Книга сучасних українських письменників Христі Венгринюк, Євгенії Завалій, Максима Дупешка «Ловці світла: історії українських художників»
- Деталі
- Хіти: 103
Писати про художників для дітей – дуже серйозне та відповідальне завдання. Як розповісти про складні творчі процеси без спрощення творчого мислення художника або про дуже не прості задуми митців та особливості їхнього стилю?
Книга сучасних українських письменників Христі Венгринюк, Євгенії Завалій, Максима Дупешка «Ловці світла: історії українських художників» (Чернівці: Книги – ХХІ, 2023) є дуже вдалим зразком захоплюючої та дотепної розповіді про українських митців, які жили і творили в різні періоди історії.
Видання призначене для сімейного читання, адже захоплюючий літературний стиль поєднується з інформаційною насиченістю. Кожну із 17 статей про художників супроводжує лаконічна і дуже змістовна характеристика їх творчості. Наприклад, у передмові до статті про Марію Примаченко, автори підкреслюють цінність власного погляду на світ художниці та вміння передати його незвичайність та барвистість. А у статті про Т. Яблонську підкреслені незвичайні властивості її картин – «від них ніби на душі стає тепліше». Автори розповідають, чому Георгій Нарбут постійно повертався до мазепинського бароко, а Ілля Репін малював запорожців... Ось так з перших строк на інформаційному та емоційному рівні стають зрозумілими основні особливості творчості художників.
Письменники не приховують трагічні факти з життя митців, розповідають про вбитих та закатованих художників. Підкреслюють негативний вплив Росії на розвиток українського мистецтва. Але попри весь біль, ця книжка про любов. Тому що історії українських художників – це історії любові до світу, людей, мистецтва, рідної землі.
Видання, що поповнило фонди Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 31 бібліотеки Миколаївщини від Український інститут книги, призначене для сімейного читання.
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено