Вівторок, 31 жовтня 2023
Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотеки закладів вищої освіти: історія та сьогодення»
- Article Details
- Category Новини
31 жовтня завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Анна Трокай взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Бібліотеки закладів вищої освіти: історія та сьогодення» (до 105-річчя заснування бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка), що проходила в онлайн форматі. Конференція організована Бібліотекою Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (Бібліотека К-ПНУ ім. Івана Огієнка) та Наукова бібліотека Хмельницького національного університету.
Досвід роботи відділу був представлений доповіддю «Створення віртуального бібліотечного контенту та промоція краєзнавчої книги».
За матеріалами конференції заплановано підготовку збірника «Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Серія: Бібліотекознавство. Книгознавство. Випуск 7».
Read more«Геловінські» новиночки
- Article Details
- Category Новини
Друзі, а в нас для вас «геловінські» новиночки «Сни в оселі міста», «Пасма Медузи», «Крилата смерть» та «Жах у музеї» 2022 року від харківського видавництва «Фоліо» із серії «Зарубіжні авторські зібрання». Це моторошні історії від «батька» загадкового всесвіту Ктулху, засновника американської містичної «чорної школи» XX століття Говарда Філіпса Лавкрафта (1890–1937).
«В пітьмі, можливо, ховаються розумні створіння і, можливо, ховаються створіння поза межами будь-якого розуміння. Це не відьми чи чаклуни, не примари чи гобліни, що колись лякали примітивну цивілізацію, але створіння нескінченно могутніші», – Г. Ф. Лавкрафт.
Фантастичні позаземні істоти, паралельні світи, жертвоприношення, а головне, відчуття надлюдських страхів є головними у творах письменника. Пов’язані з міфологією, нічними кошмарами та прадавньою магією «лавкрафтівські жахи», одночасно шокують і жахають, але не відпускають читача до останньої прочитаної сторінки.
Герої Лавкрафтових творів відчувають тваринний страх перед давніми силами Зла, що насуваються на них з потойбіччя. Вони сповнені безнадії й відчаю у безсилій боротьбі з міфічними створіннями.
Read moreУКРАЇНКІВСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ ГАЛИЦИНІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МИКОЛАЇВСЬКОГО РАЙОНУ
- Article Details
- Category Новини
До війни бібліотека розміщувалася у будинку культури. Її фондом, який налічував 6 143 прим., користувалося 630 читачів. При бібліотеці діяв краєзнавчий клуб «Родовід», у рамках якого проводилися зустрічі з цікавими людьми.
У 2008 р. бібліотека здійснила редизайн свого приміщення. У 2009 р. був створений клуб за інтересами «Червона калина». У 2012 р. реалізовано проєкт «Українківські волонтери» щодо створення школи волонтерів для благоустрою села. У 2017 р. працівниця бібліотеки у складі делегації бібліотечних фахівців від Вітовського району взяла участь у VІІІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі за темою «Бібліотек@ – від ідеальної до ефективної» та ХХІV Форумі видавців у Львові.
Бібліотека була справжнім дозвільним осередком сільської громади, культурним, освітнім та інформаційним центром села.
Внаслідок постійних обстрілів відбулося влучання ракети в будівлю клубу та в приміщення бібліотеки. Фонд, документація та матеріально-технічна база закладу знищені.
Read moreПонеділок, 30 жовтня 2023
Лауреат Нобелівської премії з літератури 1976 р. Сол Беллоу (справжнє ім’я Соломон Беллоуз) (1915-2005)
- Article Details
- Category Новини
Американський письменник Сол Беллоу (справжнє ім’я Соломон Беллоуз) (1915-2005) – лауреат Нобелівської премії з літератури 1976 р. Критики вважають Сола Беллоу разом із Вільямом Фолкнером «стовпами американської літератури».
С. Беллоу народився в канадському містечку Лашин неподалік Монреаля, в сім’ї єврейських емігрантів, що переїхали з Петербурга спочатку в Канаду, а потім в США. Навчався у Чиказькому та Північно-Західному університетах, отримав диплом бакалавра соціології та антропології. Після кількох місяців навчання в аспірантурі університету штату Вісконсин Беллоу повернувся до Чикаго, де розпочав письменницьку діяльність, викладав у Педагогічному інституті Песталоцці-Фробла та працював редактором всесвітньовідомої енциклопедії «Британіка».
Під час Другої світової війни С. Беллоу служив у військово-морській піхоті та написав свій перший роман «Між небом і землею» (1944). Відомий критик Едмунд Вілсон помітив у творі одне з найправдивіших свідчень настрою цілого покоління, яке виросло у період Великої депресії та світової війни.
У 1946-1948 рр. Беллоу викладав в університеті штату Міннесота. У 1947 р. вийшла повість «Жертва», за яку Беллоу отримав літературну стипендію Гуггенхайма. Це дало можливість автору працювати у Римі та Парижі над романом «Пригоди Оґі Марча» (1953), за який автор отримав Національну премію з літератури, а сам твір був визнаний найкращою книжкою року.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено