Четвер, 16 травня 2024
В Україні святкують День вишиванки
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Сьогодні в Україні святкують День вишиванки. Вишиванка — один із найвпізнаваніших елементів нашої спадщини. Залежно від регіону вишиванка, наче відбиток пальців, передає наш культурний код, впізнаваний в усьому світі.
Нехай сьогодні вишиванка стане нагадуванням, що ми маємо бути єдиними, як ніколи.
Вітаємо українців та українок з Днем вишиванки!
Свято з'явилося доволі нещодавно – у 2006 році. Авторами ідеї вшановувати українській традиційний одяг були студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету.
Ініціатори створення свята Олександр Ткачук та Леся Воронюк розповідали, що одного дня на перерві побачили друга у вишитій сорочці, після чого вони вирішили запропонувати всім охочим прийти в один день у вишиванках.
Спочатку акцію підтримало лише 10 студентів, але наступного року до них приєдналися учні та викладачі інших факультетів університету.
Read moreВідбулося відкриття фотовиставки «Пророчий заповіт у вишитій сорочці: сучасне переосмислення національно-культурної ідентичності»
- Article Details
- Category Новини
16 травня, у Всесвітній день вишиванки у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулося відкриття фотовиставки «Пророчий заповіт у вишитій сорочці: сучасне переосмислення національно-культурної ідентичності».
Унікальні старовинні світлини ХІХ-ХХ ст. з приватної колекції науковця, громадського діяча, лікаря-кардіолога, просвітянина, краєзнавця Ігоря Марцінковського надихнули працівників обласної наукової бібліотеки та відомого миколаївського фотографа Дениса Зулкарнєєва на перепрочитання нашої культурної спадщини, що єднає українців крізь простір і час.
З вітальним словом до усіх присутніх звернулася очільниця Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Олена Буберенко.
Про задум та ідейне підґрунтя проєкту розповіла учасникам заходу директорка обласної наукової бібліотеки Вікторія Агаркова, наголосивши на тому, що фахівці закладу продовжать й надалі впроваджувати нові творчі проєкти.
Ігор Марцінковський провів своєрідний історичний екскурс, висвітливши притаманні Півдню України особливості традиційного українського строю, та подякував за майстерне втілення задуму усім причетним до реалізації фотопроєкту.
Read moreСереда, 15 травня 2024
Книга сучасних українських письменників Христі Венгринюк, Євгенії Завалій, Максима Дупешка «Ловці світла: історії українських художників»
- Article Details
- Category Новини
Писати про художників для дітей – дуже серйозне та відповідальне завдання. Як розповісти про складні творчі процеси без спрощення творчого мислення художника або про дуже не прості задуми митців та особливості їхнього стилю?
Книга сучасних українських письменників Христі Венгринюк, Євгенії Завалій, Максима Дупешка «Ловці світла: історії українських художників» (Чернівці: Книги – ХХІ, 2023) є дуже вдалим зразком захоплюючої та дотепної розповіді про українських митців, які жили і творили в різні періоди історії.
Видання призначене для сімейного читання, адже захоплюючий літературний стиль поєднується з інформаційною насиченістю. Кожну із 17 статей про художників супроводжує лаконічна і дуже змістовна характеристика їх творчості. Наприклад, у передмові до статті про Марію Примаченко, автори підкреслюють цінність власного погляду на світ художниці та вміння передати його незвичайність та барвистість. А у статті про Т. Яблонську підкреслені незвичайні властивості її картин – «від них ніби на душі стає тепліше». Автори розповідають, чому Георгій Нарбут постійно повертався до мазепинського бароко, а Ілля Репін малював запорожців... Ось так з перших строк на інформаційному та емоційному рівні стають зрозумілими основні особливості творчості художників.
Read moreВ Регіональному тренінговому центрі слухачі ознайомилися з месенджерами
- Article Details
- Category Новини
16 травня в Регіональному тренінговому центрі Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулося заняття з комп’ютерної грамотності з циклу «Сервіси мережі Інтернет» у рамках діяльності факультету «Основи комп’ютерних знань» Університету третього віку.
Слухачі ознайомилися з месенджерами – застосунками для миттєвого обміну повідомленнями. Для українців вони тепер ще є й повноцінними джерелами інформації – за два роки війни українці стали вчетверо частіше читати новини саме з каналів системи обміну повідомленнями «Вайбер» та «Телеграм».
Відвідувачі курсів дізналися про історію виникнення вайберу та про те, як спілкуватися в чатах, створювати групові бесіди, використовувати стікери для вираження емоцій та здійснювати відеодзвінки.
Набуті навички присутні закріпили практичними діями – навчилися відправляти один одному фото та відео по вайберу – як з галереї, так і зроблені у реальному часі з використанням камери.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено