Неділя, 29 вересня 2024
Субота, 28 вересня 2024
«Трагедія Бабиного Яру: біль і пам’ять» (до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру)
- Article Details
- Category Новини
Щороку, 29 вересня в Україні вшановують пам’ять жертв нацистських розстрілів, що відбулися в урочищі Бабиного Яру на околицях Києва під час Другої світової війни. Це місце стало символом геноциду та голокосту в Україні для більш ніж 100 тисяч євреїв, ромів, військовополонених та мирних жителів, які загинули у 1941-1943 рр. Після Другої світової війни Бабин яр став символом людської трагедії та страждань мирного населення під час війни та є невід’ємною частиною національної історії нашого народу.
Вічна пам’ять загиблим!
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала добірку видань з даної теми:
-75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність (Київ : Парламентське видавництво, 2017)
Видання містить офіційні документи, стенограми доповідей та виступів учасників парламентських слухань, що були присвячені 75-тій річниці трагедії Бабиного Яру. Під час засідання було обговорено наслідки гуманітарної катастрофи, що спіткала український та єврейський народи під час Другої світової війни.
-Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі Вип. 1 (Київ : Ukrainian Center for Holocaust Studies, 2019).
Науковий часопис містить матеріали досліджень провідних фахівців вивчення трагедії Голокосту та Бабиного Яру у світовій та національній історіографії. Книга складається з декількох розділів, що містять статті, нотатки і роздуми, документальні джерела, які детально розкривають і висвітлюють різні аспекти вивчення Голокосту та Бабиного Яру. Видання містить численні документальні свідчення очевидців цих страшних подій.
- «Бабин Яр: масове убивство і пам’ять про нього» (Київ : Ukrainian Center for Holocaust Studies, 2017).
Збірка містить матеріали міжнародної конференції «Бабин Яр: масове убивство і пам’ять про нього» від 24-25 жовтня 2011р., що включає в себе наукові тексти істориків з України, Франції, Нідерландів, Ізраїлю та Німеччини. Автори висвітлили історичні аспекти репресивної політики щодо різних груп населення: євреїв, ромів, діячів українського національного руху, цивільних громадян, для яких Бабин Яр став місцем загибелі та колективного поховання. Окреслили коло питань, що пов’язані з увічненням пам’яті загиблих в українському суспільстві. Видання також містить детальний каталог пам’ятників, меморіальних і пам’ятних знаків, що є у місті Київ на території урочища Бабин Яр.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено