Середа, 22 березня 2023
Пригодницькі та детективні новинки від видавництва "Ранок"!
- Article Details
- Category Новини
Видавництво "Ранок"підготувало для вас добірку пригодницьких та детективних новинок, які на днях видавництво «Ранок» видали друком.
Починаємо одразу з двох новинок від Дорі Гіллестад Батлер, американської письменниці та авторки багатьох книг для дітей. Авторка є переможницею премії «Edgar Award» у 2011 році за найкращий дитячий роман. Її книги часто з’являються в шорт-листах кращих літературних творів.
«Привид під стріхою. Книга 2» - продовження серії «Бібліотека з привидами».
Успішно розгадавши таємницю привида в бібліотеці, Каз і Клер відкриваюсь власне детективне агентство з пошуку примар. І вже є перша справа. Місіс Бізлі, сусідка, упевнена, що на її горищі мешкає привид. Клер із Казом миттю беруться за нове діло, адже це може бути хтось із родичів Каза, що зникли! Та врешті решт, може, так їм вдасться знайти родину Каза?
Read moreВсесвітній день водних ресурсів
- Article Details
- Category Новини
Щорічно, 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день водних ресурсів. Ідея проведення такого дня вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища, що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро.
Нераціональне використання запасів річкових і підземних вод суходолу, а також забруднення довкілля, упродовж минулих століть спричинило стрімке погіршення чистоти природних джерел, водойм, морів, ускладнило забезпечення населення питною водою. Цей день є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість збереження водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства.
Пропонуємо вашій увазі добірку літератури з фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки:
Гідроекологія (Херсон, 2019);
Лико, С. М. Гідроекологія (Київ, 2017);
Маджд, С. М. Концепція структурно-функціональних змін розвитку антропогенно трансформованих водних екосистем (Київ, 2020);
Мітрясова О. П. Екологічний інтегрований менеджмент водних ресурсів у європейських країнах (Миколаїв, 2020);
Природні ресурси України (Херсон, 2019);
Read moreПоезія — це особливий вид мистецтва. Він — про найщемливіші з почуттів
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Сьогодні, до Всесвітнього дня поезії, ділимось добіркою віршів, які написали українці на порталі «Поезія вільних».
27568 віршів на порталі «Поезія вільних» – це історії людей про те, як вони переживають агресивну війну росії проти України. Це особисті історії й відверті сповіді людей різного віку та професій різними мовами. Серед них: діти, військові, волонтери, люди, до яких у домівки прийшла війна.
Українці пишуть вірші про свою любов до близьких, до рідної країни, а також про те, як самі змінилися під час війни.
Проєкт «Поезія вільних», створений за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти
Більше поезії тут https://warpoetry.mkip.gov.ua
Read moreМикола Лисенко
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
181 рік тому, 22 березня, народився Микола Лисенко, композитор, основоположник української класичної музики.
Лисенко — автор опер «Різдвяна ніч» (1874), «Утоплена» (1885), «Наталка Полтавка» (1889), «Тарас Бульба» (1890), «Енеїда» (1910), оперети «Чорноморці», що стали основою українського національного оперного мистецтва.
Його не просто так вважають засновником української класичної музики: Лисенко писав опери, сонати, рапсодії, був також етнографом і педагогом. Також віртуозно грав на піаніно та відкрив першу українську Музично-драматичну школу. СЛУХ розповідає про людину-оркестр, яку ще за життя називали батьком української класики.
«Молитва за Україну» — урочиста пісня, відома також під назвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» або як духовний гімн України. Написана в 1885 році. Автор музики Микола Лисенко, слів Олександр Кониський.
Цей твір став гімном української нації.
Про внесок митця в культуру нашої країни у новому відео.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено