Неділя, 03 березня 2024
140 років від дня народження Тетяни Якимівни Пати (1884 – 1976)
- Article Details
- Category Новини
3 березня виповнюється 140 років від дня народження Тетяни Якимівни Пати (1884 – 1976), заслуженої майстрині народної творчості України.
Майстриня зробила значний внесок у розвитку петриківського декоративного розпису. Тетяна Якимівна була першим вчителем розпису у місцевій школі декоративного малювання, виховала цілу плеяду талановитих майстрів, які продовжували її справу, популяризуючи орнаментальне мистецтво Петриківки.
Тетяна Пата – самобутній і оригінальний художник з характерним і індивідуальним почерком. Малюнок у Т. Пати переважно тендітний, витончений. Художниця на інтуїтивному рівні обирала кольори для створення своїх композицій, вона змішувала фарби таким чином, щоб досягти природної яскравості тону. Своєю творчою манерою майстриня збагатила скарбницю українського народного мистецтва новими і неповторними творами.
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує познайомитися з виданнями нашого фонду, що розкривають творчість майстрині:
-Глухенька Н. О. Народний майстер Тетяна Пата / Н.О. Глухенька // Народна творчість та етнографія. 1984. – № 2;
-Петриківка [Образотворчий матеріал] : альб.-репрод. / упоряд. : редкол. – Д. : Дніпрокнига, 2004. – 313, [1] с. : іл. – (Пізнавай і шануй свій край);
-Петриківські розписи / авт.- упоряд. Н. О. Глухенька. – Київ : Мистецтво, 1973. – 70 с. : іл.;
-Петриківський розпис [Образотворчий матеріал] : кн.-альбом /упор. О. Шестакова. – Київ : Мистецтво, 2015. – 239 с. : іл.
Read moreВсесвітній день дикої природи
- Article Details
- Category Новини
Щороку, 3 березня відзначається Всесвітній день дикої природи, що був встановлений у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН. Ця дата пов’язана з подією 1973 року, коли у м. Вашингтон (США) була підписана одна з найбільших угод з охорони дикої природи – Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). Вона була укладена з метою боротьби з браконьєрством і нелегальною торгівлею найбільш вразливими об’єктами флори і фауни, та забезпечення того, щоб міжнародна торгівля диких тварин і рослин не загрожувала їхньому існуванню. Україна стала учасником CITES, ратифікувавши дану Угоду відповідно до Закону України «Про приєднання України до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори» від 14 травня 1999 року № 662-Х14.
Пам’ятаймо, що дика природа – це невід’ємна частина нашої планети.
Пропонуємо вашій увазі добірку літератури з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека:
-Дикі тварини: 50 найвідоміших видів: міні-енциклопедія (Київ : Видавнича група KM-Букс, 2018);
-Ілюстрований атлас. Світ тварин (Київ : Видавництво РМ, 2020);
-Морозюк С. С. Трав’янисті рослини України: атлас-визначник (Тернопіль : Видавництво НК Богдан, 2007);
-Тварини: ілюстрований путівник (Київ : Видавнича група KM-Букс, 2017);
-Червона книга України. Вони чекають на нашу допомогу (Харків: Торсінг плюс, 2008).
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено