Середа, 06 листопада 2024
«Модні» лексеми
- Article Details
- Category Новини
У повсякденному спілкуванні вже звичними для нас стали слова «лайк», «стрім» «репостити». А що таке сторіз, знають вже навіть бабусі. То що ж це за «модні» лексеми?
Усі згадані неологізми – це слова іншомовного походження, які часто мають українські відповідники, що звучать не так «модно», але водночас роблять нашу мову більш природною та милозвучною. Чому ж у нас так часто виникає бажання вживати під час спілкування саме запозичені слова? Як вони приходять у нашу мову і де можна знайти їх українські відповідники? Відповіді на ці питання члени розмовного клубу «СловоТворення» дізналися 6 листопада. А ще учасники зустрічі ознайомилися зі «Словником іншомовних слів» з фондів Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та перевірили власні знання за допомогою інтерактивних завдань.
Головна перевага кожної з таких зустрічей – це позитивні емоції, впевненість у собі та живе спілкування українською мовою. До речі, кожен з учасників клубу може пишатися власними досягненнями та мовною вправністю.
Під час наступної зустріч, що відбудеться 13 листопада, пропонуємо разом насолодитися гумористичними рядками з творів Остапа Вишні.
Read moreЛауреат Нобелівської премії з літератури 1989 р. Каміло Хосе Села (1916-2002)
- Article Details
- Category Новини
Лауреатом Нобелівської премії з літератури 1989 р. став іспанський прозаїк і лінгвіст Каміло Хосе Села (1916-2002).
Навчався у Мадридському університеті на медичному, згодом – на юридичному і філософському факультетах. У 1936 p., з початком громадянської війни в Іспанії, був мобілізований в армію франкістів, але невдовзі після важкого поранення повернувся додому. Після війни змінив багато професій: був цензором, журналістом, художником, навіть тореро.
Перший роман письменника «Родина Паскуаля Дуарте» (1942) став класичним твором іспанської літератури. Цим романом, Каміло Хосе Села започаткував художній напрям «тремендизму» (з ісп. «tremendo» – жахливий, страшний). Змальовуючи іспанську дійсність, письменник зосереджував увагу на картинах жорстокості та насильства і атмосфері страху, відчаю та ненависті. У цьому ключі написаний другий роман «Пансіонат» (1942).
Третій роман «Вулик» (1943) є більш реалістичним, а у романах «Нові пригоди і невдачі Ласарільйо з берегів Тормеса» (1944), «Місіс Колдуел розмовляє зі своїм сином» (1953), «Рудоволоса» (1955) автор експериментував з різними художніми стилями та літературними прийомами.
Каміло Села багато подорожував Іспанією, занотовуючи навіть маленькі деталі своїх вражень від побаченого. Найвідомішими є дві його книги «Подорож до Алкарії» (1948) та «З Міньйо до Бадасоа» (1952). Він працював також у жанрі новелістики: «Галісієць та його квадрілья» (1951), «Вітряний млин» (1956). Новелла «Іспанські історії. Сліпі й придурки» (1957) присвячена Ернесту Хемінгуею, з яким він дружив.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено