Середа, 09 жовтня 2024
Вівторок, 08 жовтня 2024
Лауреат Нобелівської премії з літератури 1979 р. Одіссеас Елітіс (справжнє ім’я – Одіссеас Алепуделіс) (1911-1996)
- Article Details
- Category Новини
Лауреатом Нобелівської премії з літератури 1979 р. став грецький поет Одіссеас Елітіс (справжнє ім’я – Одіссеас Алепуделіс) (1911-1996). Поет обрав псевдонім Елітіс, тому що з літер ЕЛ, як пояснював він друзям, починаються найважливіші для нього слова «Елефтерія» (свобода), «Еллада» (Греція), «Елпіда» (надія).
О. Елітіс народився в м. Іракліоні на о. Крит. Вивчаючи право в Афінському університеті, майбутній поет захопився французькою поезією і перші вірші написав під впливом сюрреалістичної поетики. Він вступив у групу Нова література (Νέα Γράμματα), що випускала однойменний журнал, де у 1935 р. з’явилися його перші публікації. Напередодні нападу на Грецію фашистської Італії вірші Елітіса вийшли окремим виданням під назвою «Орієнтири» (1939).
У 1940 р. О. Елітіс пішов добровольцем на війну, воював проти військ Муссоліні та зазнав поранень. У 1943 р. побачила світ поетична збірка «Сонце Перше, з варіацією на одному промені», а у поемі «Пісня героїчна й скорботна…» (1945) знайшло відображення пережите під час війни.
Після звільнення Греції О. Елітіс працював в Інституті національного радіомовлення в Афінах, згодом друкував статті та огляди в газеті «Катимеріні». У 1948 р. поет переїхав до Парижу, де чотири роки вивчав літературу в Сорбонні, подружився з Пабло Пікассо, Анрі Матіссом.
Read more«Past Simple: все про простий минулий час»
- Article Details
- Category Новини
9 жовтня в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання гуртка «Англійська для початківців».
Разом із волонтеркою пані Оксаною учасники вивчали тему «Past Simple: все про простий минулий час». Ми розглядали ключові моменти утворення часу, використовуючи правильні та не правильні дієслова другої форми, виконували граматичні вправи, розбирали правильне складання стверджувальних, заперечних та питальних речень.
Під час інтерактивних ігор та діалогу гуртківці покращували мовленнєві навички та закріплювали нові знання через переклад і розбір ідіом.
А ми нагадуємо, що заняття відбуваються щосереди о 15.30 та запрошуємо усіх, хто бажає покращити свою англійську долучитися до нашого гуртка.
Наша адреса: вул. Маріупольська, 9.
Read moreКого з українських авторів вважають творцем неологізмів
- Article Details
- Category Новини
Українська мова вважається однією з милозвучних у світі. Вона дивує й захоплює своїм багатством та безмежністю словоформ і синонімів. Так «Словник української мови» за редакцією Б. Д. Грінченка, має до 68 тисяч реєстрових слів і є першим в українській лексикографії великим зібранням лексичних фондів української мови, а «Український тлумачний словник» (2005 р.), створений під керівництвом засновника видавництва «Перун» В’ячеслава Бусела містить близько 250 тисяч слів. Звичайно ж, пересічний носій мови не може послуговуватися у побуті усім цим лексичним багатством, але ніколи не пізно збагачувати власний словниковий запас.
Коли прийшли у нашу мову окремі слова, що вони означають і кого з українських авторів вважають творцем неологізмів, що згодом перейшли до категорії загальновживаних слів, члени розмовного клубу «СловоТворення» дізналися 9 жовтня. А ще наші допитливі учасники у ході лінгвістичної гри вгадували слова за їх лексичним значенням, добирали синоніми, вводили їх у речення та ділилися позитивними емоціями під час спілкування.
Наступну зустріч, що відбудеться 16 жовтня, пропонуємо присвятити знайомству з граматикою української мови та ознайомитися з особливостями словоформ у кличному відмінку.
Чекаємо на вас щосереди о 12.00 у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Приєднуйтеся до «СловоТворення» і вивчайте мову із задоволенням у колі однодумців!
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено