П'ятниця, 25 жовтня 2024
Відзначаємо Всесвітній день опери
- Article Details
- Category Новини
Сьогодні, 25 жовтня, відзначаємо Всесвітній день опери, що єднає митців та поціновувачів оперного мистецтва в усіх куточках світу.
Дату 25 жовтня було обрано невипадково – цього дня народилися Іоганн Штраус та Жорж Бізе. Ідея свята виникла з ініціативи трьох професійних оперних організацій: «Opera America», «Opera Latinoamеrica» і «Opera Europa». Така ініціатива була підтримана більшістю провідних культурних інституцій світу, і з 2019 року в цей день організовуються різноманітні заходи та події: концерти, майстер-класи, лекції тощо, що пов'язані з оперним мистецтвом, і вони є безкоштовними. Саме 25 жовтня провідні оперні театри по всьому світу запрошують глядачів на екскурсії за лаштунки, даючи їм можливість поглянути на технічний бік створення оперної вистави, адже опера – це не лише музика та спів, а й танці, костюми та сценографія.
Пропонуємо до вашої уваги декілька цікавих фактів про цей романтичний і прекрасний жанр театрального мистецтва:
-термін «опера» виник лише у першій половині ХVІІ століття. Він був запозичений з італійської мови, де «opera» означає «робота, праця», множина від латинського «opus» – «справа, робота»;
-найдовшою постановкою вважається опера «Кільце Нібелунгів» Ріхарда Вагнера. Вона має чотири частини, кожна з яких може бути поставлена і як окремий твір, але Вагнер задумав їх як продовження один одного. В результаті опера тривала 18 годин з перервами на антракти;
-наймовчазнішу роль в опері зіграла італійська артистка XIX століття на ім’я Фанелла, оскільки була німа. Вся її партія – це пантоміма;
Read moreФахівці бібліотеки долучилися до найбільшого українськомовного флешмобу – написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
- Article Details
- Category Новини
25 жовтня, напередодні Дня української писемності та мови, фахівці Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека долучилися до найбільшого українськомовного флешмобу – написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, що об'єднує знавців та прихильників української мови по всьому світові.
Цьогорічний текст називається «Магія голосу», його авторкою стала письменниця, есеїстка, перекладачка, літературознавиця Оксана Забужко. Читав текст письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба.
Переглянути запис диктанту та перевірити свої знання можна на ютуб-каналі «Українське радіо» за покликанням https://www.youtube.com/live/Cvh5RuEW8sY?si=j25UVavQpHSOVlKo
Дякуємо організаторам!
Read moreПрезентація книги Дмитра Степовика «Пресвята Діва Марія в українському мистецтві»
- Article Details
- Category Новини
25 жовтня відділ документів з питань культури і мистецтв Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запропонував містянам і гостям міста презентацію книги доктора мистецтвознавства, філософії та богословських наук, професора, члена-кореспондента НАН України Дмитра Степовика «Пресвята Діва Марія в українському мистецтві», отриману від Український інститут книги.
Учасники заходу дізналися цікаві факти про наукову діяльність Дмитра Степовика та таємниці суто християнського відношення до Богоматері, які автор розкриває в своїй книзі й відповідає на питання – чому саме шанування Діви Марії має велике значення для християн. Увазі присутніх також була запропонована інформація про іконографічні канони та декоративні елементи у зображенні Божої Матері.
Участь у заході взяв протоієрей Миколаївської єпархії Андрій Чиженко, який розповів про чудотворні ікони Богоматері в Україні.
Емоційним доповненням презентації стали пісні, присвячені Діві Марії та духовної любові, що пролунали у виконанні солістів Миколаївської обласної філармонії – Юлії Бендер і заслуженого артиста України Олександра Сичова.
Read moreЧетвер, 24 жовтня 2024
У Миколаєві відбулася презентація грантових програм Європейського інституту інновацій та технологій
- Article Details
- Category Новини
Європейський інститут інновацій та технологій – незалежний орган Європейського союзу, утворений у 2008 р. для підтримки та впровадження інновацій і технологій, що є невіддільною частиною Horizon Europe – рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій. Діяльність українського центру ЕІТ у Києві було започатковано минулого року з метою ознайомлення вітчизняних підприємців, інноваторів і науковців із можливостями ЄС та ЕІТ і сприянню їхньому розвитку.
25 жовтня у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулася презентація програм ЕІТ для миколаївців, в якій взяли участь науковці та студенти провідних навчальних закладів і наукових установ, а також представники підприємницького сектору регіону.
У ході зустрічі керівник регіонального представництва ЕІТ в Україні Ігор Маркевич детально представив можливості підтримки проєктів по кожному з 9 стратегічних напрямів роботи EIT: зміна клімату, культурний та творчій, цифровізація, харчові продукти, охорона здоров’я, стійка енергетика, виробництво з додатковою вартістю, сировинні ресурси, міська мобільність і логістика. За його словами спільнота EIT, в першу чергу, це доступ до можливостей, які надає EIT – фінансування, партнерства, підтримка проєктів, доступ до нових продуктів і нових сервісів. Також він наголосив на тому, що співпраця з ЕІТ для українських стартапів є не лише можливістю отримати фінансову допомогу для розвитку проєктів, але й є певним свідченням «стандарту якості», що сприятиме пошуку європейських партнерів та залученню інвестицій у подальшій діяльності.
Як зазначив Володимир Євсєєв, керівник Регіонального фонду підтримки підприємництва у Миколаївській області та директор Інноваційного кластеру RIhnoHub, який виступив ініціатором заходу, метою зустрічі також було донесення до активних інноваторів регіону інформації про відродження активних дій Kластеру, спрямованих на трансфер технологій і, як наслідок, розвиток регіональної стартап-екосистеми. Наступним кроком для закріплення цього процесу стане проведення Фестивалю ідей у листопаді 2024 року. А навесні 2025 р. планується відкриття R&D-центру відкритого типу.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено