П'ятниця, 19 липня 2024
Четвер, 18 липня 2024
Едгар Дега
- Article Details
- Category Новини
«Немає мистецтва менш спонтаннішого, ніж у мене. Те, що я роблю, це результат роздумів та вивчення досвіду великих майстрів… Люди називають мене художником танцівниць. Їм ніколи не спадало на думку, що головний мій інтерес до танцівників полягає в тому, щоб зображати рухи та малювати гарний одяг», - так про особливості свого індивідуального мистецького стилю висловився французький художник і скульптор, представник напрямку реалізму та один із співзасновників імпресіонізму, Едга́р Дега́ (19.07.1834 - 27.09.1917).
Він походив з аристократичного роду, але згодом на знак протесту проти снобізму вищих верств змінив своє прізвище на де Га (частка «де» свідчить про дворянське походження) на громадянське - Дега. Талант до малювання проявився у Дега вже в дитинстві. Втім, батько-банкір П'єр Огюст де Га готував сину кар'єру юриста, але у Едгара не було великого бажання і здібностей до юриспруденції. Батько, який окрім фінансів цікавився також образотворчим мистецтвом, дозволив 18-річному юнакові відкрити вдома художню майстерню.
Після закінчення коледжу Луі-ле-Ґран, Едґар вступив у 1853 році на юридичний факультет Сорбонни. Після року навчання він усвідомив, що бажає присвятити себе мистецтву, і покинув вивчення юриспруденції.
Дега навчався в майстерні відомого на той час художника Луї Ламота, який був у свою чергу учнем великого Жана Огюста Енгра.
Едгар вивчав творіння великих митців живопису в Луврі, кілька разів відвідував Італію, де мав можливість знайомитися з шедеврами майстрів Італійського Відродження: Мантенья, Белліні, Гірландайо і Джотто.
Read moreЛітературно-художнє видання класика журналістських розслідувань Павла Романюка «Революція Гідності: Чорна меса»
- Article Details
- Category Новини
Чергова публікація про книжки-подарунки від Міністерство культури та інформаційної політики України та пана Ростислава Карандєєва.
Літературно-художнє видання від класика журналістських розслідувань Павла Романюка «Революція Гідності: Чорна меса», присвячене 10-й річниці Євромайдану 2013–2014 років. Книга видана у 2023 році за сприяння видавничого дому журналу «Пам’ятки України», Міжнародного інституту українознавчих студій, Центру захисту інформаційного простору України та Міністерство культури та інформаційної політики України.
Протягом 10-ти років після Майдану Павло Романюк збирав та зіставляв свідчення очевидців, офіційну інформацію, фотодокументальні знімки, приділяючи значну увагу саме розслідуванню злочинів, що відбулися під час Революції гідності, викриваючи головних «лялькарів» тих жахливих подій. Читачі познайомляться із вражаючими фактами і подробицями національно-патріотичної протестної акції та дізнаються про долі героїв Майдану.
«Автор висловлює свої думки дуже відверто, інколи це шокує, але я радий, що ці думки залишаться уже і нашим нащадкам», – Максим Удовиченко, гендиректор ДП «Центр захисту інформаційного простору України».
Видання доповнене світлинами безпосереднього учасника Майдану фотожурналіста Олександра Тимошенка.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено