Вівторок, 18 квітня 2023
Засідання наукової студії «Підготовка кваліфікованих фахівців: зв'язок між освітою та ринком праці»
- Article Details
- Category Новини
18 квітня в онлайн-форматі відбулося чергове засідання наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Підготовка кваліфікованих фахівців: зв'язок між освітою та ринком праці». Метою зустрічі стало обговорення питань щодо стану та розвитку системи вищої освіти в реаліях воєнного часу, інтеграції вітчизняної освіти до європейського та світового освітніх просторів та процесів взаємодії вищої освіти з ринком праці.
Участь у заході взяли представники Департамент освіти і науки Миколаївської ОДА, Миколаївський обласний центр зайнятості, ГО Агенція Розвитку Південного регіону, викладачі та студенти Чорноморський національний університет імені Петра Могили, Миколаївський Національний Аграрний Університет, МНУ імені В. О. Сухомлинського, Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» та ВСП Миколаївський будівельний фаховий коледж КНУБА.
Модератор заходу – заступник директора з наукової роботи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Н. В. Моісеєва – наголосила на актуальності засідання та важливості тих процесів, що відбуваються в системі вищої освіти.
Учасників заходу привітала спеціаліст відділу професійної (професійно-технічної) освіти, координації діяльності вищої освіти, науки департаменту освіти і науки Миколаївська обласна державна адміністрація Є. В. Троценко. Вона підкреслила важливість підготовки закладами вищої освіти кваліфікованих фахівців, які будуть затребуваними на ринку праці.
Read moreАРМА та МКІП обмінюватимуться інформацією про викрадені об'єкти культурної спадщини
- Article Details
- Category Новини
Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) і Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) об’єднають зусилля в розшуку викрадених об’єктів культурної спадщини.
Про це повідомляє пресслужба АРМА, передає Укрінформ.
«За ініціативою АРМА в онлайн-режимі було проведено робочу зустріч представників агентства із заступниками міністра культури та інформаційної політики України для налагодження взаємодії між відомствами з метою обміну інформацією про викрадені (пограбовані) об’єкти культурної спадщини», - йдеться в повідомленні.
Наголошується, що нацагентство систематично удосконалює функціонал та інструментарій для виявлення та розшуку активів у сфері культурної спадщини, витворів мистецтва та інших культурних об’єктів. Зокрема, використовує відомості реєстру Stolen Works of Art Database (База викрадених виробів мистецтва), адміністратором (держателем) якого є Інтерпол.
Також фахівцями АРМА підготовлено план заходів з виявлення та розшуку зазначеної категорії активів, визначено основні ідентифікатори його виконання та учасників цих заходів, розробляються рекомендації для органів досудового розслідування щодо виявлення та розшуку об’єктів вказаної категорії, проводяться консультації з профільними експертами.
За результатами зустрічі учасники ухвалили рішення про систематичні консультації та постійний обмін інформацією між відомствами для розшуку та повернення викрадених об’єктів культурної спадщини.
Read moreПонеділок, 17 квітня 2023
Міжнародний день пам’яток і визначних місць
- Article Details
- Category Новини
18 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам’яток і визначних місць, а в Україні – День пам’яток історії та культури.
Від початку російської агресії культурні, історичні та природні пам’ятки на території України знаходяться під постійною загрозою. Внаслідок обстрілів знищуються або пошкоджуються твори мистецтва, пам'ятки архітектури, музеї, театри, бібліотеки. Культурні цінності, що залишилися на захоплених територіях, розкрадаються.
Майже половина територій усіх заповідників та національних парків України знаходиться на тимчасово окупованих територіях або у зоні бойових дій, і доля їх невідома. Серед них – музей-заповідник «Херсонес Таврійський» у Севастополі, включений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, та біосферний заповідник «Асканія-Нова» у Херсонській області, включений до Всесвітньої мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.
Український культурний фонд запустив інтерактивну Мапу культурних втрат https://uaculture.org/culture-loss/, що демонструє масштаб руйнації пам’яток внаслідок російського вторгнення. Згідно з Гаазькою конвенцією 1954 р. руйнування об’єктів культурної спадщини є воєнним злочином, за який агресор має відповідати.
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Read more
Долучайтеся до ефіру та відкривайте для себе світ сучасної української літератури!
- Article Details
- Category Новини
24 квітня о 13.30 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на віртуальну зустріч з творчим подружжям, неодноразовими переможцями Міжнародний літературний конкурс "Коронація слова" – поетесою, прозаїком, публіцистом, лауреаткою премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки Надією Гуменюк та письменником, журналістом, володарем відзнаки «Золотий письменник України» Володимиром Лисом.
Під час заходу, що проходитиме у рамках циклу «ЛітСвіт: про літературу і не тільки…», учасники матимуть можливість поспілкуватися з зірковими гостями, задати запитання щодо їх творчості, а також отримати у подарунок роман з автографом, що буде переданий бібліотекарями автору найцікавішого запитання.
Підключення до конференції Zoom:
https://us02web.zoom.us/j/87318465012
Ідентифікатор конференції: 873 1846 5012
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за посиланням https://forms.gle/neoqyZJ4jwv3uzuL7
Дякуємо Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олени Пчілки за співпрацю та технічну підтримку заходу!
Read more
Передані у дар літературно-художні видання англійською та французькою мовами
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку доброму другу бібліотеки – миколаївському поету, члену Національної спілки журналістів України Олександру Полякову за передані у дар літературно-художні видання англійською та французькою мовами.
Зокрема, фонд іноземної літератури поповнився романами американських письменників, авторів детективних, містичних, пригодницьких романів-бестселерів Дж. Ґрішема, Н. Деміля, Р. Ладлама, Д. Кунца, Ф. Форсайта, британського романіста Дж. Хіггінса та ін.
Ці видання стануть у нагоді літературознавцям, філологам, мовознавцям, студентам вищих навчальних закладів та усім, хто цікавиться сучасною зарубіжною художньою літературою.
Запрошуємо завітати до бібліотеки та ознайомитися з ними!
Read more
Нещодавно Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки
- Article Details
- Category Новини
Нещодавно Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Як зазначено на сайті «The Booker Prize» до короткого списку імен увійшли: Берні, Беріл, Айріс, Мінерва, Калліопа та Джаніна.
Більшість голосів отримало ім’я Берні – скорочення від Бернардін. Цей пункт у голосуванні був створений на честь Бернардін Еварісто, першої чорношкірої жінки – лауреатки Букерівської премії. «Я здивована та втішена тим, що моє ім’я було номіноване читачами та отримало найбільшу кількість голосів під час голосування. – сказала Еварісто. – Але як єдина жива авторка в списку, я вважаю, що було б більш доречно, якби ця честь дісталась письменниці, яка більше не з нами».
Фонд Букерівської премії з повагою поставився до рішення Бернардін та ухвалив рішення дати статуетці ім’я Айріс, на честь письменниці Айріс Мердок. Цей варіант посів друге місце у голосуванні.
У фондах Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека є чудове зібрання видань британської письменниці та філософині Айріс Мердок.
Запрошуємо до читання!
Read moreРаді представити вашій увазі унікальне видання повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків»
- Article Details
- Category Новини
Друзі! Раді представити вашій увазі унікальне видання повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків» (видавництво Видавництво Discursus, 2023).
Так-так! Вам не здається, і ми не помилились. Адже ця книга зі збереженою мовою останньої прижиттєвої публікації повісті 1913 р., коли «тіні» були «тіни».
М. Коцюбинський написав «Тіни забутих предків» під враженням від перебування на Гуцульщині у 1910-11 рр. Це книжка про первісне кохання між Иванком та Марічкою, що зростало разом з ними попри кровну ворожнечу їхніх родин. Це також історія про зраду і вільну любов, про біль втрати і силу почуттів, про смерть та екзистенційну самотність, а водночас – про гуцульський вітаїзм та вміння набуватися.
Над ілюстраціями до книжки працювала Дарія Луцишина, і вони неперевершені. Передмова – літературознавиці, дослідниці «гуцульського тексту» Олександри Салій.
Запрошуємо завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданням!
#даруй_книгу #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено