Середа, 26 квітня 2023
Засідання Ради керівників бібліотечних закладів Миколаївської області за темою «Бібліотеки у сучасних реаліях: реагуємо на виклики та долаємо труднощі»
- Article Details
- Category Новини
26 квітня відбулося засідання Ради керівників бібліотечних закладів Миколаївської області за темою «Бібліотеки у сучасних реаліях: реагуємо на виклики та долаємо труднощі». У заході, що пройшов в онлайн-форматі, взяли участь 60 фахівців – керівники обласних бібліотек, публічних бібліотек територіальних громад та представники відділів освіти/культури, що курують діяльність бібліотек.
Відкрив засідання заступник начальника управління культури національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Бойченко, який наголосив на важливості підтримки бібліотечних закладів у цей непростий час. Голова ГО «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації» Надія Богза привітала учасників заходу та акцентувала увагу на актуальних питаннях, що сприятимуть подальшому відновленню та розвитку бібліотек.
Засідання складалося з двох блоків. У блоці «Публічні бібліотеки: діяльність в реаліях воєнного часу» були висвітлені головні напрямки роботи бібліотек. Так, директор Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Вікторія Агаркова проаналізувала виклики, що поставали перед бібліотеками у різні періоди розвитку, та шляхи їхнього подолання, продемонструвала сторінки «Чорного альбому постраждалих бібліотек Миколаївщини» та зупинилася на актуальних форматах роботи бібліотек у воєнний час. Директор обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна Тетяна Жайворонок висвітлила роботу бібліотек Миколаївщини з дітьми в реаліях воєнного часу, акцентувала увагу на просуванні книги та читання, необхідності поповнення фондів постраждалих бібліотек сучасними українськими книжками.
Read moreВівторок, 25 квітня 2023
«Мільйони мостів»: Україна — Почесний гість Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
25-28 травня 2023 року в Палаці культури і науки у Варшаві відбудеться Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Цьогоріч в рамках події Україна має особливий статус.
Програму українського стенда Український інститут книги готує у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України, Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі та організатором Ярмарку – Fundacja Historia i Kultura
Стенд України буде розташований у Мармуровій залі Палацу культури і науки під номером 120 та діятиме під гаслом «Мільйони мостів». На стенді можна буде придбати книжки українською мовою близько 45 видавництв, познайомитися з українськими авторами і представниками літературного світу, а також встановити галузеві контакти з агентами та видавцями.
В межах програми українського стенда до Варшави приїдуть понад 30 видатних авторів з України, які протягом чотирьох днів ярмарку візьмуть участь у 40 літературних заходах. Серед авторів, яких можна буде побачити і почути у Варшаві: Юрій Андрухович, Остап Сливинський, Юрій Винничук, Світлана Тараторіна, Катерина Бабкіна та Галина Крук.
Детальніше https://mkip.gov.ua/news/9035.html
Read more
Нація, яка не знає своєї історії, приречена її повторювати
- Article Details
- Category Новини
З висловом «Нація, яка не знає своєї історії, приречена її повторювати», що належить перу Дж. Сантаяна, погодиться, мабуть, кожен. Але, щоб дізнатися про минуле, треба читати книжки, але зовсім не обов'язково з історії. Для цього достатньо прочитати художні твори історичної тематики, в яких влучно передано все, що відбувалося з реальними людьми.
Тож, якщо ви шукаєте цікаву, а головне, захопливу книжку про наше минуле, пропонуємо вам серію «Галицька сага» від неодноразового лауреата Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» Петра Лущика. До неї увійшли романи «Велика війна» (Харків, 2020), «Примара миру» (Харків, 2020), «Тінь незалежності» (Харків, 2020), «Майбутня сила» (Харків, 2021).
У «Галицькій сазі» є все: динамічний сюжет, витончений стиль і колоритна мова автора. Це захоплююча історична сага, в якій змальовано життя звичайних мешканців галицького села Перетин. Всю історію родини автор описав у восьми окремих книгах, кожна з яких розповідає про певний період. Події роману охоплюють час від початку Першої світової війни й до серпневих подій 1991 року, коли Україна здобула Незалежність.
Тож запрошуємо до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека зануритись в справжню історію, в історію, якою вона є.
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено