Четвер, 11 травня 2023
Волонтери зібрали в електронній бібліотеці 20 тисяч книг про Україну
- Article Details
- Category Новини
Волонтери створили унікальну електронну бібліотеку, що містить 20 000 книг про Україну у вільному доступі.
Про це повідомляє Український інститут книги.
Проєкт Diasporiana був заснований в 2011 році й працює на волонтерських засадах. Йому також допомагають троє осіб з України та троє українців з Канади, Австралії та США.
Ініціатива спрямована на зміцнення культурних зв’язків, забезпечення можливості вільного доступу користувачів до надбань української еміграції та створення електронних копій друкованих документів, що зберігаються у фондах бібліотек та інших закладів культури, а часом і в приватних колекціях.
Наразі на сайті у вільному доступі розміщено більше 20 тисяч видань в різних категоріях.
Ознайомитись з книжками можна за посиланням.
Read moreЗапрошуємо на наступне засідання клубу «СловоТворення»
- Article Details
- Category Новини
На думку психологів, кожній людині найприємніше чути власне ім’я. А найбільше радує, коли звертаються до тебе правильно. Саме особливостям творення форми кличного відмінка імен та по батькові було присвячене чергове засідання розмовного клубу «СловоТворення», що відбулося 10 травня.
Учасники зустрічі розповіли також про власні літературні уподобання та улюблених авторів, а родзинкою зустрічі стала рубрика «Антисуржик», що допомагає очистити наше мовлення, робить його досконалішим.
Запрошуємо на наступне засідання клубу, під час якого поспілкуємося на теми шопінгу та одягу, а також дізнаємося про особливості відмінювання слів іншомовного походження.
Тож чекатимемо на вас 17 травня о 12.00 та обіцяємо, що з нами не буде нудно!
Приєднуйтеся до «СловоТворення» і вивчайте нашу співучу мову!
Read moreEuropean Union in Ukraine запрошує 20 митців із країн ЄС та України взяти участь у культурній резиденції
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Культурна резиденція: «Мистецька відповідь України на російське вторгнення»
З 2 по 9 червня European Union in Ukraine запрошує 20 митців із країн ЄС та України взяти участь у культурній резиденції.
Основна мета відобразити культурну відповідь України на російську агресію, підкреслити місце української культури в ширшій європейській культурі та підкреслити її унікальність.
Критерії відбору:
Учасник відбору має бути повнолітнім;
Активна діяльність у сфері мистецтва;
Володіння англійською мовою на високому розмовному рівні;
Щирий інтерес до української культури;
Готовність брати участь у всіх заходах проєкту.
Щоб подати заявку на участь, необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням до 15 травня
Детальніше
https://www.eeas.europa.eu/.../cultural-residence...
Read more
Середа, 10 травня 2023
Марія Бліндюк спеціально для LiRoom пропонує перевідкрити для себе українську літературу
- Article Details
- Category Новини
Страшний 2022 рік, окрім усього іншого, став роком перевідкриття української культури. Війна Росії проти української ідентичності є жорстокою і кривавою, проте бажання стерти нашу історію, лише спонукає досліджувати й відновлювати власну пам’ять. Українське читають, у списках бестселерів з’являється дедалі більше книжок українських авторів(-ок).
З одного боку, читачі звертаються до класики, надолужуючи шкільну програму й наново відкриваючи для себе перевірені часом імена. З іншого – намагаються наздогнати сучасників(-ць) і відкрити для себе літературу доби незалежності.
Літкритикиня Марія Бліндюк спеціально для LiRoom пропонує перевідкрити для себе українську літературу http://surl.li/guocu. Підібрати інакшу оптику для певних назв.
Підійти до книжкової полиці не з академічного боку, а як до захопливої пригоди і пропонує п’ять категорій:
Початкова стадія фанатизму від укрліт.
Прокачане задротство в укрліт.
Перечитайте визнану класику.
Якщо любите срачі.
Такої літератури не було і не буде.
Більшість із запропонованих книг ви знайдете в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Ваше серденько не залишиться байдужим – гарантуємо!
Read more
Відбулося засідання за темою «Сучасні інструменти для створення інтерактивних уроків»
- Article Details
- Category Новини
11 травня у рамках роботи Академії педагогічної майстерності відбулося засідання в онлайн-форматі за темою «Сучасні інструменти для створення інтерактивних уроків». Учасникам заходу – викладачам і методистам Миколаївський ОІППО – було представлено добірку платформ та додатків для створення інтерактивних уроків, використання яких урізноманітнить навчальний процес.
Особливу увагу було приділено платформам mozaBook та Nearpod, що включають завдання, графіки та інші інтерактивні елементи, надають можливість стеження за прогресом учнів та надсилають повідомлення про їхню успішність.
Спікер Ірина Мельниченко поділилася власним досвідом використання платформи Trello у робочому процесі та наголосила, що даний застосунок може стати заміною платформи Classroom. Розповіла про платформу Socrative, яку можна використовувати замість звичних гугл-форм.
Присутні також ознайомилися з освітніми інтерактивними платформами та онлайн-сервісами Edpuzzle, Seesaw, Flipgrid, Mentimeter, які можна використовувати для створення матеріалів для уроків.
Read moreВиставка Музею війни «Україна – Розп’яття»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Виставка Музею війни «Україна – Розп’яття» отримала Спеціальну нагороду журі міжнародної премії «Museum and Heritage Awards-2023».
Під час урочистої церемонії на честь цьогорічних переможців міжнародного конкурсу «Museum and Heritage Awards», Національний музей історії України у Другій світовій війні. Офіційна стор. вручили Спеціальну нагороду журі за виставку «Україна – Розп’яття» та особливу професійну стійкість в умовах війни.
Виставка «Україна – Розп’яття» відкрилась 8 травня 2022 року й за рік експонування не лише привернула увагу світових медіа та громадськості, але й отримала низку виставкових сіквелів, що експонувались поза межами України: «Битва за Україну» (Рига, Латвія), «Україна – Розп’яття. 365…» (Таллінн, Естонія) та «Україна. Розп’яття. Трибунал» (США).
Поважне журі особливо вразив той факт, що процес підготовки виставки розпочався у перші місяці повномасштабного вторгнення рф в Україну. Артефакти музейна команда на чолі з генеральним директором збирала за сприяння силового блоку країни у деокупованих регіонах Київщини та Чернігівщини відразу після їхнього звільнення.
Детальніше
Read moreРік української культури в Молдові
- Article Details
- Category Новини
11 травня в Національній бібліотеці Республіки Молдова відбулося відкриття тематичної програми заходів Року української культури в Молдові.
Програму підготував колектив Національної бібліотеки Республіки Молдова за сприяння Міністерства культури Молдови та Ambasada Ucrainei în Republica Moldova/Посольство України в Молдові
До гостей події звернувся Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. Він підкреслив важливість і значущість подій Року української культури в Молдові, а також розповів про спільні заходи, які вже відбулися в рамках Року української культури в Молдові.
Це виставка «Культура під прицілом» в Національному художньому музеї Молдови та фестиваль Схід Опера «Sound of Ukraine», у рамках якого Харківський національний академічний театр опери і балету імені Миколи Лисенка блискучо представив 7 вистав.
Під час події презентували й фотопроєкт «Листівки з України: як «руський мир» знищує культуру», масштабну виставку документів з фондів Національної бібліотеки Республіки Молдова «Україна: між миром і війною», а також видання, передані колективом Одеської національної наукової бібліотеки в рамках дії Меморандуму про співпрацю бібліотек, укладеного в 2019 році.
Read more«Дочка Сварога»
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на онлайн-презентацію нового видання «Дочка Сварога».
Авторка книги Галина Лозко - доктор філософських наук, етнолог-релігієзнавиця, публіцист, членкиня Національна спілка письменників України НСПУ, авторка чисельних монографій, навчально-методичних посібників, програм, методичних рекомендацій, науково-популярних видань та статей.
Говоритимемо з авторкою про задум і роботу над книгою, про відродження віри предків, про нові дослідження календаря Коло Свароже.
Чекаємо вас 16 травня о 13:00 на платформі ZOOM.
Підключення до заходу: https://us02web.zoom.us/j/82644817677
Ідентифікатор конференції: 826 4481 7677
Участь підтверджується заповненням онлайн-заявки за посиланням https://forms.gle/EMSCogAA5mUWviKa7
Read more
Біобібліографічний покажчик, присвячений відомій письменниці і журналістці Надії Гуменюк
- Article Details
- Category Новини
Фахівцями відділу наукової інформації і бібліографії Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека підготований біобібліографічний покажчик, присвячений відомій письменниці і журналістці Надії Гуменюк. До вашої уваги запис онлайн-зустрічі з авторкою, яка нещодавно відбулася у рамках циклу «ЛітСвіт: про літературу і не тільки» https://youtu.be/cyJi9Jv8e18
У творчому доробку письменниці майже п’ять десятків книжок різних жанрів і напрямів, відзначених низкою престижних премій: Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки, імені Олександра Олеся, імені Агатангела Кримського, літературних премій «Благовіст», «Звук павутинки» та інші. Дізнатися більше і переглянути покажчик можна за посиланням http://www.reglibrary.mk.ua/arc/gumenuk.pdf
Покажчик продовжує серію посібників «Імениті письменники України», що започаткована бібліотекою у 2015 р. У рамках серії вже вийшли видання про Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Мирослава Дочинця, Оксану Забужко, Марію Матіос, Андрія Кокотюху, Юрія Винничука. Готується до виходу покажчик, присвячений Володимиру Лису.
Ознайомитися з цими випусками можна в електронному архіві на сайті нашої бібліотеки http://www.reglibrary.mk.ua/index.php/vidavnicha-diyalnist
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено