Четвер, 17 жовтня 2024
Середа, 16 жовтня 2024
У рамках Декади першокурсника відбулась інформаційна година «Що потрібно знати про академічну доброчесність студенту?»
- Article Details
- Category Новини
17 жовтня в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека у рамках Декади першокурсника відбулась інформаційна година «Що потрібно знати про академічну доброчесність студенту?».
Студенти ВСП "Технолого-економічний фаховий коледж МНАУ" дізналися про ключові аспекти, принципи та види порушень академічної доброчесності. Присутнім було запропоновано розглянути поняття плагіату, його наслідки, способи уникнення, а також привернене їхню увагу до важливості дотримання академічної доброчесності у навчанні та науковій діяльності. Глибше зрозуміти цю важливу тему для усвідомлення своєї відповідальності у майбутній професії студентам допомогли активна участь в обговоренні наведених питань з додатку «Kahoot!» та перегляд соціального відеоролику.
Відвідувачі також заглянули у Музей книги, де дізналися про найстарішу, найважчу, найбільшу та найменшу за форматом книги минулих століть з фонду обласної наукової бібліотеки. Чималий інтерес викликали різноманітні знахідки, що слугували у якості закладок та були знайдені бібліотекарями серед сторінок книг.
Read moreДень обласної бібліотеки «Медіасередовище сучасної бібліотеки»
- Article Details
- Category Новини
17 жовтня в онлайн-форматі відбувся День обласної бібліотеки «Медіасередовище сучасної бібліотеки», учасниками якого стали викладачі та студенти Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв.
Захід мав на меті ознайомити з діяльністю Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, що спрямована на розвиток сучасних методів комунікації з користувачем, зокрема через вебсайти та соціальні мережі, через створення власних медіапродуктів.
Слухачам було представлено соціокультурні ініціативи обласної бібліотеки в дистанційному форматі, що сприяють розвитку культури, освіти та соціальної взаємодії, зокрема вебфоруми, лекції, зустрічі з письменниками, літературні акції, флешмоби та ін. Учасники заходу ознайомилися з відеоконтентом на ютуб-каналі та сторінці бібліотеки у фейсбуці, який включає культурно-просвітницькі проєкти, цикли інформаційних дайджестів, відеоогляди та рілзи на книги, аудіоекскурсії, відеозвіти про роботу бібліотеки та ін. Слухачі дізналися про особливості популяризації краєзнавчого інформаційного контенту через різні види віртуальних виставок, розроблених з використанням сучасних онлайн- сервісів, платформ та програм. Також присутнім розповіли про сучасні медіапродукти для людей з вадами зору – серії подкастів інклюзивної бібліотеки SoundedBook» та аудіобібліотеку для людей з вадами зору, створену у рамках проєкту «Книги без бар’єрів», де розміщені звукозаписи уривків з творів миколаївських письменників. Учасники ознайомилися з реалізацією у Миколаївській області проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», що спрямований на розвиток цифрових компетенцій користувачів бібліотек.
Read moreВідбувся захід – відкрита розмова «Протидія торгівлі людьми в умовах війни», приурочений до Європейського дня протидії торгівлі людьми
- Article Details
- Category Новини
17 жовтня у рамках роботи обласного гендерного центру Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбувся захід – відкрита розмова «Протидія торгівлі людьми в умовах війни», приурочений до Європейського дня протидії торгівлі людьми.
В онлайн-заході взяли участь представники Міжнародної організації «Фемілі Хелс Інтернешнл» (FHI 360), Миколаївський фонд "Любисток", викладачі та студенти ЧНУ ім. Петра Могили, ВСП Миколаївський будівельний фаховий коледж КНУБА та представники бібліотек територіальних громад.
Зоя Дмитрієва, фахівець із захисту гендерно-зумовленого насильства міжнародної гуманітарної організації «Фемілі Хелс Інтернешнл» (FHI 360) розповіла присутнім про найпоширеніші шляхи потрапляння українців в ситуацію торгівлі людьми. Вона наголосила на тому, що через активні бойові дії мільйони людей, які виїхали за кордон, можуть стати потенційними жертвами недобросовісних роботодавців та навела статистичні дані щодо кількості встановлених статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Пані Зоя акцентувала увагу присутніх на функціонуванні міжнародних правозахисних організацій, діяльність яких направлена на протидію торгівлі людьми за кордоном.
Представниця Миколаївського фонду «Любисток»Світлана Одінцова ознайомила учасників з основними напрямками діяльності фонду, розкрила важливі аспекти безпечного працевлаштування та висвітлила основні методи вербування українців на сайтах з пошуку роботи, в тому числі й соціальних мережах. Пані Світлана презентувала настільні інформаційно-просвітницькі ігри для дітей та підлітків, що навчають правилам безпечної поведінки під час подорожі та працевлаштування за кордоном, які розроблені відповідно до Програми Міжнародної організації з міграції (МОМ) з протидії торгівлі людьми.
Фахівці привернули увагу учасників заходу до дотримання основних правил безпеки під час пошуку роботи за кордоном, які зможуть врятувати життя й свободу, а також надали необхідну контактну інформацію куди можна звертатися за допомогою.
Read moreЛауреат Нобелівської премії з літератури у 1981 р. Еліас Канетті (1905-1994)
- Article Details
- Category Новини
Лауреатом Нобелівської премії з літератури у 1981 р. став австрійський прозаїк і драматург Еліас Канетті (1905-1994).
Канетті народився в болгарському місті Рущук (тепер Русе) на Дунаї. Його предки були сефардами, тобто євреями, що століття тому переселилися з Пірінейського острова на Близький Схід й розмовляли мовою ладіно, близькою до іспанської XV ст. У 1911 р. з сім’єю переїхав до Манчестера і вивчив англійську мову, а через два роки, переїхав до Відня й опанував німецьку мову.
У 1916-1921 pp. Е. Канетті жив і навчався у Цюріху, який назвав «раєм своєї юності». Тут він написав свій перший твір – трагедію у віршах «Юній Брут». У 1924-1929 pp. вивчав хімію у Віденському університеті, проте повністю присвятив себе літературі.
Після зустрічі з австрійським сатириком Карлом Краусом, а також із Бертольдом Брехтом, Ісаком Бабелем Еліас Канетті задумав серію з восьми романів про людей, де кожен з героїв був би позначений якоюсь маніакальною властивістю. Згодом письменник зосередився на гротескно-сатиричному романі «Засліплення» (1935), що отримав високу оцінку Т. Манна та інших видатних письменників, але був офіційно заборонений у нацистській Німеччині. У 1938 p., після аншлюсу Австрії, Е. Канетті емігрував у Париж, а згодом – у Лондон.
Е. Канетті є автором науково-публіцистичної книги «Маса і влада» (1962), в якій він досліджує психологією натовпу. Упродовж усього творчого шляху Канетті неодноразово звертався до драматургії. У комедіях «Весілля», «Комедії марнославства», «Обмежені часом», де висміюються людські вади, автор використовує прийоми та мотиви, що зближують їх з театром абсурду.
У 1969 p. Канетті видав книгу «Ще один процес Кафки: листи до Феліци» присвячену психології творчості Кафки. Серед його відомих книг – «Провінція людини» (1973), «Характери» (1974), «Совість слів» (1975).
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено