П'ятниця, 02 червня 2023
Чи можна заснути під час нічних обстрілів? Як функціонувати?
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Сон у такий важкий для нашої психіки період, як повномасштабна війна, переходить у так звану «стадію очікування». Наче спиш, але в режимі готовності будь-якої миті зіскочити з ліжка й тікати. Відтак, у покроковому відновленні сну важливо врахувати усі фактори впливу.
Ділимось рекомендаціями від Олега Чабана – доктора медичних наук, академіка, професора кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії медико-психологічного факультету Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
Якщо необхідно заснути у несприятливих умовах, важливо потурбуватися про таке:
Безпечне місце. Це коридор вашої квартири (правило двох стін), підвал, бомбосховище, метро. Навіть коли немає тривоги, але вас переслідує страх, краще облаштувати місце для сну там, де ви почуваєтеся найбільш безпечно.
Тепло. Дуже важливо не замерзнути і не відчувати холодового (і додатково стресового) ознобу. Одягайтеся так, наче вам потрібно буде спати на вулиці. І краще обрати важку ковдру, ніж легку.
Звукова атмосфера. Тут допоможе ваш особистий смак чи звичка – або це буде заспокійливий для вас «шум» – тиха повільна музика, шум хвиль моря, вітру, дощу, пташиного співу тощо, або ж навпаки – беззвучність. В останньому випадку можна скористатися зручними навушниками (щоб вони не тиснули на вуха, не приносили жодного дискомфорту), берушами або ж зробленими власноруч вушними тампонами.
Read moreЧетвер, 01 червня 2023
«Етнологія релігії» (Миколаїв, 2023)
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку доктору філософських наук, етнологу-релігієзнавцю, публіцисту, члену Національна спілка письменників України НСПУ та доброму другу нашої бібліотеки Галині Лозко за передане в дар видання – наукову монографію «Етнологія релігії» (Миколаїв, 2023).
У монографії зібрані актуальні наукові статті пані Галини з етнології релігії, які друкувалися протягом 10 років на сторінках українських наукометричних видань. Усі разом ці статті призначені глибше розкрити об’єкт і предмет етнології релігії, що й досі лишається малодослідженим.
Статті згруповано у розділах: «Ідеологія, освіта, педагогіка», «Основи етнорелігійного ренесансу», «Актуалізація етнорелігій у світ», «Категорії та архетипи етнології релігії». Для зручності пошуку видання має «Іменний покажчик» та «Покажчик термінів і категорій». Усі статті споряджені анотаціями, ключовими словами (українською та англійською мовами), списками літератури та джерел.
Монографію адресовано науковцям, філософам, релігієзнавцям, етнологам, викладачам і студентам, а також широкому колу читачів, яких цікавить взаємозв’язок етносу і релігії.
Запрошуємо до бібліотеки!
Read moreXII Всеукраїнська Школа бібліотечного журналіста за темою «Бібліотечна журналістика під час війни: фіксуємо, документуємо, генеруємо контент»
- Article Details
- Category Новини
З 30 травня по 2 червня в онлайн-форматі проходила XII Всеукраїнська Школа бібліотечного журналіста за темою «Бібліотечна журналістика під час війни: фіксуємо, документуємо, генеруємо контент», організована фахівцями Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка, Харківське обласне відділення УБА, Наукова бібліотека КНУКіМ та за підтримки Міністерство культури та інформаційної політики України.
Приєдналися до Школи понад 130 учасників з різних областей України. У навчанні взяла участь і бібліотекарка відділу документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Алла Шкроботько-Чорна. Модерувала розмову і знайомила з трендами у медіасфері керівник проєкту, заступник директора ХДНБ ім. В. Г. Короленка з наукової роботи, кандидат наук із соціальних комунікацій Людмила Глазунова.
Під час навчання своїм досвідом щодо реалізації інноваційних бібліотечних проєктів з популяризації книги і реклами бібліотеки на різних соціальних платформах, видання бібліотечних газет, архівування документів про війну ділились колеги з бібліотек Харкова, Києва, Херсона, Миколаєва, Львова, Вінниці, Сум, Дніпра, Запоріжжя, Рівного, Кам'янського.
Read more«Пліч-о-пліч з українським народом: країни, що прихистили наших громадян»: Франція
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека в партнерстві з Рада національних товариств Миколаївської області продовжує реалізацію соціальної ініціативи «Пліч-о-пліч з українським народом: країни, що прихистили наших громадян».
2 червня відбулась чергова зустріч і цього разу вона булла присвячена Франції, яка від початку повномасштабної війни надає значну військову допомогу Україні та приймає багато українських біженців. Учасники зустрічі дізнались багато цікавих фактів про історію та культуру цієї дивовижної країни.
Під час віртуальної екскурсії присутні «відвідали» архітектурні пам’ятки столиці Франції, а вчитель історії вірменської недільної школи Союзу вірмен України Миколаївської області Левон Захарян поділився своїми враженнями від перебування у Парижі.
У колоритну атмосферу французьких мелодій учасники зустрічі поринули завдяки артисту Миколаївська обласна філармонія Володимиру Василенку та учениці Дитяча музична школа 2, місто Миколаїв Мадіні Войциховській, яка заспівала відому французьку пісню.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено