жовтня 2023
Вівторок, 31 жовтня 2023
Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотеки закладів вищої освіти: історія та сьогодення»
- Article Details
- Category Новини
31 жовтня завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Анна Трокай взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Бібліотеки закладів вищої освіти: історія та сьогодення» (до 105-річчя заснування бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка), що проходила в онлайн форматі. Конференція організована Бібліотекою Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (Бібліотека К-ПНУ ім. Івана Огієнка) та Наукова бібліотека Хмельницького національного університету.
Досвід роботи відділу був представлений доповіддю «Створення віртуального бібліотечного контенту та промоція краєзнавчої книги».
За матеріалами конференції заплановано підготовку збірника «Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Серія: Бібліотекознавство. Книгознавство. Випуск 7».
Read more«Геловінські» новиночки
- Article Details
- Category Новини
Друзі, а в нас для вас «геловінські» новиночки «Сни в оселі міста», «Пасма Медузи», «Крилата смерть» та «Жах у музеї» 2022 року від харківського видавництва «Фоліо» із серії «Зарубіжні авторські зібрання». Це моторошні історії від «батька» загадкового всесвіту Ктулху, засновника американської містичної «чорної школи» XX століття Говарда Філіпса Лавкрафта (1890–1937).
«В пітьмі, можливо, ховаються розумні створіння і, можливо, ховаються створіння поза межами будь-якого розуміння. Це не відьми чи чаклуни, не примари чи гобліни, що колись лякали примітивну цивілізацію, але створіння нескінченно могутніші», – Г. Ф. Лавкрафт.
Фантастичні позаземні істоти, паралельні світи, жертвоприношення, а головне, відчуття надлюдських страхів є головними у творах письменника. Пов’язані з міфологією, нічними кошмарами та прадавньою магією «лавкрафтівські жахи», одночасно шокують і жахають, але не відпускають читача до останньої прочитаної сторінки.
Герої Лавкрафтових творів відчувають тваринний страх перед давніми силами Зла, що насуваються на них з потойбіччя. Вони сповнені безнадії й відчаю у безсилій боротьбі з міфічними створіннями.
Read moreУКРАЇНКІВСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ ГАЛИЦИНІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МИКОЛАЇВСЬКОГО РАЙОНУ
- Article Details
- Category Новини
До війни бібліотека розміщувалася у будинку культури. Її фондом, який налічував 6 143 прим., користувалося 630 читачів. При бібліотеці діяв краєзнавчий клуб «Родовід», у рамках якого проводилися зустрічі з цікавими людьми.
У 2008 р. бібліотека здійснила редизайн свого приміщення. У 2009 р. був створений клуб за інтересами «Червона калина». У 2012 р. реалізовано проєкт «Українківські волонтери» щодо створення школи волонтерів для благоустрою села. У 2017 р. працівниця бібліотеки у складі делегації бібліотечних фахівців від Вітовського району взяла участь у VІІІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі за темою «Бібліотек@ – від ідеальної до ефективної» та ХХІV Форумі видавців у Львові.
Бібліотека була справжнім дозвільним осередком сільської громади, культурним, освітнім та інформаційним центром села.
Внаслідок постійних обстрілів відбулося влучання ракети в будівлю клубу та в приміщення бібліотеки. Фонд, документація та матеріально-технічна база закладу знищені.
Read moreПонеділок, 30 жовтня 2023
Лауреат Нобелівської премії з літератури 1976 р. Сол Беллоу (справжнє ім’я Соломон Беллоуз) (1915-2005)
- Article Details
- Category Новини
Американський письменник Сол Беллоу (справжнє ім’я Соломон Беллоуз) (1915-2005) – лауреат Нобелівської премії з літератури 1976 р. Критики вважають Сола Беллоу разом із Вільямом Фолкнером «стовпами американської літератури».
С. Беллоу народився в канадському містечку Лашин неподалік Монреаля, в сім’ї єврейських емігрантів, що переїхали з Петербурга спочатку в Канаду, а потім в США. Навчався у Чиказькому та Північно-Західному університетах, отримав диплом бакалавра соціології та антропології. Після кількох місяців навчання в аспірантурі університету штату Вісконсин Беллоу повернувся до Чикаго, де розпочав письменницьку діяльність, викладав у Педагогічному інституті Песталоцці-Фробла та працював редактором всесвітньовідомої енциклопедії «Британіка».
Під час Другої світової війни С. Беллоу служив у військово-морській піхоті та написав свій перший роман «Між небом і землею» (1944). Відомий критик Едмунд Вілсон помітив у творі одне з найправдивіших свідчень настрою цілого покоління, яке виросло у період Великої депресії та світової війни.
У 1946-1948 рр. Беллоу викладав в університеті штату Міннесота. У 1947 р. вийшла повість «Жертва», за яку Беллоу отримав літературну стипендію Гуггенхайма. Це дало можливість автору працювати у Римі та Парижі над романом «Пригоди Оґі Марча» (1953), за який автор отримав Національну премію з літератури, а сам твір був визнаний найкращою книжкою року.
Read moreМиколаївська обласна універсальна наукова бібліотека отримуватиме книги від Українського інституту книги
- Article Details
- Category Новини
Протягом жовтня-листопада Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека отримуватиме книги від Український інститут книги для 32 бібліотек області.
55 найкращих українських видавництв майже щоденно доставляють нам свою книжкову продукцію. Всі фахівці бібліотеки долучаються до розвантаження, перенесення та розподілу книг.
Працівники відділу опрацювання документів та організації каталогів готують бібліографічні списки з повним бібліографічним описом книг, що будуть передаватися до бібліотек області.
Працюємо злагоджено, натхненно та швидко, щоб наші публічні бібліотеки якнайскоріше змогли порадувати своїх користувачів довгоочікуваними новинками!
Read moreНон-фікшн та бізнес-література
- Article Details
- Category Новини
Нон-фікшн – особливий жанр літератури, для якого характерна побудова сюжетної лінії на реальних подіях та документальних свідченнях. Книги цього жанру розповідають історії видатних людей, описують різноманітні країни, доленосні випадки та унікальні явища. Пропонуємо вам добірку літератури, що відкриває можливості для розвитку та спонукає до роздумів.
Моє життя та робота
Автор: Генрі Форд
Генрі Форд – американський бізнесмен, один із засновників автомобільної промисловості «Форд Мотор Компані» у США, спонсор розробки конвеєрної технології масового виробництва, винахідник, автор 161 патенту США, перший віце-президент Співтовариства автомобільних інженерів SAE (нині – SAE International), також один з найбагатших людей усіх часів.
У своїй книзі він детально описує, яким чином досяг успіху у виробництві наймасовішого автомобіля світу. «Я прагнув організувати виробництво з мінімальною кількістю витрат, матеріалів і людських зусиль», – так зазначив автор у своїй автобіографічній книзі. Генрі Форд з дитинства цікавився влаштуванням різних механізмів, тому ремонт годинників, ще з юнацтва приносив йому стабільний дохід. Юнак змінив безліч місць роботи, але у 1903 році заснував свою компанію, що почала випускати автомобілі. Компанія Генрі Форда займалася виробництвом військової техніки під час Першої світової війни. Автор книги надає практичні рекомендації щодо правильного ведення власної справи, мотивує до покращення ефективності діяльності та до самовдосконалення загалом.
Read moreУкраїнській молоді – європейську книгу»: польська, нідерландська та французька література з’являються в бібліотеках українських університетів
- Article Details
- Category Новини
В межах благодійної акції, літературу з Польщі та Нідерландів привіз заступник керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров.
Книжки направили до Центрального українського державного університету ім. В. Винниченка разом із поличкою «Українським дітям – українську книгу» та сучасною українською художньою літературою.
До цього Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана отримали книги з Німеччини. З Франції в дорозі ще більше літератури, яка розподілиться між університетами України.
Благодійна Українським дітям - українську книгу акція реалізується Держкомтелерадіо спільно з Офіс Президента України, МКІП, Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine.
Read more
Відбулася онлайн-зустріч з миколаївською письменницею Оленою Півненко
- Article Details
- Category Новини
Дякуємо усім, хто долучився!
30 жовтня відбулася онлайн-зустріч «ЛітСвіт: про літературу і не тільки…» з миколаївською письменницею, лауреаткою Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара Оленою Півненко. У заході взяли участь співробітники та студенти учбових закладів.
Учасники зустрічі поспілкувалися з письменницею та задали запитання щодо її творчості.
За доброю традицією, що склалася у рамках циклу, автор найцікавішого запитання отримав у подарунок перший роман з фентезійного циклу «Єлень» з автографом.
Запрошуємо вас до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ознайомитися з творчим доробком Олени Півненко.
Відкривайте для себе світ сучасної української літератури разом з нами!
Read moreНеділя, 29 жовтня 2023
26194 українців взяли участь у Національному тесті з медіа грамотності
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Майже 14 тисяч пройшли його повністю. 6% з них виявились справжніми гуру медіаграмотності.
Більше про підсумки тесту, яке питання було найскладнішим та найлегшим, з яких регіонів було найбільше учасників, якого віку, можна дізнатись в ефірі, який відбудеться наступного тижня — 2 листопада о 16:00 на Facebook-сторінці «Фільтра».
Переможці тесту будуть оголошені 1 листопада у соцмережах та на сайті «Фільтра», а також їм надішлють сповіщення на електронну пошту. 150 учасників, які дали найбільшу кількість правильних відповідей, отримають подарунковий бокс від партнерів ПРООН в Україні. Сертифікати отримають лише «Гуру медіаграмотності».
Детальніше
https://mcip.gov.ua/.../26-194-ukrayincziv-vzyaly-uchast.../
Національний тест з медіаграмотності організований Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики, який реалізується за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії, разом із програмою USAID Мріємо та діємо, що впроваджується IREX in Ukraine, та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», що виконується IREX за підтримки Посольства США в Україні у партнерстві з Міністерство освіти і науки України.
Read more
Субота, 28 жовтня 2023
«Леопольд Ященко і його славетний хор «Гомін» – велична епоха відродження традицій національного співу: збірка спогадів та матеріалів»
- Article Details
- Category Новини
Маестро співу – Леопольд Ященко
Пан Леопольд – він наш маестро,
Йому вклонимося в цю мить
За те, що нас брати і сестри
Навчав так пісню полюбить.
Євген Шафранський
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 31 бібліотека Миколаївщини отримали від Український інститут книги видання «Леопольд Ященко і його славетний хор «Гомін» – велична епоха відродження традицій національного співу: збірка спогадів та матеріалів» (Видавничій дім журналу «Пам’ятки України», 2023 рік). Видання цієї книги приурочене до 50-річчя етнографічного хору «Гомін» та до 95-річчя від дня народження світлої пам’яті керівника хору Леопольда Ященко.
«Хто співає – той щасливий!» – це улюблений афоризм Леопольда Ященка, незвичайної людини, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, зберігача та популяризатора народної української пісенної культури, який організував хор «Гомін», був його художнім керівником.
Збірка складається з п’яти розділів, до неї увійшли публіцистичні статті самого керівника хору «Гомін», його співаків, інших авторів (розділ ІV «Спогади гомінчан і шанувальників хору «Гомін»), публікації з періодичних видань (розділ ІІІ), добірка авторських пісень та обробок народних пісень Леопольда Ященка (розділ V), інтерв’ю Леопольда Ященка (розділ ІІ) та ін.
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено