Вівторок, 06 лютого 2024
«Ментальне здоров’я – це…»: українська ілюстраторка Ольга Дегтярьова створила цикл картинок
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Вони були створені спеціально для комунікаційної кампанії Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, заснованої за ініціативи першою леді Олена Зеленська.
Сюжетна лінія ілюстрацій та короткі описи розкривають поняття ментального здоров'я. Серед них такі, як важливість розуміти власні емоції, піклуватися про себе та реалізувати свій потенціал. Всього вже створено 20 картинок.
Комунікаційна кампанія «Ти як?» реалізується за підтримки проєкту USAID Ukraine - USAID Україна «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Pact.
Побачити всі зображення можна на спеціальній сторінці «Ти як»:
Read moreМКІП утворило Експертну раду з комунікацій безбарʼєрності, яку очолив Ростислав Карандєєв
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Новий консультативно-дорадчий орган працюватиме для збільшення ефективності інформаційних заходів у процесі створення безперешкодного середовища для всіх груп населення. Серед завдань також надання рекомендацій та пропозицій зі стратегічного планування комунікацій з питань створення безперешкодного середовища, підтримка членів державних комунікацій щодо планів реалізації заходів та інші.
Очолив Експертну раду т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, заступницею голови Експертної ради стала радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, секретарем – начальник відділу з політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я МКІП Леся Хемраєва.
Також до складу увійшли представники Офісу Президента України, міжнародних та громадських організацій, фахівці з публічних комунікацій зі сфери медіа та бізнесу.
Детальніше:
https://mcip.gov.ua/.../mkip-utvorylo-ekspertnu-radu-z.../
Read more
Цікавий колаж про поета Миколу Вінграновського
- Article Details
- Category Новини
Цікавий колаж від Гард.City про поета, прозаїка, кінорежисера, кіноактора, сценариста, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатного уродженця Миколаївщини – Миколу Вінграновського.
Read more
Відбулось засідання англійського розмовного клубу «Dialogue» за темою «Прості англійські фрази для щоденного використання»
- Article Details
- Category Новини
6 лютого відбулось чергове засідання англійського розмовного клубу «Dialogue».
Спільно зі спікером Бредом Банністером учасники обговорили тему «Прості англійські фрази для щоденного використання».
Присутні проявили зацікавленість та взяли активну участь в обговоренні різних ситуацій, в яких використовували вислови англійською, а також отримали цінні поради від носіїв мови, вивчили нові фрази та попрактикували їх вимову.
Засідання клубу проходять щовівторка о 15:00 на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку».
Чекаємо на вас у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека вул. Маріупольська, 9.
Read more6 лютого в Регіональному тренінгового центру відбулося заняття з комп’ютерної грамотності
- Article Details
- Category Новини
6 лютого в Регіональному тренінгового центру Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулося заняття з комп’ютерної грамотності з циклу «Комп’ютер для початківця» у рамках діяльності факультету «Основи комп’ютерних знань» Університету третього віку.
Слухачам розповіли про основні складові персонального комп’ютера, про пристрої введення і виведення інформації, обробки та зберігання даних. Також присутні дізналися, що таке операційна система комп’ютера, що розміщується на робочому столі і на панелі завдань, навчилися створювати на робочому столі файли і папки, користуватися кошиком – видаляти непотрібні файли та відновлювати на робочому столі ті, які видалили випадково.
Здобуті знання та навички учасники заняття закріпили практичними діями.
Read moreПерша жінка-лауреат Нобелівської премії з літератури стала шведська письменниця Сельма Лаґерлеф (1858-1940)
- Article Details
- Category Новини
Першою жінкою-лауреатом Нобелівської премії з літератури стала шведська письменниця Сельма Лаґерлеф (1858-1940).
Змалку через хворобу Сельма майже не вставала з ліжка і не могла бавитися, як усі діти, тому уважно слухала захопливі казки і легенди, які розповідали їй бабуся та няня. Дівчинка рано опанувала читання, почала писати вірші. Зрештою після тривалого лікування хвороба була переможена. Сельма Лаґерлеф стала вчителькою, закінчивши Вищу учительську семінарію в Стокгольмі.
У 1891 р. з’явився перший і найзнаменитіший твір С. Лаґерлеф «Сага про Єсту Берлінґа», який складається із окремих новел, різних за тональністю. За словами Томаса Манна, твір справляє вражання «казки під арфу».
Головний герой книги – колишній священик Єста Берлінг, позбавлений сану за пияцтво і нехтування своїх обов’язків. Письменниця показує, як за певних обставин у Єсти росте почуття відповідальності не лише за себе, а й за свій край і свій народ.Книга перекладена майже всіма мовами світу, за її мотивами знято одинадцять кінофільмів, були й театральні постановки.
Другим найвідомішим твором Лаґерлеф залишається повість-казка «Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми» (1906-1907), що була задумана як підручник для молодших школярів. У доступній і цікавій формі, письменниця розповідає про історію Швеції, її географію, етнографію, життя тваринного та рослинного світу. А за час своєї подорожі бешкетник Нільс, зачарований гномом, поступово доходить до розуміння того, що головним для будь-якої живої істоти, особливо людини, є турбота і допомога іншим.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено