Календар

<< < жовтня 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
108
488
596
7361
1152199

Зараз на сайті

На сайті 300 гостей та немає учасників

2019П'ятниця, 11 жовтня 2019

Відкриття виставки плакатів «Фактор свободи»

Рейтинг користувача:  / 0

11 жовтня в обласній науковій бібліотеці відбулося відкриття виставки інформаційно-просвітницьких плакатів «Фактор свободи», що була приурочена до Дня захисника України. Матеріали підготовлені Українським інститутом національної пам’яті і Центром досліджень визвольного руху. В основі виставки – долі трьох знакових для нашої історії постатей – Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери, чиї імена стали символом для українського народу і тавром для його ворогів. Автори спробували показати їх як простих людей, які жили в складний час і приймали складні рішення, і як людей, які зуміли стати символами, не втративши в собі людського. Цікавим є уявлення авторів виставки про те, як би виглядали профілі Мазепи, Петлюри, Бандери у фейсбуці.

Під час відкриття виставки завідувачка кабінету навчального «Освіта Миколаївщини» Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Г. М. Запорожченко зупинилася на історичній постаті Івана Мазепи та зачитала уривки з власної поеми «Мазепа».

Доктор історичних наук, професор кафедри історії МНУ  імені  В.О. Сухомлинського В.А. Пархоменко розкрив аспекти політичної та військової діяльності С.Петлюри.

Голова громадської організації «Миколаївська обласна організація Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих» Ю.О. Зайцев акцентував увагу присутніх на діяльності підпільної організації ОУН Миколаївської області та презентував видання «ОУН на Миколаївщині в роки війни».

Read more

Тренінг «Медійна грамотність для людей поважного віку»

Рейтинг користувача:  / 0

У рамках реалізації проекту «Медійна грамотність для людей поважного віку», що його ініціювала громадська організація «Центр Поділля-Соціум» за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», у м. Миколаєві буде проведено три тренінги для людей поважного віку, спрямовані на розвиток навичок критичного мислення через навчання медійної грамотності.

15 жовтня об 11.00 на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться перший тренінг. Під час занять учасники ознайомляться з поняттями «маніпуляція», «фейки» та «пропаганда», навчаться розпізнавати та захищатися від небезпечної інформації, отримають посібники з медійної грамотності. Тренерами  виступлять сертифіковані фахівці бібліотеки.

 

Read more

В якому випадку збитки за дерево, яке впало на авто, відшкодує міська рада? Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк

Рейтинг користувача:  / 0

Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до Закону "Про благоустрій населених пунктів" громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров'ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об'єктів благоустрою.

Утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

Аналіз наведених норм, з урахуванням визначених цивільно-процесуальним законодавством принципів змагальності і диспозитивності цивільного судочинства, дає підстави для висновку, що законодавством не покладається на позивача обов'язок доказування вини відповідача у заподіянні шкоди. Разом з тим потерпілий має довести належними доказами факт завдання шкоди за участю відповідача, розмір завданої шкоди, а також факт того, що відповідач є заподіювачем шкоди.

Відповідно до п. 5.5. Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року N 105, відповідальними за збереження зелених насаджень, належний догляд за ними є: на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об'єктів; на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установи, організації, підприємства; на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, - забудовники чи власники цих територій; на безхазяйних територіях, пустирях - місцеві органи самоврядування; на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власники або користувачі.

Read more

Літературний вечір «Миколаївська обласна організація Спілки письменників України: 45 років під крилами муз і натхнення»

Рейтинг користувача:  / 0

 

16 жовтня о 15.00 у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться  літературний вечір «Миколаївська обласна організація Спілки письменників України: 45 років під крилами муз і натхнення».

Розвитку Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України сприяло те, що її завжди очолювали неординарні постаті (Л. В. Куліченко, М. І. Божаткін, В. П. Бойченко, Ю. О. Миронов, В. Т. Качурін, Д. Д. Кремінь). Сьогодні Спілка успішно діє, продовжуючи славні традиції попередників, під керівництвом лауреата Миколаївської обласної культурологічної премії ім. М. Аркаса, письменниці-прозаїка, журналіста, педагога В. І. Марущак.

До участі у заході запрошені представники органів державної влади та місцевого самоврядування, літератори, журналісти, філологи, бібліотекарі, просвітяни, жителі міста та області.

На заході пролунають музичні номери у виконанні кращих артистів м. Миколаєва. Увазі гостей буде запропонована книжкова експозиція з історії Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, де будуть представлені унікальні видання з фонду обласної бібліотеки.

Ювілей обласної спілки письменників – це  свято творчої душі. Запрошуємо усіх, хто цікавиться літературою Миколаївщини, долучитися до відзначення знаменної події.

Read more

Відкрий для себе можливості, що надають студентам 4 700 закладів вищої освіти США!

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

BOOT CAMP – це інтенсивна програма для тих, хто мріє навчатися в США. Якщо це про тебе – мерщій реєструйся! За 2 дні ти дізнаєшся про життя та навчання в американських коледжах та університетах. А головне – отримаєш повний чек-лист, щоб твоя мрія стала реальністю!

Ти дізнаєшся:

- чим освіта в США відрізняється від української;

- як та де шукати ідеальний коледж в США;

- де взяти гроші для оплати свого навчання та як поїхати навчатися абсолютно безкоштовно;

- які кроки приведуть тебе до успішного вступу.

Прокачаєш навички написання мотиваційного листа, що вразить, а не загубиться серед спаму (лекція + практика + перевірка).

Бонус! Отримаєш персональні рекомендації від радників EducationUSA для вступу до американських університетів та коледжів.

Учасники: школярі 8-10 класів, випускники 2019-2020 рр., що планують узяти Gap Year.

Умови:

Участь безкоштовна, необхідна реєстрація: http://bit.ly/2oP1Auy

Кількість місць обмежена. Захід проводиться англійською мовою.

Тож реєструйся зараз, щоб опинитися серед щасливчиків!

Read more

Четвер, 10 жовтня 2019

Відбулася зустріч-обговорення «Довіреність: питання складання та посвідчення»

Рейтинг користувача:  / 0

10 жовтня у рамках роботи Університету правових знань відбулася зустріч-обговорення «Довіреність: питання складання та посвідчення». У заході взяли участь студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів міста та користувачі бібліотеки.

Приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу М. В. Міщенко познайомила присутніх із загальними поняттями та особливостями застосування довіреностей, а також допомогла розібратися з юридичними нюансами та тонкощами, що виникають при складанні та посвідченні даного документа.

Увазі учасників заходу була представлена виставка видань з фонду обласної бібліотеки «Особливості нотаріального посвідчення довіреності».

 

Read more

Продовжується Декада першокурсника…

Рейтинг користувача:  / 0

10 жовтня у рамках Декади першокурсника гостями бібліотеки стали студенти Миколаївського коледжу культури і мистецтв. У відділі наукової інформації і бібліографії вони ознайомилися з базами даних обласної наукової бібліотеки та на практиці застосували свої знання і навички у роботи з електронними ресурсами. Працівники відділу порадили студентам більше приділяти уваги самоосвіті, використовуючи он-лайн курси як для формування професійних компетенцій, так і для загального розвитку, оскільки саме активна самостійна діяльність є обов’язковою умовою успішного навчання.

Також студенти стали учасниками краєзнавчого квесту «Курйози та казуси рідного міста», під час якого розгадували таємниці архітектурних пам’яток міста та декламували поезії відомих миколаївських літераторів. Наприкінці заходу переглянули книжкову експозицію та отримали подарунки.

Read more

Середа, 09 жовтня 2019

Бібліомікс «Новітні аграрні технології»

Рейтинг користувача:  / 0

9 жовтня у рамках Декади першокурсника відбувся бібліомікс «Новітні аграрні технології». На заході були присутні представники та студенти першого курсу кафедри ґрунтознавства та агрохімії факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету.

Працівниками сектору документів з економічних, технічних та природничих наук були представлені огляд та виставка літератури «Агробізнес: орієнтир на сучасні інновації». Учасники заходу ознайомилися з новими науковими, науково-популярними та довідковими професійними виданнями з даної тематики, що надійшли до фонду бібліотеки.

Велику зацікавленість у присутніх викликали книги з економіки агробізнесу, спрямовані на підготовку висококваліфікованих і конкурентоспроможних фахівців.

Read more

Краєзнавчий квест «Курйози та казуси рідного міста»

Рейтинг користувача:  / 0

9 жовтня у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства у рамках Декади першокурсника відбувся краєзнавчий квест «Курйози та казуси рідного міста», учасниками якого стали студенти Навчально-наукового Гуманітарного інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Під час зустрічі вони почули захоплюючі історії про видатних людей  Миколаєва, побачили унікальні історичні світлини та цінні видання. Кожен із студентів  міг спробувати себе у ролі дешифровщика краєзнавчих таємниць та загадок, а також декламатором поезії, присвяченої Миколаєву. А найголовніше, кожен з присутніх міг визначити свою читацьку долю за порадами кота Інжира.

Read more

Музика та образотворче мистецтво: особливості взаємодії

Рейтинг користувача:  / 0

9 жовтня відділ документів з питань культури і мистецтв запросив студентів Миколаївського коледжу музичного мистецтва (відділення «фортепіано») на інформаційну годину «Музика та образотворче мистецтво: особливості взаємодії». Для майбутніх педагогів та майстрів виконавського мистецтва дуже важливо бути обізнаними не тільки у сфері історії та теорії музики, а й орієнтуватися у проблемах взаємовпливу різних жанрів мистецтва. Різноманітні інформаційні ресурси відділу документів з питань культури і мистецтв дозволяють розкрити цю тему.

Студенти ознайомилися з рідкісними звукозаписами, що зберігаються  у фонді відділу документів з питань культури і мистецтв, прослухали давньогрецький гімн музам. На прикладі ілюстрацій з альбомів та цікавих фактів з монографій присутні дізналися про те, які музичні твори  були створені під впливом живопису та які картини відомих художників були написані за мотивами музичних творів. Присутні також здійснили своєрідну подорож по сторінках історії музичного та образотворчого мистецтва, ознайомилися з поняттям «синестезія» і дізналися, як ця особливість сприйняття світу впливає на мислення музикантів та художників.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено