створений у 2022 році, під час російсько-української війни.
Меморіал покликаний показати людям розмах культурної колонізаційної політики, ненав’язливо вплітаючи історичний наратив у буденне життя. Він складається з серії графічних табличок і додатку для смартфона, який зв'язує їх між собою. Наразі таблички розміщені в центрі Києва, але згодом проєкт може бути масштабований в інші міста. Для роботи з матеріалами меморіалу достатньо застосунку.
На презентації Валентина Мержиєвська — освітянка і авторка проекту розкаже про ідею меморіалу, і про те, як можна на його основі організувати заняття. А також про те, як можна підтримати людей, які вирішили змінити мову спілкування з російської на українську.
Меморіал Лінгвоцид дозволяє створити усвідомлення русифікації, як послідовної політики впродовж століть. А якщо щось було створене штучно, отже це можна змінювати, так само свідомо і послідовно.
Read moreЩиро вдячні за передану у дар книгу «24.02» (Чернівці: Книги - ХХІ, 2022)
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку українському письменнику, підприємцю, досліднику, волонтеру, засновнику Фундації шкільних стипендій Андрію Меронику за передану у дар книгу «24.02» (Чернівці: Книги - ХХІ, 2022).
Українці встигають не лише відбивати атаки ворога на фронті, а й писати книжки про російсько-українську війну. Цього разу увазі читачів пропонуємо щоденник жахливої війни, що ранком 24 лютого 2022 р. перевернула свідомість і життя мільйонів українців. Книга складається з невигаданих коротких історій українських волонтерів, підприємців, лікарів, журналістів, блогерів, артистів, які опинилися посеред війни без власного на те бажання. Кожен з них пережив страх, коли десь поруч влучала ракета і лунав потужний вибух, бачив зруйновані будівлі, вибиті шибки, покалічене життя людей. Автору книги вдалося передати всі ті стани, що охопили більшість українців на початку війни: невизначеність і тривога, страх і злість, відчуття провини через те, що недостатньо зробив для опору тощо, що зовсім скоро змінилися завзяттям боротьби, бажанням бути корисним і допомагати країні, наближаючи Перемогу над ворогом.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено