2018Понеділок, 23 квітня 2018

Як стати успішною жінкою

Рейтинг користувача:  / 0

Ще пару десятків років тому жінки вважалися хранительками домашнього вогнища та були цілком задоволені своїм життям і ні про що інше не мріяли. Сьогодні їхнє ставлення до своєї ролі у суспільстві кардинально змінилося. Всюди   майже в усіх сферах людської діяльності ми спостерігаємо успішних жінок, які мають чіткі орієнтири і знають, що роблять.

Як досягти успіху, як стати щасливою, гармонійною особистістю та реалізувати свої мрії та бажання? На всі ці запитання кожна жінка знайде відповіді на сторінках унікальних видань, що зберігаються у фонді обласної універсальної бібліотеки ім. О. Гмирьова.

 

Read more

Конкурс за романом «Укулеле» Надії Метзгер

Рейтинг користувача:  / 0


Державна бібліотека України для юнацтва та благодійний фонд «Бібліотечна країна» запрошують молодь віком від 12 до 21 років до участі у конкурсі читців за романом «Укулеле» Надії Метзгер.

Для участі необхідно до 10 вересня 2018 р. зареєструватись он-лайн за адресою: http://bit.ly/2Fmz4YG

Перший тур конкурсу включає заповнення он-лайн тесту за текстом книг «Укулеле». Посилання на тест буде оприлюднено 15 вересня 2018 р. та відправлено всім зареєстрованим учасникам на електронну адресу. Виконані завдання надсилаються на розгляд конкурсній комісії не пізніше 10 листопада 2018 р. Переможці будуть запрошені до участі в другому турі.

Другий тур розпочнеться 23 листопада 2018 р. Учасники отримають теми для написання есе. Останній термін подачі творів – 30 листопада. Твори надсилаються за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

До обох турів конкурсанти готуються за 1 і 2 томами роману «Укулеле» Надії Метзгер, з котрими можна ознайомитись за посиланнями: http://bit.ly/2FqGTbY («Укулеле», том 1) та http://bit.ly/2DasoXN («Укулеле», том 2).

Оголошення результатів конкурсу відбудеться в грудні 2018 р. На переможців у кожній віковій категорії очікують призи:

- 1 премія – 5-денна поїздка до Німеччини та Швейцарії по слідах Нараяни;

- 2 премія – 100 євро;

- 3 премія – 70 євро;

- 4 премія – сюрприз.

Більше інформації тут: https://www.facebook.com/konkurs.ukulele/

 

http://uknr.mk.gov.ua/

Read more

Запрошуємо на зустріч-бесіду «Структура та різновид літературних творів»

Рейтинг користувача:  / 0

Плануючи твір, письменник замислюється над жанровою формою та створенням  структури, композиції, взаємопов'язаними складовими частинами, що будуть відкриватися в уяві читача через текст із самого його початку до логічного завершення історії. Про те, як цей процес здійснюється, розповість відома миколаївська письменниця Інеса Завялова під час зустрічі-бесіди «Структура та різновид літературних творів», що відбудеться 26 квітня о 14.00 у рамках роботи студії письменницької майстерності «Мистецтво слова». Авторка дитячих книг та творів з непередбачуваними сюжетами для дорослої аудиторії познайомить з правилами побудови композиції тексту, розкриє жанрові особливості художніх творів та надасть практичні поради, що обов’язково будуть корисними для всіх, хто вирішив присвятити себе письменницькій справі.

Увазі присутніх буде представлена книжкова виставка «Розмаїття жанрів української літератури».

Read more

Неділя, 22 квітня 2018

Шановні любителі читання приєднуйтесь до групи «Fresh-book» у соціальній мережі Facebook!

Рейтинг користувача:  / 0

Шановні любителі читання!

 

Якщо ви не уявляєте своє життя без книг та бажаєте оперативно дізнаватися про свіжі новинки світової  літератури, що надійшли до фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова, приєднуйтесь до групи «Fresh-book» у соціальній мережі Facebook та будьте разом з нами на одній хвилі.

Ми допоможемо вам зорієнтуватися у книжковому просторі, у виборі найцікавішого на різні смаки, проінформуємо про сучасну літературу за різними жанрами. З нами ви дізнаєтеся про твори, що отримали світове визнання, довідаєтеся про цікаві факти з життя письменників. Особливого присмаку на віртуальній сторінці нададуть висловлювання видатних діячів про книгу й читання.

Вже сьогодні наповнення «Fresh-book» надає широку можливість знайомитися з ресурсами обласної наукової бібліотеки.

Fresh-новинки за різними темами українською та російською мовами з’являються на сторінці щопонеділка та щочетверга.

Наприкінці місяця для вас – рубрики «Книжкова палітра» (серії книг) та «Світ письменника».

Читати – модно, відвідувати бібліотеку престижно!

 

Гіперпосилання на групу «Fresh-book» у соціальній мережі Facebook:

https://www.facebook.com/groups/165294340721408/

 

Read more

Субота, 21 квітня 2018

Зустріч з юними краєзнавцями у бібліотеці

Рейтинг користувача:  / 0

21 квітня у рамках ІІІ обласного зльоту юних краєзнавців-дослідників «З думою про рідний край», організованого Миколаївським обласним Центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбулася зустріч з учнівською молоддю з усіх куточків Миколаївщини (Баштанського, Веселинівського, Єланецького, Новоодеського, Вітовського, Снігурівського, Миколаївського районів, міст Южноукраїнска та Миколаєва).

Юні краєзнавці познайомилися з історією обласної бібліотеки, традиційними та електронними краєзнавчими ресурсами, процесом оцифрування видань ХІХ – початку ХХ ст., оволоділи навичками роботи з довідково-бібліографічним апаратом, пошуком інформації в електронному каталозі бібліотеки та електронній бібліотеці місцевих видань.

Також учасникам була запропонована екскурсія до відділів обслуговування користувачів, документів з питань культури і мистецтв, зберігання та реставрації фондів, наукової інформації і бібліографії, Регіонального тренінгового центру,  де вони дізналися про напрямки роботи та послуги, що надає обласна бібліотека.

Read more

П'ятниця, 20 квітня 2018

Презентація історико-краєзнавчого довідника «Поліконфесійна Миколаївщина: стан та розвиток релігійних організацій у 1991-2016 рр.»

Рейтинг користувача:  / 0

20 квітня у рамках XVI виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга» у бібліотеці пройшла презентація історико-краєзнавчого довідника кандидата філософських наук, доцента, начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації М. Ф. Димитрова та кандидата історичних наук, спеціаліста управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації А. В. Шостака «Поліконфесійна Миколаївщина: стан та розвиток релігійних організацій у 1991-2016 рр.».

Дане видання було підготовлене з нагоди святкування 26-ї річниці державної незалежності та відзначення 80-річчя утворення Миколаївської області та є єдиним повним зібранням даних про релігійні організації Миколаївської області періоду незалежності України.

Директор бібліотеки В. В. Агаркова відкрила презентацію та відзначила, що дане видання є унікальним, оскільки за останні 15 років не було подібних праць.

Автори довідника М. Ф. Димитрова та А. В. Шостак відмітили, що у процесі написання праці передусім намагалися окреслити контури проблеми, заповнивши їх актуальною, а подекуди навіть невідомою для широкого загалу інформацією, щоб зацікавлений читач сформував базове уявлення про стан релігійного життя у Миколаївській області, а науковці мали міцне підґрунтя для розвідок у делікатній царині людського буття. На території Миколаївської області сьогодні мирно співіснує більше семи сотень релігійних організацій різних віровчень та конфесій. Під час роботи над довідником автори користувалися фондами обласної наукової бібліотеки, інформаційними та ілюстративними матеріалами релігійних організацій, архівом відділу у справах національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації.

Read more

Четвер, 19 квітня 2018

Відбувся третій вебінар за темою «Технологічний шлях списання бібліотечних фондів»

Рейтинг користувача:  / 0

19 квітня в рамках проекту web-коучинг «БібліоSTUDIES» для бібліотекарів ОТГ відбувся третій вебінар за темою «Технологічний шлях списання бібліотечних фондів», до якого приєдналися 14 бібліотекарів з 9 ОТГ.

Під час вебінару головний бібліотекар відділу формування фондів Щербина А. В. ознайомила учасників з нормативними та обліковими документами, що регулюють порядок вилучення документів з бібліотечних фондів, акцентувала увагу на причинах списання документів та зупинилася на документальному оформленні даного процесу.

Як методичну допомогу учасники вебінару отримали мультимедійну презентацію за темою заняття.

Read more

Хроніка культурного життя Миколаївської області за березень 2018 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

ІМ. О.ГМИРЬОВА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА БЕРЕЗЕНЬ 2018 р.

 

Read more

День майбутнього фахівця «Туристичний бізнес: інновації та тренди»

Рейтинг користувача:  / 0

19 квітня в бібліотеці відбувся День майбутнього фахівця за темою «Туристичний бізнес: інновації та тренди» для студентів другого курсу спеціальності «Міжнародний туризм» Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» (ВП «МФ КНУКіМ»). Метою зустрічі стало висвітлення сучасних тенденцій розвитку туристичного бізнесу в Україні, окреслення напрямів та стратегій розвитку його головних складових в умовах глобальних та національних викликів.

Кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту ВП «МФ КНУКіМ» Обозна А. О. розповіла про сучасні тенденції та стратегії розвитку туристичного бізнесу та розкрила сутність його економіки як сфери діяльності.

Студентка спеціальності «Міжнародній туризм» Торин Г. О. охарактеризувала структуру та типологію національних туристичних ринків, класифікацію ознак туризму як суспільного явища та специфіку туристичної діяльності.

Увазі присутніх була запропонована книжкова виставка та огляд літератури «Менеджмент туристичної діяльності в Україні».

 

Read more

Середа, 18 квітня 2018

Засідання бібліографічної студії «Видавнича діяльність бібліотек України: фаховість та креативність»

Рейтинг користувача:  / 0

18 квітня для студентів ІІ курсу Миколаївського коледжу культури і мистецтв відбулося засідання бібліографічної студії «Видавнича діяльність бібліотек України: фаховість та креативність».

Фахівці бібліотеки ознайомили майбутніх спеціалістів з різними видами бібліографічних покажчиків, що були видані бібліотеками та установами країни, а також з бібліографічними виданнями ОУНБ ім. О. Гмирьова.

Студенти виконали практичні завдання та отримали інформацію про новинки бібліографічної продукції.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено