Середа, 23 жовтня 2024
Лауреат Нобелівської премії 1983 р. Вільям Джеральд Ґолдінґ (1911-1993)
- Article Details
- Category Новини
Лауреат Нобелівської премії 1983 р. Вільям Джеральд Ґолдінґ (1911-1993) – англійський письменник, драматург та поет. Твори письменника стали класикою літератури ХХ століття та залишаються актуальними і в наші дні.
В. Ґолдінґ здобув освіту в Оксфордському університеті, де вивчав природничі науки та англійську філологію. Після закінчення навчання у 1935 р. писав п’єси, які сам же й ставив у невеликому лондонському театрі. З 1939 р. працював викладачем англійської мови та філософії у школі.
У 1940 р. Ґолдінґ добровольцем записався до Королівського військово-морського флоту. До кінця війни він уже командував ракетоносцем «Галатея» і брав участь у Нормандській десантній операції, за що був нагороджений почесним орденом Британської імперії.
Після війни В. Ґолдінґ написав чотири романи, які так ніколи і не були опубліковані. І лише у 1954 р. видавництво «Фейбер энд Фейбер» друкує роман-притчу «Володар мух», який стає у Великобританії бестселером. Ще більше визнання письменник отримав у 1963 р., коли англійський режисер Пітер Брук зняв за однойменним романом художній фільм.
Read moreДо вашої уваги ще одна книга з віртуального циклу «Історія Миколаївщини у виданнях» – навчальний посібник з народознавства «Культура та побут Півдня України за православно-народним календарем (Козацькі поселення Миколаївщини)»
- Article Details
- Category Новини
Друзі! До вашої уваги ще одна книга з віртуального циклу «Історія Миколаївщини у виданнях», про яку ми сьогодні розповідаємо – навчальний посібник з народознавства «Культура та побут Півдня України за православно-народним календарем (Козацькі поселення Миколаївщини)», що вийшов друком у 2007 році у Миколаївська обласна друкарня. Посібник присвячується життю і вірі козацьких родин Бузького козацького війська, засновникам Миколаївської області.
Ініціаторами створення видання стали викладачі Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв (Коледж Культури) та співробітники народно-етнографічного музею коледжу – Вікторія Дрізо-Омеляненко, Ольга Царельник, Сергій Мицик.
Завдяки результатам 20-річних польових досліджень культури козацьких поселень Півдня України ми маємо змогу ознайомитись з історією українського народного календаря: з походженням назв кожного місяця року, народним прогностиком, релігійними віруваннями, обрядами, традиціями. Видання містить велику кількість цікавих фактів, а також зображення унікальних ікон з колекції Володимира Щукіна, світлини експонатів народного етнографічного музею.
Запрошуємо вас до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ознайомитися з виданням!
Історії, які маємо знати – книги, які маємо читати!
#ІсторіяМиколаївщиниувиданнях #краєлюби #Миколаївщина #краєзнавство
Read more
Вівторок, 22 жовтня 2024
23 жовтня на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» відбулося засідання гуртка «Англійська для початківців»
- Article Details
- Category Новини
23 жовтня на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» відбулося засідання гуртка «Англійська для початківців».
Під час зустрічі спільно з волонтеркою пані Оксаною учасники вивчали тему «Present Perfect: правила вживання»: з'ясовували, коли і як правильно вживати цей час в англійській мові, а також обговорювали особливості його використання.
Гуртківці активно виконували вправи з граматики, покращували мовленнєві навички під час інтерактивної гри «Sussed!», вивчали нову лексику, а за допомогою перекладу пісень та ідіом закріпили теоретичні знання.
Ми продовжуємо допомагати вам вдосконалювати знання з англійської мови та запрошуємо бажаючих долучитись до нашого гуртка щосереди о 15:30!
До зустрічі у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Read moreОнлайн-зустріч «Арт-терапія як спосіб корекції емоційних станів»
- Article Details
- Category Новини
23 жовтня в рамках реалізації проєкту «Книги без бар’єрів: аудіобібліотека для людей з вадами зору» у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулася онлайн-зустріч «Арт-терапія як спосіб корекції емоційних станів» за участі представниці «Польської гуманітарної акції», фахівців Миколаївський ОІППО, викладачів і студентів Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика та Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.
Галина Рурик, яка представляла «Польську гуманітарну акцію», є менеджеркою з психо-соціального супроводження, докторкою філософії в галузі освіти, психологинею, арт-терапевткою, розкрила саме поняття арт-терапії та ознайомила учасників з можливостями арт-технологій для вирішення життєвих проблем. Також вона висвітлила основні прийоми та техніки, що застосовуються у психологічній практиці.
Провела тренінг, під час якого було використано техніку ізраїльського психолога І. Шапіро «4 стихії. ЗЕМЛЯ, ПОВІТРЯ, ВОДА, ВОГОНЬ», що застосовується для подолання стресу.
Спікерка наголосила на тому, що використання образів стихій природи сприяє розвитку творчого мислення та уяви, що дозволяє знайти нестандартні рішення та підходи до розв’язання проблем.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено