Календар

<< < квітня 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
1207
1292
4938
19126
732464

Зараз на сайті

На сайті 434 гостей та немає учасників

2018Четвер, 19 квітня 2018

Хроніка культурного життя Миколаївської області за березень 2018 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

ІМ. О.ГМИРЬОВА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА БЕРЕЗЕНЬ 2018 р.

 

Read more

Середа, 18 квітня 2018

Засідання бібліографічної студії «Видавнича діяльність бібліотек України: фаховість та креативність»

Рейтинг користувача:  / 0

18 квітня для студентів ІІ курсу Миколаївського коледжу культури і мистецтв відбулося засідання бібліографічної студії «Видавнича діяльність бібліотек України: фаховість та креативність».

Фахівці бібліотеки ознайомили майбутніх спеціалістів з різними видами бібліографічних покажчиків, що були видані бібліотеками та установами країни, а також з бібліографічними виданнями ОУНБ ім. О. Гмирьова.

Студенти виконали практичні завдання та отримали інформацію про новинки бібліографічної продукції.

Read more

День фахівця за темою «Формування іншомовної компетентності студентів шляхом використання в курсі навчання аутентичного дискурсу»

Рейтинг користувача:  / 0

18 квітня у секторі документів іноземними мовами відбувся День фахівця за темою «Формування іншомовної компетентності студентів шляхом використання в курсі навчання аутентичного дискурсу» для вчителів англійської мови шкіл міста та області, які зараз навчаються на курсах підвищення кваліфікації обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Розширення міжнародних відносин викликало необхідність інтенсифікації учбового процесу з іноземної мови шляхом введення додаткових годин до програми навчання як на шкільному етапі, так і в процесі підготовки майбутніх випускників вузів. В освітньому процесі велика увага стала приділятися такому поняттю, як оригінальність матеріалу, або його аутентичність. Саме тому увазі фахівців  був представлений огляд видань з теорії та методики викладання англійської мови з фонду обласної наукової бібліотеки. Учасники заходу отримали також корисну інформацію про фахові періодичні видання та нові надходження до фонду сектору, що є важливою складовою процесу  викладання іноземної мови.

 

 

Read more

Засідання наукової студії за темою «Гештальт-терапія як фактор морального розвитку особистості»

Рейтинг користувача:  / 0

18 квітня в обласній бібліотеці відбулося засідання наукової студії за темою «Гештальт-терапія як фактор морального розвитку особистості». Метою заходу було визначення ефективності гештальт-терапії у сучасному суспільстві, дієвість психотехнік, що використовуються у гештальт-корекціях та місце гештальт-терапії у сучасній психологічній науці.

Участь у заході взяли викладачі, аспіранти, магістри та студенти вищих навчальних закладів, практичні психологи, психотерапевти, відвідувачі бібліотеки.

Доктор педагогічних наук, завідуюча кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін Миколаївського національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Трибулькевич К. Г. у своїй доповіді розкрила основні поняття, методи та механізми гештальт-терапії.

Практичний психолог вищої категорії Миколаївської обласної психіатричної лікарні Миколаївської обласної ради, гештальт-терапевт Лагодна-Елерт М.О. зупинилася на аспектах контакту з відвідувачем, а саме: початку контакту, етапі входження у контакт та повному контакті. Також вона розкрила 9 основних правил гештальт-терапії.

Завідувач науково-просвітницької лабораторії психолого-педагогічних інноваційних технологій розвитку особистості Миколаївського національного аграрного університету, доктор філософії у галузі освіти, сертифікований арт-терапевт  Рурик Г. Л.  навела приклади з власного досвіду  практичних технік поєднання арт-терапії та гештальт-терапії у роботі з емоційним станом клієнта.

Консультант психологічної консультації Центру психологічної служби Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського Гулькова Д. С. у доповіді «Важливі слова про почуття. Гештальт-терапія зсередини» розкрила аспекти своєї практичної діяльності у взаємовідносинах з викладачами та студентами. 

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Чорноморського національного університету імені Петра Могили Васильєва А. В.  розповіла про переживання життя як один з напрямків гештальт-терапії та зазначила, що дана тема є однією з найбільш ефективних у сучасній психотерапії.

Спеціаліст вищої категорії, практичний психолог-методист, консультант з гештальт-терапії Миколаївського обласного інституту післядипломної освіти  Н. Г. Потєха акцентувала увагу на процесах терапевтичної консультації.

Read more

Вівторок, 17 квітня 2018

Запрошуємо на пітчинг-сесію

Рейтинг користувача:  / 0

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова запрошує усіх, хто бажає, взяти участь у пітчинг-сесії за темою «Інноваційні розробки молодих науковців», що відбудеться 25 квітня о 15.00 у рамках роботи клубу молодих і креативних «Територія Науки».

Метою проведення сесії є активізація наукової взаємодії студентів, магістрантів, аспірантів, молодих науковців, обмін науковими ідеями та досягненнями, спілкування з провідними вченими вищих навчальних закладів міста.

Під час заходу учасники матимуть змогу представити свої розробки, науково-дослідні роботи та інноваційні проекти з метою зацікавити і привернути увагу до своїх освітніх ідей.

Захід організовується як відкритий міні-конкурс, учасники якого виступатимуть з доповідями та презентаціями технічного, фізико-математичного та науково-популярного напрямків. За підсумками конкурсу журі, що складається з членів Ради клубу молодих і креативних «Територія Науки» – докторів і кандидатів наук, обере найкращі інноваційні проекти. Переможці матимуть можливість розробити та втілити свої проекти із застосуванням 3D принтера у рамках роботи творчої лабораторії «Mykolaiv FabLab».

До участі у пітчинг-сесії запрошуються учні старших класів загальноосвітніх шкіл, студенти, магістранти, аспіранти вищих навчальних закладів, молоді вчені та винахідники.

Read more

Запрошуємо на дискусійну трибуну «Жінка – ресурс для держави чи для чоловіка»

Рейтинг користувача:  / 0

Сьогодні жінки є активними учасницями суспільного життя. Вони успішно опановують вищу освіту, будують кар’єру, мають власне хобі, розв’язують політичні та економічні питання. До того ж вони не забувають, що потрібно створювати власну сім’ю, народжувати дітей та бути берегинею сімейного затишку. Для сучасної жінки надзвичайно важливою є самореалізація. У роботі вона може бути більш практичною, уважною та розсудливою, ніж чоловік.

23 квітня о 14.00 в приміщенні обласної наукової бібліотеки у рамках роботи обласного гендерного центру відбудеться дискусійна трибуна «Жінка – ресурс для держави чи для чоловіка». Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь в обговоренні даної теми.

На заході будуть розглянуті такі питання: роль жінки в сучасному суспільстві, проблеми жінок сучасності, що потрібно від світу жінці, гендерна рівність жінок і чоловіків на роботі та в сім’ї, з якими проблемами та викликами зіштовхуються представники обох статей у різних сферах свого життя.

Read more

Бібліоквест «Таємниці вулиць Миколаєва»

Рейтинг користувача:  / 0

17 квітня учні Першої Миколаївської гімназії ім. М. Аркаса взяли участь у бібліотечному квесті «Таємниці вулиць Миколаєва», що приурочений до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць.

Стартував квест в обласній науковій бібліотеці, а далі команди попрямували центральною частиною Миколаєва, відвідуючи пам’ятники та визначні місця: Меморіальний комплекс Героям-десантникам загону К. Ольшанського, пам’ятники М. Фалєєву, С. Макарову, меморіальні дошки М. Аркасу, О. Пушкіну, В. Образцову, будівлі Миколаївського шахового клубу, старої синагоги та ін. Щоб отримати наступну підказку, командам необхідно було виконувати різноманітні завдання: відповідати на запитання вікторини, робити селфі, знаходити об’єкти за фотографією тощо.

Гравці цікаво і з користю  провели час, перевірили свої знання з історії рідного міста, вчилися працювати у команді. На згадку про участь у заході організатори подарували учасникам листівки з видами Миколаєва.

Read more

Понеділок, 16 квітня 2018

«Поліконфесійна Миколаївщина: стан та розвиток релігійних організацій у 1991-2016 рр.»

Рейтинг користувача:  / 0

20 квітня 2018 р. о 15.00 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова запрошує на презентацію історико-краєзнавчого довідника кандидата філософських наук, доцента, начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації М. Ф. Димитрова та кандидата історичних наук, спеціаліста управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації А. В. Шостака «Поліконфесійна Миколаївщина: стан та розвиток релігійних організацій у 1991-2016 рр.».

Видання було підготовлене з нагоди святкування 26-ї річниці державної незалежності та відзначення 80-річчя утворення Миколаївської області і є єдиним повним зібранням даних про релігійні організації Миколаївської області періоду незалежності України.

Захід відбудеться у рамках XVI виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга».

Read more

Неділя, 15 квітня 2018

«Миколаїв, що читає». Читаємо казки англійською

Рейтинг користувача:  / 0

15 квітня у Зоні вільного читання обласної бібліотеки у рамках локального проекту «Будь на хвилі – читай, думай, дискутуй» відбувся черговий захід у рамках акції «Миколаїв, що читає». На цей раз гостем бібліотеки став миколаївський дитячий письменник Євгеній Погорєлов, який пише сучасні повчальні та розвиваючі казки у форматі «білінгва» – українською та англійською мовами. Його книги із серії «PogorelovTales» («Казки Погорєлова») рекомендовані до вивчення англійської мови дітьми у загальноосвітніх школах Миколаївської та Херсонської областей.

Батьки разом з дітьми прослухали книгу «Казка про зелену фею – королеву полину», обговорили сюжет та розібрали переклад складних англійських словосполучень. Присутні зацікавилися незвичним форматом книг, що дає можливість насолодитися цікавою історією та  попрактикуватися в англійській мові.

Письменник пообіцяв продовжити спілкування з маленькими читачами і розпочати спільно з бібліотекою новий проект для дітей зі сторітелінгу, мета якого – навчити дітей красиво висловлювати свої думки та писати власні історії.

Подробиці відстежуйте в анонсах бібліотеки.

Read more

Субота, 14 квітня 2018

Учасники другого засідання краєзнавчого клубу «БібліоКліо» зібралися у давньому городищі «Дикий Сад»

Рейтинг користувача:  / 0

14 квітня відбулося друге засідання краєзнавчого клубу «БібліоКліо», що пройшло у рамках роботи краєзнавчої школи «Еко-час», що діє на базі Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Зустріч пройшла під девізом: «Час шукати, пізнавати, дивуватися та відповідати». Постійні члени клубу та студенти Миколаївського коледжу культуру і мистецтв не тільки відвідали давнє городище «Дикий Сад», а й пройшли цікаві майстер-класи з археології, організовані миколаївськими науковцями. Усього у заняттях взяли участь 97 осіб, що представляли краєзнавчі гуртки міста Миколаєва та області.

Учасники познайомилися з історією городища, навчилися працювати в польових умовах з нівеліром, знаходити основні точки археологічних споруджень, ознайомилися з методикою розбивки археологічного розкопу, описом археологічного об’єкта.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено