Неділя, 16 лютого 2025
840 років з часу написання величної пам'ятки літератури Київської Русі – поеми «Слово про похід Ігорів»
- Article Details
- Category Новини
Цьогоріч виповнюється 840 років з часу написання величної пам'ятки літератури Київської Русі – поеми «Слово про похід Ігорів».
Авторство твору, що був написаний приблизно у 1189 році, приписується Ярославу Осмомислу, князю Галицько-Волинському. «Слово про похід Ігорів» є важливим історичним джерелом, оскільки описує події того часу, зокрема намагання князя Ігоря відновити контроль над південно-західними територіями Київської Русі, що були захоплені половцями.
Твір написаний давньою українською мовою (староукраїнською), що вважається прародичкою сучасної української мови. Поема відзначається високим мистецтвом поетичного викладу, використанням багатьох літературних прийомів та образності, що став важливою частиною культурної спадщини України.
Поема є популярною й до наших часів, про що свідчить той факт, що вона неодноразово надихала багатьох українських митців на створення нових власних творів (Михайло Максимович, Тарас Шевченко, Юрій Федькович, Степан Руданський, Панас Мирний, Василь Щурат, Святослав Гординський, Микола Матвіїв-Мельник та ін.).
Read moreСемен Гулак-Артемовський
- Article Details
- Category Новини
«Він був справжнім універсалом. Не тільки музикантом, а й щасливим володарем цілої низки інших талантів: театральним актором із яскраво вираженим комічним типом обдарування, здібним літератором, аматором-художником, людиною прогресивних наукових зацікавлень у різноманітних сферах – статистиці, інженерній справі, навіть нетрадиційній медицині», - так про фундатора української опери, композитора, драматурга і актора Семена Гулака-Артемовського (16.02.1813 − 17.04.1873) висловилася музикознавиця Олена Корчова.
Семен Гулак-Артемовський належав до шевченківського покоління суспільних і культурних діячів. Його опера «Запорожець за Дунаєм» – це народний реалістичний твір, написаний з великою майстерністю і чудовим знанням вокалу, що став першим класичним зразком української опери лірико-комічного жанру.
Постаті видатного українського митця присвячена стаття «Гулак-Артемовський Семен Степанович» в енциклопедичному довіднику «Співаки України» Івана Лисенка. Голос митця сучасники порівнювали із голосом оперного співака Тамбуріні, відзначаючи, що Семен Степанович мав надзвичайно красивий голос широкого діапазону. Автор статті акцентує увагу читача на тому, що Гулак-Артемовський також успішно виступав у драматичних виставах, виконував камерні твори, зокрема Моцарта, Россіні, Берліоза, Верді.
Детальніше ознайомитися зі змістом статті ви можете, завітавши до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Вітання #Календар #Відзначаємо
Read more
День Військового журналіста
- Article Details
- Category Новини
Щороку, 16 лютого згідно з Наказом міністра оборони України від 14 лютого 2018 р. № 63 «Про відзначення військових журналістів» в Україні відзначають День Військового журналіста. Дата вибрана не випадково адже саме 16 лютого 2015 р. під Дебальцевим під час виконання своїх професійних та військових обов’язків загинув Дмитро Лабуткін капітан 3-го рангу, редактор телерадіостудії «Бриз» Міністерства оборони України.
В цей день маємо вшанувати героїзм та професійність журналістів, які з перших днів російського вторгнення знімають репортажі у найгарячіших місцях українського спротиву.
Пропонуємо вашій увазі літературно-художнє видання з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека «Журналісти на війні. Документальні дослідження, хронікальний літопис, аналітика» (Харків: Видавництво Фоліо, 2022), під обкладинкою якого зібрано репортажі, інтерв’ю, нариси, щоденники журналістів: Сергія Бровка, Романа Драпака, Андрія Куркова, Олександра Клименка, Станіслава Асєєва та ін., які ведуть літопис подій в Україні, починаючи з Революції Гідності й до сьогодення. Військові журналісти, аби підготувати оперативну й достовірну інформацію, щохвилини ризикують власним життям, розповідаючи всьому світу правду про те, що відбувається на українському фронті.
Видання доповнено фотографіями з передової та світлинами героїв цієї війни.
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено