2016Неділя, 25 грудня 2016

Літературний карнавал «Новорічний бібліомікс»

Рейтинг користувача:  / 0

 

25 грудня відділ документів з гуманітарних наук запросив гостей бібліотеки на літературний карнавал «Новорічний бібліомікс», що відбувся у рамках творчої ініціативи «Вихідний день - у бібліотеці!».

Гості карнавалу дізналися про своє майбутнє завдяки літературним пророцтвам  зі сторінок книг, спробували  сили у  танцювальному конкурсі, продемонстрували свої знання у  святковому  бліцопитуванні.  Малеча   та їхні батьки із задоволенням взяли участь у калейдоскопі літературних конкурсів та вікторин: «Відгадай назву», «Новорічне буриме», «Намалюй героя», «Зимові слова», «Юний ерудит». Переможці інтелектуальних змагань отримали подарунки-сюрпризи  з імпровізованої книжкової ялинки.

Усім присутнім море позитивних емоцій та гарний настрій подарував  перегляд новорічного мультпараду. Дивовижна виставка-інсталяція «У зимових обіймах» вразила  художніми творами сучасних авторів та класиків всесвітньої літератури, що  мають «зимові»  назви. Кульмінацією карнавалу стало  вручення головного призу за кращу новорічну маску казкового персонажа. 

Read more

Четвер, 22 грудня 2016

Засідання Молодіжної колегії при Миколаївській облдержадміністрації

Рейтинг користувача:  / 0

 

22 грудня у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбулося засідання Молодіжної колегії при Миколаївській облдержадміністрації.

На зустрічі були присутні заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації В. Б. Бойченко, головні спеціалісти відділу з питань молодіжної політики Управління з питань молоді та туризму облдержадміністрації В. В. Сівак та М. О. Дмитрієв, начальник відділу науки, координації діяльності вищої та професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ю. О. Віннік, голова Молодіжної колегії при Миколаївській облдержадміністрації Д. Яковуник, лідери студентського самоврядування та руху області. Уперше по skype-зв'язку був присутній спостерігач Голова Молодіжної колегії Врадіївки Р. Бондаренко.

Присутні прослухали звіт президії Молодіжної колегії при облдержадміністрації за період з вересня по грудень 2016 р. та взяли участь у обговоренні ряду питань та перспектив Молодіжної колегії, а також нових спільних програмних проектів, розрахованих на строк від 3 до 9 місяців.

Нагадуємо, що кожного четверга у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства проходитимуть зустрічі з президією та особисто з головою Молодіжної колегії при Миколаївській облдержадміністрації Д. Яковуником, де кожен зі студентів та лідерів студентського руху може задати свої питання, отримати консультацію та підтримку у спільному рішенні існуючих питань.

Read more

«Чутно дзвони Новорічні!»

Рейтинг користувача:  / 0

 

 «Чутно дзвони Новорічні!» - під такою назвою 22 грудня у секторі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу перекладачів «Поліглот»,  присвячене новорічним святам.  Учасники урочистого засідання ознайомилися з національними новорічними традиціями Німеччини та з традиційною німецькою новорічною атрибутикою, що надає святу особливого національного колориту - новорічними вінками, свічками, дерев’яними іграшками, різдвяними вертепами, Адвент-календарями. Різдвяна та новорічна німецька музика, що лунала під час зустрічі, створила атмосферу чарівного свята й затишку, налаштувала на очікування дива та нагадала, що улюблене та довгоочікуване свято вже на порозі.

Тож, з наступаючим Новим  роком!

 

Read more

Хроніка культурного життя Миколаївської області за листопад 2016 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

ІМ. О.ГМИРЬОВА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА ЛИСТОПАД 2016 р.

 

Read more

Понеділок, 19 грудня 2016

Веб-конференція з Послом США в Україні Марі Йованович

Рейтинг користувача:  / 0

19 грудня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася веб-конференція з Послом США в Україні Марі Йованович. Пані Йованович була гостею Одеського бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку», а Миколаївський, Полтавський, Хмельницький та Кропивницький центри долучилися до зустрічі он-лайн, яка пройшла у форматі «запитання-відповідь».

Учасниками заходу були викладачі та студенти факультету іноземної філології Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського, волонтери та активні відвідувачі Центру.

Пані Посол наголосила на помітних змінах в українському суспільстві порівняно з 2004 роком, а також на основних напрямках підтримки України урядом США, серед яких пріоритетними є територіальна безпека нашої держави та підтримка демократичних змін, боротьба з корупцією та культурні програми.

Потім Марі Йовановичвідповіла на запитання, які завчасно надійшли від користувачів вищевказаних центрів та стосувалисяпріоритетних напрямків роботи Посольства США в Україні, культурних ї освітніх програм і проектів тощо. Вона підкреслила важливу роль бібліотек та читання в житті людини, оскільки її мама працювала бібліотекарем та поділилася своїми враженнями від її улюбленої книги «Убити пересмішника» Гарпер Лі, Учасники зустрічі подякували пані Марі за цікаву зустріч та висловили надію на продовження спілкування у такому форматі.

Read more

Неділя, 18 грудня 2016

«17 цілей сталого розвитку ООН»

Рейтинг користувача:  / 0

18 грудня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося засідання розмовного клубу «Діалог» за темою «17 цілей сталого розвитку ООН».

Студентка Інституту філології Чорноморського національного університету ім. П. Могили, волонтер Центру Аліна Доніка разом з учасниками обговорили 17 цілей, що поставила перед собою Організація Об'єднаних Націй і що мають бути досягнуті до 2030 року. ООН створила план для улаштування ідеального світу без хвороб, бідності, насилля та дискримінації та полягає, що дійсно буде здатна втілити цю спільну мрію в життя до зазначеного року. Ця заява сьогодні більше сприймається як фантастика. Втім, ООН переконує, що діючи за своїм планом і заохочуючи кожного зробити свій, хоча б крихітний внесок у досягнення мети.

Тема викликала неабияке зацікавлення і стала предметом жвавої дискусії.

 

Read more

Четвер, 15 грудня 2016

V Регіональна виставка-форум «Українська книга та преса на Миколаївщині»

Рейтинг користувача:  / 0

 

15 грудня відбулася V Регіональна виставка-форум «Українська книга та преса на Миколаївщині». Відкрила захід директор бібліотеки В.В. Агаркова, яка наголосила на тому, що основною метою виставки-формуму  є  популяризація місцевої книги та преси,  розвиток  культури  краю та налагодження творчих і ділових контактів.

З досягненнями та перспективами краєзнавчого книговидання на Миколаївщині учасників заходу ознайомив доктор історичних наук, професор, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.П. Тригуб. Член правління Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України В.І. Марущак розповіла про цікаві заходи, що відбувалися у закладах культури області у рамках відзначення Року ювілеїв літераторів-краян. З репертуаром краєзнавчих видань, що були надруковані у видавництвах міста та області, розповіли редактор видавництва «Іліон» Г.С. Дудурич та директор видавництва «Літопис» І. Шполянський.

Учасники виставки-форуму мали змогу поспілкуватися та ознайомитися з творчістю письменників – авторів книг, виданих за обласною Програмою підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження в Миколаївській області у 2016 р.

Протягом заходу відбулося відзначення газет-ювілярів Миколаївщини 2016 року  та нагородження дипломами авторів та видавців за вагомий вклад у поповнення фондів бібліотек області краєзнавчими виданнями.

Для любителів поезії було запропоновано презентацію поетичної збірки члена Національної спілки письменників України Ксани Коваленко (творчий псевдонім О. Євзикової) «Книга ангелов и стрекоз» (видавництво «Іліон», 2016). Присутні ознайомилися з творчістю поетеси та із задоволенням прослухали вірші у її виконанні. Кандидат філологічних наук І. Ю. Береза надала філософський аналіз збірки поезії Ксани Коваленко.

Уперше в Миколаєві презентував своє видання «Кінбурн: ландшафти, сучасний стан та значення», рекомендоване до друку Інститутом географії Національної академії наук України, доктор географічних наук, професор А. Кривульченко. У книзі розглянуті геокомпонентні й геокомплексні особливості півострова, характер його неоднорідності, з’ясовані етапи його формування, представлені аргументи щодо унікальності ландшафтів, обґрунтовано різнобічну значущість півострова та показані шляхи його подальшого функціонування під впливом антропогенних факторів.

Read more

Запрошуємо на літературний карнавал!

Рейтинг користувача:  / 0

 

Любите читати та мріяти під Новий рік? Усім, хто хоче згадати  захоплюючі книги дитинства, хто бажає зануритися у яскраві «зимові книжки» та несподівано опинитися у ролі того чи іншого літературного героя, відділ документів з гуманітарних наук запрошує 25 грудня о 13.00 взяти  участь у літературному карнавалі «Новорічний бібліомікс» у рамках творчої ініціативи «Вихідний день - у бібліотеці!».

На учасників заходу чекають різноманітні літературні вікторини, танцювальні етюди, парад карнавальних масок, літературні пророцтва майбутнього зі сторінок книг та святкове бліцопитування. Переможці конкурсів і вікторин отримають подарунки-сюрпризи  з імпровізованої книжкової ялинки.

Дивовижна виставка-інсталяція «У зимових обіймах» вразить уяву присутніх художніми творами сучасних авторів та класиків всесвітньої літератури, що  мають «зимові»  назви. Кульмінацією карнавалу стане  вручення головного призу за кращий новорічний костюм або маску казкового персонажа. 

Read more

Неділя, 11 грудня 2016

Засідання англійського розмовного клубу «Діалог» «Права людини»

Рейтинг користувача:  / 0

Права людини є складним, багатовимірним явищем. У різні епохи проблема прав людини незмінно залишається актуальною для обговорення. Тому у рамках Тижня права правам людини було присвячене засідання англійського розмовного клубу «Діалог», що відбулося 11 грудня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку».

Волонтер Центру учасниця - програми для майбутніх лідерів FLEX Едуарда Федюкова разом з присутніми обговорювали генезис прав і свобод людини в Україні та в США, Німеччині, Бангладеш, традиції декларування та захисту прав і свобод людини в різних країна, політико-правові та релігійно-етичні аспекти процедури. Під час гри один з учасників клубу зазначив : «Ми всі народжуємося з правами людини. Вони належать людям уже тому, що вони люди».

Під час засідання присутні переглянули та обговорили ряд коротких відеороликів, головний меседж яких у тому, що права людини належать кожному незалежно від раси, сексуальної орієнтації, громадянства, статі, національності, фізичних можливостей.

У ході обговорення учасники зустрічі дійшли висновку, що права людини невід’ємні й не можуть бути відібраними.

 

Read more

Субота, 10 грудня 2016

Підсумкові засідання школи прав людини

Рейтинг користувача:  / 0

 

10 грудня  за ініціативою Миколаївського осередку Ліги студентів АПУ спільно з департаментом освіти та науки Миколаївської обласної державної адміністрації при підтримці  Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області були проведені підсумкові засідання Південноукраїнської школи прав людини та правозахисної діяльності, що присвячені Міжнародному дню захисту прав людини.

Під час ряду панельних дискусій  були розглянуті питання безоплатної правової допомоги, роботи адвокатів щодо захисту прав підозрюваних під час досудового слідства, ролі журналіста у правозахисній діяльності, значення публічних виступів як важливого інструменту захисту прав людини тощо.

Кульмінацією стало підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу соціальних відеороликів з тематики захисту прав людини, що продемострувало активну позицію майбутніх правників та їхню роль у розбудові правового та демократичного суспільства.

 

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено