квітня 2025
Вівторок, 22 квітня 2025
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на екскурсію історичним центром Миколаєва
- Article Details
- Category Новини
Краєзнавчий клуб «БібліоКліо» запрошує на екскурсію, адже таємниці історії чекають саме на вас!
25 квітня о 15.00 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на екскурсію історичним центром Миколаєва разом із миколаївською дослідницею нашого краю, авторкою численних публікацій у наукових і періодичних виданнях та книгах з історії Миколаївщини Світланою Бойчук.
Під час екскурсії, що відбудеться у межах діяльності краєзнавчого клубу «БібліоКліо», у вас буде можливість дізнатися нові факти з історії міста, розкрити таємниці центральних вулиць, згадати імена відомих миколаївців та зробити пам’ятні світлини на фоні архітектурних родзинок.
Збір о 14.50 біля кафедрального собору Касперівської ікони Божої Матері (кут вулиць Марка Кропивницького та Садової).
Записатися на екскурсію або уточнити деталі можна за телефоном: 37-39-40 (відділ документів і наукових розвідок з питань краєзнавства).
До зустрічі!
Read more
Понеділок, 21 квітня 2025
Щиро вдячні Юрію Любарову за переданий в дар фотоальбом «Хроніки Миколаєва – 2022»!
- Article Details
- Category Новини
«В цьому альбомі – фотографії миколаївців, професійних фотографів та випадкових свідків подій. І це неретушована документальна розповідь про перший рік повномасштабної війни. Про місто-герой Миколаїв. Про його мужніх захисників, військових і цивільних, чоловіків, жінок, дітей. Тут немає постановочних кадрів. Тут – гірка правда про те, як ми прожили той проклятий 2022 рік. Як ми боролись і втояли.»
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку начальнику Управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР Юрію Любарову за переданий у дар фотоальбом «Хроніки Миколаєва – 2022».
До видання увійшли фотографії Світлани Коваль, Сергія Кононенка, Макса «Макарени», Дмитра Скороходова, що передають живі, непідробні почуття, емоції, враження від страшної реальності війни. Добірка фотографій не впорядкована за датами і важливістю подій, але це колективна робота і колективний біль авторів, які залишалися в місті й фіксували все, що відбувалося. Окрім фотографій альбом містить календар та тексти заслуженої журналістки України, директорки Центральна бібліотека ім.М.Л. Кропивницького м.Миколаїв Інги Хоржевської.
«Гортайте сторінки нашої спільної історії. Щоб ніколи не забути. Щоб ніколи не простити. Слава Україні!»
Запрошуємо до бібліотеки та ознайомитися з виданням.
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Бібліотека поповнилася новими виданнями «Перший вінок. Жіночий альманах» та «Ті, що творили «Перший вінок»
- Article Details
- Category Новини
Нещодавно фонд Музею книги Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека поповнився новими виданнями «Перший вінок. Жіночий альманах» (Київ : Creative Women Publishing, 2024) та «Ті, що творили «Перший вінок» (Київ : Creative Women Publishing, 2024), що вийшли в світ до 140-річчя українського жіночого руху.
Збірка «Перший вінок», що була вперше надрукована в 1887 р. завдяки зусиллям та коштам Наталії Кобринської та Олени Пчілки, започаткувала традицію жіночого письма в Україні. Під однією обкладинкою представлені 49 творів різних жанрів українських письменниць ХІХ ст.: Наталія Кобринська, Леся Українка, Олена Пчілка, Уляна Кравченко, Людмила Старицька, Ольга Франко, Дніпрова Чайка, Ганна Барвінок, Софія Окуневська, Климентина Попович, Ольга Левицька, Катерина Довбенчук, Анна Павлик, Сидора Навроцька, Михайлина Рошкевич, Олеся Бажанська, Олена Грицай.
У збірці есеїв «Ті, що творили «Перший вінок» представлені життєві долі кожної авторки разом із маловідомими фактами їхньої біографії. Книга подає цікаві залаштунки, настрої, обставини видавничої історії альманаху, цінні архівні документи.
Запрошуємо до Музею книги Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read moreДень творчості та інноваційної діяльності
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
21 квітня світова спільнота відзначає день творчості та інноваційної діяльності. За ініціативою Генеральної Асамблеї ООН цей день покликаний нагадати: творчість має силу зцілювати, дарувати надію й повертати внутрішній спокій.
Українські митці, музиканти, дизайнери й культурні діячі щодня створюють щось більше, ніж просто ідеї — вони створюють сенси.
Наша культура — це нескінченне джерело ідей. Від орнаментів до цифрового мистецтва, від поезії до картин. Українська творчість — як тихе світло в буремні часи. Коли здається, що сил бракує, саме мистецтво допомагає вистояти — у класах, в окопах, у лікарнях, у лабораторіях, на сценах і в майстернях.
Кожен з нас здатен творити.
Думати інакше.
Надихати інших.
Не бійтеся мріяти.
Не соромтеся створювати.
Read moreНеділя, 20 квітня 2025
Воскресіння Христове
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
Сьогодні увесь християнський світ відзначає одне з найважливіших свят — Воскресіння Христове.
Разом із весняним пробудженням, це свято нагадує нам про силу життя. Ми — народ, який виборює майбутнє. Ми — нація, що береже традиції. Ми — ті, хто стоїть на своїй землі з ранами, але з чистим серцем. Ми — ті, в чиїх очах не згасло світло.
У цей день згадуємо про те, як світ, що похилився під вагою зневіри, раптом знову наповнився світлом.
Великдень — це також про внутрішнє воскресіння кожного з нас. Про силу духу. Про нашу незламність.
Сьогодні у кожній нашій молитві — не лише прохання, а й подяка. За те, що вистояли. За те, що не втратили себе. За те, що маємо одне одного.
Нехай світло Воскресіння проникне в кожен дім і в кожне серце. Нехай на святковому столі буде паска. Нехай поруч буде рідна людина. І нехай кожен із нас сьогодні відчує: ми — не самі. Ми — разом. Ми — сильні.
Бо Христос Воскрес!
З Великоднем, українці — вільні, сильні, нескорені!
Read moreСубота, 19 квітня 2025
Всеукраїнський день довкілля
- Article Details
- Category Новини
Щороку, у третю суботу квітня, починаючи з 1999 р. в Україні відзначається Всеукраїнський день довкілля. Цей день був започаткований з метою привернення уваги суспільства до питань поліпшення стану навколишнього середовища через очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об’єктів, а також поширення екологічних знань для підвищення рівня екологічної свідомості українців.
З цієї нагоди пропонуємо ознайомитися з виданням Маріанни Бойко «104 дні без поліетилену» (Київ: Віхола, 2020) з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. У книзі авторка описує тримісячний експеримент з відмови використання у побуті звичних пластикових речей та поліетилену. Щодня вона ділилася своїми успіхами та труднощами на сторінці у Facebook. Її проєкт привернув увагу ЗМІ та надихнув багатьох людей спробувати змінити свої звички. Результати цього експерименту авторка виклала у формі щоденника, де ділилася досвідом, як купувати товари та продукти харчування без жодного пакету або упаковки. Авторка також надає дієві поради та рекомендації, як зекономити сімейний бюджет, зменшити кількість відходів у побуті та робити раціональні закупки. На прикладі власної сім’ї вона показала, як змінюється життя середньостатистичної родини: вони купують менше продуктів та вибирають їх з мінімальним або безпечним упакуванням, сортують та здають відходи...
Запрошуємо до читання!
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Read more
П'ятниця, 18 квітня 2025
Відзначаємо Міжнародний день пам’яток і визначних місць та День пам’яток історії та культури!
- Article Details
- Category Новини
Друзі! 18 квітня відзначаємо Міжнародний день пам’яток і визначних місць та День пам’яток історії та культури (згідно з Указом Президента України від 23 серпня 1999 р. № 1062/99).
Пропонуємо вам ознайомитися з книгою сучасних авторів, журналістів Акіма Галімова та Руслана Шаріпова «Українські палаци: відновлення історії. Золота доба» (Харків, ВД «Фабула», 2024). Книга про нашу з вами спадщину, а саме про палаци, їхню історію (палац Любомирських у Рівному, палаци Сангушків та Потоцьких на Хмельниччині, Кочубеїв у Диканьці на Полтавщині, Фальц-Фейнів на Херсонщині, Терещенків на Житомирщині).
Будівництво палаців на українських землях має давню традицію. І цю самобутню історію було знищено радянським режимом. Автори книги разом з науковцями відтворили у 3D форматі знищені палаци, щоб показати їхню унікальну архітектуру. У виданні можна побачити велику кількість ілюстрацій, креслень і старих фотографій.
«Книга для тих, хто любить подорожувати та цікавиться історією. Вона – путівник у віртуальний світ втраченої історії українських палаців та їхніх власників. Шість палаців, відібраних до цієї книги, лежать у руїнах, але зберігають неймовірну історію королів, перших українських олігархів та аристократії, які з’їжджалися в Україну з різних куточків Європи і поселялися тут», – зазначив Руслан Шаріпов.
Read moreЗапрошуємо на читацьку конференцію в онлайн-форматі «Нові імена в сучасній українській літературі»
- Article Details
- Category Новини
Друзі! Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на VII щорічну читацьку конференцію «Нові імена в сучасній українській літературі», що відбудеться 22 квітня о 14:00 в онлайн-форматі.
Під час засідання учасники обговорюватимуть роль письменника у розвитку української літератури, різноспрямованість мистецьких пошуків, індивідуальність творчих голосів авторів, які нещодавно з’явилися на літературній ниві України.
Запрошуємо усіх бажаючих поділитися своїми враженнями від прочитаних творів сучасних українських письменників.
Підключитися до заходу можна за покликанням:
https://us02web.zoom.us/j/84351324565
Ідентифікатор конференції: 843 5132 4565
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за покликанням
https://forms.gle/NLSunPW8WZt8HfzY8
Read more
Нобелівська лауреатка у галузі літератури 2013 р. Еліс Енн Манро
- Article Details
- Category Новини
Нобелівська лауреатка у галузі літератури у 2013 році - канадська письменниця Еліс Енн Манро (1931-2024), яка визнана однією із найкращих сучасних авторок короткої прози.
Манро вивчала журналістику й англійську філологію в Університеті Західного Онтаріо, який покинула у 1951 р. Студенткою опублікувала своє перше оповідання «Виміри Тіні» (1950).
У 1963 р. відкрила книгарню «Книги Манро». У 1972 р. почала працювати викладачем в Університеті Західного Онтаріо. З 1979 по 1982 рр. відвідала з творчими поїздками Австралію, Китай, країни Скандинавії. У 1980-ті була письменником-резидентом в Університеті Британської Колумбії у Ванкувері.
Перша збірка оповідань «Танок щасливих тіней» (1968) принесла письменниці найвищу літературну відзнаку Канади – Премію генерал-губернатора. Цією нагородою були відзначені ще дві її збірки: «А хто ти, власне, така?» (1978) і «Прогрес любові» (1986). Манро двічі отримала Премію Гіллер (Канада) за збірки «Любов доброї жінки» (1998) та «Втеча» (2004). У творчому доробку письменниці є також книги: «Життя дівчаток і жінок» (1971), «Я хочу вам про щось розповісти» (1974), «Краєвид із Кесел Рок» (2006), «Дороге життя» (2012) та ін.
У 2009 р. письменниця здобула Міжнародну Букерівську премію. Члени журі так аргументували свій вибір: «Еліс Манро відома своїми короткими розповідями, але в кожну історію вона вносить стільки глибини, мудрості й точності, скільки більшість авторів вкладають у великі твори». У 2013 р. Еліс Манро першою серед канадських авторів отримала Нобелівську премію як «майстриня сучасного оповідання».
Твори письменниці були екранізовані, перекладені двадцятьма мовами. Першою книгою, перекладеною українською стала збірка оповідань «Забагато щастя» (2009) від української письменниці і перекладачки Євгенії Кононенко.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено