Вівторок, 14 травня 2024
Інформаційна година «Полотно нашого Всесвіту»
- Article Details
- Category Новини
14 травня до Всесвітнього дня вишиванки в Миколаївському районному відділі № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях фахівці Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека провели захід – інформаційну годину «Полотно нашого Всесвіту», присвячену своєрідному тайнопису наших предків – вишивці.
Учасники зустрічі ознайомились із значенням символів та кольорів у обереговій практиці українців та дізналися про традиційну українську вишиту сорочку – «книгу родоводу» наших пращурів, записану на нетлінному «полотні» родової та генетичної пам’яті нації.
Read moreВідбулася чергова віртуальна зустріч з циклу «ЛітСвіт: про літературу і не тільки…» з Мілою Іванцовою
- Article Details
- Category Новини
Дякуємо усім, хто долучився!
14 травня відбулася чергова віртуальна зустріч з циклу «ЛітСвіт: про літературу і не тільки…». Цього разу учасники заходу мали унікальну можливість поспілкуватися з письменницею, перекладачкою, журналісткою, громадською діячкою, лауреаткою Міжнародний літературний конкурс "Коронація слова" та володарка відзнаки «Золотий письменник України» Мілою Іванцовою.
Присутні на зустрічі – працівники різних сфер науки та культури, просвітяни, співробітники та студенти учбових закладів, представники бібліотек не тільки з Миколаївщини, а й інших куточків України, дізналися багато нового про творчість пані Міли й отримали задоволення від відвертого та щирого спілкування. І вже за традицією, що склалася у подібних заходах, за допомогою генератора RANDOM.ORG було визначено авторів найцікавіших запитань. На цей раз книги з автографом Міли Іванцової отримують у подарунок студентки кафедри української мови і літератури МНУ імені В. О. Сухомлинського Аліна Бондаренко та Ніана Дімірова, а також читачі Виноградівської сільської бібліотеки-філії (Інгульська ТГ) та Тарасівської бібліотеки-філії (Синюхино-Брідської ТГ).
Read moreВідбулася зустріч «Міф Сальвадора Далі в контексті сучасності»
- Article Details
- Category Новини
11 травня виповнилось 120 років від дня народження Сальвадора Далі. Пройшло майже 100 років від часу першої великої виставки творів художника і рівно сто років від публікації першого маніфесту сюрреалістів, що його написав письменник Андре Бретон у 1924 році. Саме цій темі була присвячена зустріч «Міф Сальвадора Далі в контексті сучасності», що відбулася 14 травня у відділі документів з питань культури і мистецтв Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Яке значення для сучасних шанувальників мистецтва мають твори Сальвадора Далі? Що саме можна відкрити для себе? У процесі пошуку відповідей на ці та інші питання, гості зустрічі проаналізували один із пізніх творів митця «Сюрреалістичне дитя поглядає за народження нової людини», обговорили чимало питань, пов’язаних як з творчістю, так і із життям художника. Це була справжня дискусія, адже присутні висказували різні погляди та думки щодо картин Сальвадора Далі та символіки його творів.
Read moreТехнології заради культури: розпочинається реєстрація учасників та менторів на Хататон 5.0: Спадщина. Стійкість. Інновації
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Хататон — щорічний онлайн-ідеатон та навчальна програма з діджиталізації культурної спадщини. З 21 до 27 травня учасники разом з експертами і менторами вивчаються сучасні цифрові інструменти та розробляють власні проєкти, аби представити їх в фіналі журі. Переможці отримають грошові винагороди й можливість взяти участь в акселераційній програмі.
Подія буде корисною працівникам музеїв та бібліотек, культурним діячам, артменеджерам, розробникам, дизайнерам, креативним підприємцям та усім охочим поділитися своїми ідеями та експертизою.
На учасників чекають лекції та воркшопи від експертів із використання технологій для діджиталізації культурної спадщини, менторська підтримка від спеціалістів із різних сфер, а також нетворкінг та партнерства. Одним з експертних менторів для команд стане заступниця Міністра культури та інформаційної політики Anastasia Bondar.
Реєстрація до 20 травня 2024 року за посиланням:
Реєстрація учасників: https://tally.so/r/nWNk2N
Реєстрація менторів: https://tally.so/r/3qdAE5
Детальніше про подію:
https://mcip.gov.ua/.../tehnologiyi-zarady-kultury.../
Хататон 5.0: Спадщина. Стійкість. Інновації реалізується в співпраці House of Europe, Goethe-Institut Ukraine та Digitizing.Space за підтримки European Union in Ukraine.
Read more
Понеділок, 13 травня 2024
Історія виникнення соціальної мережі «Фейсбук»
- Article Details
- Category Новини
14 травня в Регіональному тренінговому центрі Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулося заняття з комп’ютерної грамотності з циклу «Сервіси мережі Інтернет» у рамках діяльності факультету «Основи комп’ютерних знань» Університету третього віку.
На сьогоднішній день, у наш час, насичений технологічними новинками, ми навіть не уявляємо своє життя без мобільного телефону, соціальних мереж та Інтернету. Усе це дає нам можливість працювати, вчитися та спілкуватись. У тому, що вік користувачів сучасних гаджетів, різноманітних додатків та інтернет-ресурсів не має обмежень, в черговий раз переконалися відвідувачі курсів. Під час заняття вони дізналися про історію виникнення соціальної мережі «Фейсбук», ознайомилися з її плюсами і мінусами, подивилися навчальне відео.
За допомогою тренерів Регіонального тренінгового центру закріпили набуті навички практичними діями: створили у фейсбуці власні сторінки, навчилися спілкуватися, додавати фотографії, шукати нових друзів та групи за інтересами.
Read moreЛауреат Нобелівської премії 1937 р. Роже Мартен дю Ґар (1881-1958)
- Article Details
- Category Новини
Французький романіст і драматург Роже Мартен дю Ґар (1881-1958) – лауреат Нобелівської премії 1937 р.
Мартен дю Ґар народився у приміському районі Парижа Неї-сюр-Сен. Майбутній письменник здобув вищу освіту у найкращому архівно-історичному учбовому закладі Франції – «Еколь дю Шарт», отримавши диплом палеографа-архівіста. Оселившись у Парижі, він півтора роки працював над своїм романом, але твір залишився незавершеним.
Навесні 1908 р. Мартен дю Ґар створює та видає за свої кошти роман «Становлення» і з цього моменту стає професійним літератором. Величезний успіх автору приніс роман «Жан Баруа» (1913).
Під час Першої світової війни Мартен дю Ґар служив у французькій армії, після 1919 р. працював у паризькому театрі, у 1920 починає писати свій знаменитий роман «Сім’я Тібо» (1922-1940).
У 1937 р. Мартену дю Ґару присуджується Нобелівська премія «за художню силу й правду в зображенні людини, а також найбільш суттєвих сторін сучасного життя». Сам письменник зазначив, що він вітає «незалежну особистість, котра уникає спокуси фанатичних ідеологій і зосереджена на самопізнанні».
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено