Вівторок, 16 травня 2023
Олександр Ткаченко наголосив на подальшій потребі промотування української культури в ЄС
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Засідання Ради з питань освіти, молоді, культури та спорту: Олександр Ткаченко наголосив на подальшій потребі промотування української культури в ЄС.
Сьогодні під час засідання Ради з питань освіти, молоді, культури та спорту, яке відбулося під головуванням Швеції в Раді Європейського Союзу, було розглянуто питання культури, аудіовізуальних засобів та освіти.
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко також долучився онлайн до засідання
«Для нас вкрай важливо збільшити грантову підтримку для створення нових культурних продуктів і контенту в Україні, а також перекладів на українську мову і видання книг для бібліотек в Україні. Тому постійна підтримка українського культурного та креативного секторів підвищить європейську безпеку та стійкість, а також зміцнить спільні демократичні цінності», - зазначив міністр.
У своєму виступі міністр висловив вдячність за безпрецедентну підтримку та наданий захист від ЄС митцям та працівникам культурних та креативних секторів в Україні та за її межами. Також він відзначив узгоджені та невідкладні ініціативи іноземних партнерів щодо охорони культурної спадщини та діджиталізації культурної сфери України.
Read moreУ Миколаєві відкрили виставку відомої вишивальниці у рамках циклу «Берегині України»
- Article Details
- Category Новини
Фото: Алла Мірошниченко, Валентина Кривцова
У Миколаєві відкрилася персональна виставка вишивальниці, очільниці обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Жанни Семененко-Руських у рамках з творчого циклу «Берегині України».
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Персональна виставка Жанни Семененко-Руських - восьма з творчого циклу «Берегині України», метою якого є знайомство глядачів з творчістю жінок міста-героя Миколаєва. Захід приурочено Дню вишиванки і це дуже символічно, особливо зараз. Адже вишиванка – це код нації. І саме під час війни він спрацював, став на захист всієї України. Тому ми і назвали сьогоднішню виставку «Берегиня символів». Бо кожен символ, зашитий у нашу вишиванку, має оберегові функції, які захищають від лихих сусідів», - розповідає голова Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», Заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.
На виставці представлені рушники та сорочки не лише самої майстрині, а й її кращих учнів. За основу авторських візерунків, що оздоблюють вироби, взято старовинні символи-обереги та методи їхнього компонування. Це надає роботам особливої винятковості.
Загалом пані Жанна за своє творче життя, яке триває понад півстоліття, вишила більше сотні сорочок та близько 50 рушників, а ще скатертини, серветки і багато чого іншого. На кожну роботу вона витрачає від кількох місяців до року. А є такі вироби на виготовлення котрих пішло аж два роки.
Read moreУкраїнський інститут книги оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів з випуску книжкової продукції
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Український інститут книги оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів з випуску книжкової продукції.
Запрошуємо подавати на конкурс культурно-мистецькі проєкти, спрямовані на випуск книжкової продукції за такими тематичними напрямами:
-Художні та науково-популярні твори для різних вікових категорій читачів:
-Твори для дітей та юнацтва:
-Художні твори, пов’язані з відзначенням подвигів ветеранів війни, проявлених під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України.
Учасник подає заявки не більше як на шість книжкових проєктів за одним або всіма пріоритетними тематичними напрямами.
За умовами конкурсу, УІК фінансуватиме усі прямі витрати учасників, а саме:
-Підготовка, друк та доставка книжкових видань, що будуть здійснені учасником під час дії договору про виконання проекту:
-витрати на друк та витратні матеріали, пов’язані з друком:
-витрати на доставку книжкової продукції.
Детальніше про вимоги
https://mkip.gov.ua/news/9147.html
Read more
Понеділок, 15 травня 2023
150-ліття з Дня народження Павла Скоропадського
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Павло Скоропадський є однією з найвизначніших постатей в нашій історії.
Попри те, що деякі історики звинувачують його в русофільстві, ним здійснювалася політика м’якої українізації. Гетьман розумів, що його держава має бути українською.
Саме гетьман Скоропадський заснував у Києві Українську академії наук та Український університет.
Було відкрито близько сотні українських гімназій, відбулося введення до навчальних програм української мови, історії та географії як обов’язкових предметів.
В Українській Державі Скоропадського розбудовувалися державні інституції, формувався розгалужений апарат на місцях, започатковано інститут державної служби в Україні. Скоропадський також ініціював розроблення проєктів державних символів Української Держави.
Сьогодні, до 150-ліття з Дня народження Павла Скоропадського, ділимося фактами з його життя у каруселі.
Read more«Фріда Кало. Безжальна врода»
- Article Details
- Category Новини
Історія життя відомої мексиканської художниці Фріди Кало – це історія нескінченної боротьби, кохання, ненависті, дружби, зради, творчих злетів і падінь. Але не зважаючи на всі життєві негаразди вона завжди була втіленням радості, а увесь біль і самотність виплескувала на полотнах своїх картин. Цікаво, що Фріда ніколи не називала себе художницею, вона просто змальовувала своє життя. «Я малюю себе, тому що тільки себе я знаю найкраще», – завжди наголошувала Кало.
Саме завдяки своїм оригінальним автопортретам, незламності духу та відкритості, образ художниці став культовим у Мексиці. Її портрети можна побачити всюди, починаючи від листівок та марок і закінчуючи ресторанними вітринами. Про життя та творчість Фріди Кало знято чимало фільмів та написано багато книг. Зокрема, у 2016 році побачило світ україномовне видання «Фріда Кало. Безжальна врода», автором якої є французький письменник та журналіст Жерар де Кортанз.
Ця книга – не просто біографія Фріди Кало, а, скоріше, історична правда чи, навіть, споетизований есей в якому зроблено акцент саме на емоції та особистість Фріди. Автор відкриває перед читачами увесь трагізм життя художниці: страждання від постійного фізичного болю та неможливості мати дитину, пристрасне кохання до Дієго Рівери. «Я стала жертвою двох прикрих нещасть. Перше – це коли перекинувся автобус. А друге нещастя – Дієго», – говорила вона.
В тексті багато витягів із щоденників та листів Фріди і Дієго Рівери, цитат та думок художниці, а ще життєві анекдоти автора, деталізований опис мексиканського побуту та архітектури, політичні інтриги та шалені пристрасті богемного життя Мексики того часу.
Read moreВебінар «Вивчення бібліотечного фонду як засіб поліпшення його складу та використання»
- Article Details
- Category Новини
16 травня відбувся вебінар «Вивчення бібліотечного фонду як засіб поліпшення його складу та використання» у рамках вебкоучингу «БібліоSTUDIЕS» для фахівців публічних бібліотек територіальних громад області, до якого долучилося 35 осіб.
Спікерка – Олександра Аляпіна, завідуюча відділом обслуговування користувачів Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека – розповіла про основні методи вивчення складу фондів бібліотек, розкрила питання використання результатів вивчення для якісного поповнення, збереження бібліотечного фонду та ефективного задоволення інформаційних потреб користувачів.
Учасникам заходу було надано практичну консультацію щодо складання, заповнення та аналізу таблиць з аналітичного та статистичного методів вивчення фондів бібліотеки.
Read moreОнлайн-презентація книги Галини Лозко «Дочка Сварога»
- Article Details
- Category Новини
16 травня відділ документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запропонував миколаївцям та мешканцям інших регіонів України долучитися до онлайн-презентації нової книги доктора філософських наук, етнолога-релігієзнавця, публіциста, члена Національна спілка письменників України НСПУ, авторки чисельних монографій, навчально-методичних посібників, навчальних програм, методичних рекомендацій, конспектів лекцій, науково-популярних видань, статей Галини Лозко «Дочка Сварога».
Це науково-популярна книжка для кожного українця. Її можна читати спочатку, а можна розгортати на тих сторінках, що оповідають про рідне віровчення, про того чи іншого рідного Бога чи Богиню, або про їхнє вшанування у святкові дні відновленого календаря «Коло Свароже». У книжці, що вийшла друком у миколаївському видавництві «Іліон», зібрані статті авторки на теми рідної віри.
Під час онлайн-зустрічі з пані Галиною ми говорили про задум і роботу над книгою, про відродження віри предків, нові дослідження календаря Коло Свароже, українську матрицю нашої суспільної душі та феномен нашої живучості. Вперше увазі гостям був представлений проморолик на книгу з яким можна ознайомитися за посиланням https://youtu.be/-0Ms7a56Tag
Read moreОбговорення теми «10 легких шляхів вивчити англійську мову»
- Article Details
- Category Новини
Шановні користувачі!
Раді вам повідомити, що після довготривалої перерви свою роботу відновлює англійський розмовний клуб «Dialogue», що працює на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Учасники першого засідання, що відбулося 16 травня, разом з волонтером Центру – американцем Бредом Банністером обговорили тему «10 легких шляхів вивчити англійську мову» та ознайомились з рекомендаціями спікера щодо удосконалення мови, а саме – слухати аудіокниги, дивитися кіно та відео виключно англійською.
Під час вільного спілкування присутні розповідали про себе і власні хобі, ділилися власним досвідом, як легко і швидко вивчати англійську мову та подякували Бреду за чудову можливість попрактикувати та удосконалити свою вимову.
А ми нагадуємо, що засідання клубу відбуватимуться щовівторка о 12.00 та запрошуємо приєднатися усіх, хто прагне спілкуватися англійською.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено