Середа, 03 липня 2024
Правила відмінювання числівників
- Article Details
- Category Новини
Відмінювання числівників є однією з найскладніших тем в граматиці української мови. Але без них неможливо обійтися в повсякденному житті. Як відповісти котра година чи купити полуницю на базарі не вживаючи в мовленні числівників? Насправді, не так все страшно, як здавалося. І в цьому переконалися члени розмовного клубу «СловоТворення» 3 липня в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Учасники зустрічі розглянули правила відмінювання числівників та навчилися узгоджувати числівники з іншими частинами мови в реченні.
На наступному занятті, яке відбудеться 10 липня, поринемо у світ казок. Для когось неймовірно складним здається скласти казку, а хтось з легкість впорається з цим завдання. Приходьте, 10 липня о 12.00 в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека і ми разом спробуємо це зробити.
Приєднуйтеся до «СловоТворення» і вивчайте мову із задоволенням у колі однодумців!
#Слово #словотворення #розмовний_клуб #українська_мова
Read more
Лауреат Нобелівської премії з літератури 1954 р. Ернест Хемінгуей (Хемінґвей) (1899-1961)
- Article Details
- Category Новини
Американський письменник Ернест Хемінгуей (Хемінґвей) (1899-1961) – лауреат Нобелівської премії з літератури 1954 р.
Хемінгуей народився в Оук-Парк, передмісті Чикаго в родині лікаря. Дитинство Хемінгуея минуло у лісах штату Мічіґан. Писати він почав досить рано, його перше оповідання з’явилося у шкільній газеті. Ернест Хемінгуей хотів вступити до армії, щоб брати участь у Першій світовій війні, проте через недостатній зір, призваний не був, і у 1917-918 рр. працював кореспондентом у Канзасі. Воював добровольцем – шофером американського загону Червоного Хреста, був поранений.
У 1919 р. Хемінгуей повернувся у США. Після закінчення війни оселився у Парижі, працював кореспондентом американських газет, відвідав Швейцарію, Німеччину, Туреччину, Іспанію. У 1922 р. був на греко-турецькій війні. У Парижі вийшли перші книги Е. Хемінгуея – «Три оповідання та десять віршів» (1923), та збірка оповідань «У наш час» (1924). У 1926 р. Хемінгуей публікує свій перший серйозний роман «І сходить сонце», який був надзвичайно прихильно прийнятий і читачами, і критикою.
Життя Ернеста Xемінгуея було сповнене численними мандрівками, знайомствами з різними людьми. У 1929 р. побачив світ роман, що вважається найкращим твором про «втрачене покоління» – «Прощавай, зброє!». На початку 30-х pp. Xемінгуей написав книги «Смерть пополудні» (1932), «Зелені пагорби Африки» (1935), повість «Сніги Кіліманджаро» (1936), де проходять теми життя і смерті, співіснування природи і цивілізації у XX ст.
Read moreПовість Руслана Борти «Люди стають думками»
- Article Details
- Category Новини
Повість Руслана Борти «Люди стають думками» (Київ : Видавництво Ліра-К, 2023), що її отримала Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 31 бібліотека Миколаївщини від Український інститут книги, це роздуми чотирьох персонажів, чотирьох шкільних друзів, кожен із яких по різному зустрічає ранок, коли розпочалася війна.
Дія повісті відбувається в Ніжині. Туди тікають від війни її герої. Саме звідти родом військовий запасу Артем, який знаходить затишок в сім’ї з двома дітьми, дружиною, якби не війна. І якраз цьому персонажу присвячена левова частина сторінок повісті. Інший персонаж – Віктор мучиться питанням невлаштованого особистого життя вже будучи на війні. «Чи напишуть колись про нас книжки, чи виспівуватимуть наші подвиги в піснях, чи не забудуть, як відважно ми билися, як сотнями гинули на цій клятій війні? Мабуть, напишуть, але мене в тих книжках не буде, та й пісні про мене ніхто не заспіває. Я, звісно, за це не переживаю. Я їду й усміхаюся». У Романа також своя історія. Інший персонаж Станіслав не може вплинути на своїх батьків, які навіть під натиском вибухів і наступаючої війни, бояться покинути господарство. В кінці повісті всі чотири персонажі збираються, збирає їх війна. Вони згадують минуле…
Запрошуємо до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ознайомитися з представленим виданням.
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено