Календар

<< < березня 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
857
825
2729
10093
705943

Зараз на сайті

На сайті 395 гостей та немає учасників

All articlesЧетвер, 22 березня 2018

«Крокуючи століттями»

Рейтинг користувача:  / 0

Друзі!

 

Запрошуємо вас 25 березня о 14.00 до відділу документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відвідати захід у рамках Творчої лабораторії вихідного дня.

Ви отримаєте змогу ознайомитися з місцевими літературними новинками, а також відчути магію старого міста, ставши учасником краєзнавчого дежавю «Крокуючи століттями».

Будемо раді зустрічі!

Read more

Зустріч-презентація у рамках проекту «Сузір’я злагоди» «Національний костюм – втілення культурних традицій народу»

Рейтинг користувача:  / 0

У 2018 р. сектор документів іноземними мовами та бібліотечний ресурсний центр «Вікно в Америку» ОУНБ ім. Гмирьова започаткували локальний проект «Сузір’я злагоди» за участю Німецького національного товариства «Wiedergeburt» та Миколаївського обласного товариства поляків. Метою проекту є оптимізація співпраці бібліотеки з національними товариствами міста та створення на базі бібліотеки платформи для обміну культурним досвідом представників різних національних меншин України, виховання толерантного ставлення до культур інших народів  та мотивації молодого покоління до активної громадянської позиції у сучасному багатонаціональному суспільстві.

27 березня 2018 р. о 16.00 відбудеться перший захід у рамках проекту – зустріч-презентація «Національний костюм – втілення культурних традицій народу», присвячений національному вбранню народів – учасників проекту. Під час дефіле представники польського та німецького національних товариств і студенти кафедри дизайну ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» продемонструють історичні та сучасні моделі народного вбрання, ознайомлять присутніх з історією їхнього створення та особливостями використання різноманітних деталей.

Запрошуємо на захід усіх, кого цікавить питання збереження національних культу та традицій народів, які проживають на території міста та Миколаївської області.

 

Read more

Середа, 21 березня 2018

Пізнавальна година «Протидія експлуатації дитячої праці в Україні»

Рейтинг користувача:  / 0

21 березня у рамках роботи обласного гендерного центру відбулася пізнавальна година «Протидія експлуатації дитячої праці в Україні».

Начальник відділу по роботі з сім’єю департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації З. Г. Дмитрієва розкрила поняття «дитина», надала поради, як уникнути примушування до жебракування, трудового рабства або сексуальної експлуатації, та відмітила, що діти складають 5% від загальної кількості постраждалих від торгівлі людьми.

Начальник управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації С. М. Орещак зупинилася на специфіці дитячої праці в Україні та органах, що здійснюють державний нагляд за використанням праці дітей у країні. За її словами, чинне законодавство передбачає, що працювати в Україні дітям можна починаючи з 16 років, а з 14-15 років – як виняток на легких роботах і з дозволу батьків.

 Завідувач сектору захисту прав, свобод і законних інтересів дітей служби у справах дітей Миколаївської області В.В. Бєлоскурська розповіла про спільні рейди «Діти вулиці» та «Сезонник», що направлені на протидію та запобігання експлуатації дитячої праці.

Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Миколаївського обласного центру зайнятості І. В. Валах зупинилася на нормативах робочого часу для неповнолітніх та видах робіт, на яких забороняється працювати дітям до 16 років.

Керівник Миколаївського місцевого благодійного фонду «Любисток»  М. П. Пархоменко навела приклади експлуатації дитячої праці у місті та області Миколаївщини.

Read more

Засідання краєзнавчого клубу «БібліоKлio»

Рейтинг користувача:  / 0

21 березня у бібліотеці відбулося перше засідання краєзнавчого клубу «БібліоKлio». В урочистому відкритті взяли участь краєзнавці, освітяни, студенти та усі, хто цікавиться історією Миколаївщини.

У своїх виступах гості зійшлися у думці, що для того, щоб ставитися з любов’ю і повагою до рідного краю, треба обов’язково знати його історію та культуру,  і саме бібліотека є тим місцем, що зберігає та акумулює ці знання.

Кандидат філологічних наук І. Ю. Береза розповіла про значення для молоді читання сучасних українських авторів, які є джерелом натхнення для власних краєзнавчих пошуків. Літературний критик, журналіст Є. Г. Мірошниченко зупинився на ролі читання у світовому масштабі. Головний бібліограф відділу документів і наукових досліджень з питань краєзнавства М. В. Тасинкевич провела тематичний бібліографічний огляд видань із фонду бібліотеки, присвячений 165-річчю від дня народження М. М. Аркаса.

З великим задоволенням учасники заходу помандрували мистецьким Миколаєвом разом з краєзнавцем, кандидатом мистецтвознавства, викладачем Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти О. М. Петренко, занурившись у світ живопису, музики та архітектури. Захід супроводжувався класичними музичними композиціями та фрагментами відеоспектаклю.

До уваги присутніх були підготовлені книжкові виставки за тематикою виступів.

Read more

Вівторок, 20 березня 2018

Всесвітній день поезії у бібліотеці

Рейтинг користувача:  / 0

З нагоди Всесвітнього дня поезії 20 березня у бібліотеці відбувся поетичний слем «Поезія – Всесвіту голос». Організатори заходу мали за мету залучити якомога більше молоді та дорослих до мистецтва поетичного слова, привернути увагу до творчої спадщини українських та зарубіжних поетів-класиків, сучасних авторів, утвердити позитивний імідж поезії як мистецтва, відкритого людям.

Протягом заходу учасники декламували улюблені вірші українських та зарубіжних поетів: Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Юлії Друніної, Сергія Єсеніна, Роберта Бернса та інших. Особливо емоційними були виступи студентів МФ Київського національного університету культури і мистецтв. На захід також завітали члени літературних об’єднань «Заря», «Рефлектор», «Стапель», «Фенікс», Пушкінського клубу, студентська молодь, які прочитали авторські поезії. Їхні поетичні твори порушують різні соціальні проблеми нашого життя, розкривають найпотаємніші почуття і думки людини.

Учасники заходу змагалися у знанні української та світової поезії, у складанні рим та анаграм. А наприкінці зустрічі за активну участь у роботі клубу любителів поезії «Поетичний зорепад», що працює на базі бібліотеки вже третій рік, та з нагоди Всесвітнього дня поезії літературні об’єднання отримали подяки.

Read more

Презентація Team Europe Mykolaiv у науковій бібліотеці

Рейтинг користувача:  / 0

20 березня у бібліотеці відбулася презентація Ініціативи Представництва ЄС Team Europe Mykolaiv та її можливостей для розвитку міста. Керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні

Юргіс Вілчінскас представив основні моменти та напрацювання Ініціативи в Україні та ознайомив присутніх із заходами Team Europe Mykolaiv на поточний рік.

Модератор заходу – голова експертно-громадської ради виконкому Миколаївської міськради, експерт Team Europe Mykolaiv, виконавчий директор Центру Підтримки Бізнесу EU4Business Артем Ващиленко представив групу експертів Team Europe Mykolaiv, до якої увійшли Ганна Білявська, Олеся Братусь, Наталія Ващиленко, Володимир Євсєєв, Анна Нікуліна, Ольга Раку, Віктор Сікаленко, Сергій Стужук.  

Під час «круглого столу» за темою «Підтримка малого та середнього бізнесу в Європі, Україні, Миколаївській області», що відбувся за участю представників обласної і міської влади, бізнесу та громади міста експерти проаналізували євроінтеграційні процеси Миколаївської області, відмітили їхні виклики та перспективи, а також акцентували увагу на європейських та міжнародних програмах підтримки підприємництва, бізнесу та громади, порядку часткової компенсації відсоткових ставок по кредитах, правилах, що дозволяють зробити кредит ефективним. Крім того, учасникам заходу було презентовано Програму розвитку малого і середнього підприємництва у Миколаївській області на 2017-2018 роки та обласну програму часткової компенсації відсоткових ставок «Ефективний кредит».

Read more

Презентація Team Europe Mykolaiv у науковій бібліотеці

Рейтинг користувача:  / 0

20 березня у бібліотеці відбулася презентація Ініціативи Представництва ЄС Team Europe Mykolaiv та її можливостей для розвитку міста. Керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні

Юргіс Вілчінскас представив основні моменти та напрацювання Ініціативи в Україні та ознайомив присутніх із заходами Team Europe Mykolaiv на поточний рік.

Модератор заходу – голова експертно-громадської ради виконкому Миколаївської міськради, експерт Team Europe Mykolaiv, виконавчий директор Центру Підтримки Бізнесу EU4Business Артем Ващиленко представив групу експертів Team Europe Mykolaiv, до якої увійшли Ганна Білявська, Олеся Братусь, Наталія Ващиленко, Володимир Євсєєв, Анна Нікуліна, Ольга Раку, Віктор Сікаленко, Сергій Стужук.  

Під час «круглого столу» за темою «Підтримка малого та середнього бізнесу в Європі, Україні, Миколаївській області», що відбувся за участю представників обласної і міської влади, бізнесу та громади міста експерти проаналізували євроінтеграційні процеси Миколаївської області, відмітили їхні виклики та перспективи, а також акцентували увагу на європейських та міжнародних програмах підтримки підприємництва, бізнесу та громади, порядку часткової компенсації відсоткових ставок по кредитах, правилах, що дозволяють зробити кредит ефективним. Крім того, учасникам заходу було презентовано Програму розвитку малого і середнього підприємництва у Миколаївській області на 2017-2018 роки та обласну програму часткової компенсації відсоткових ставок «Ефективний кредит».

Read more

Історія успіху братів Капранових

Рейтинг користувача:  / 0

20 березня 2018 р. в обласній універсальній науковій бібліотеці у рамках роботи студії письменницької майстерності відбулась скайп-бесіда з талановитими українськими письменниками, видавцями, публіцистами та громадськими діячами братами Капрановими. Відповідаючи на запитання аудиторії,  брати-близнюки розповіли про свої дитячі спогади, мрії, тепло згадали свою бабусю, яка прищеплювала їм любов до літератури. Дуже цікаво розкрили методику написання своїх творів удвох, що вони розробили для себе та використовують її протягом тривалого часу.

У теплій атмосфері дружнього спілкування учасники студії почули безцінні поради щодо пошуку ідей, побудови композиції майбутнього твору, прислухалися до корисної рекомендації більше читати літературу, особливо українську.

Особливу зацікавленність у присутніх викликала виставка літератури «Всесвіт братів Капранових» та відеосюжет про життя відомих українських письменників.

Read more

Понеділок, 19 березня 2018

«Миколаїв, що читає»

Рейтинг користувача:  / 0

 

19 березня у Зоні вільного читання обласної бібліотеки відбувся захід «Миколаїв, що читає» у рамках локального проекту «Будь на хвилі – читай, думай, дискутуй». Гостями заходу цього разу стали діти та вчитель Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7. Вони познайомилися з відомою письменницею, головою Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Вірою Іванівною Марущак, , яка вголос прочитала власні казки – «Чіпа та її друзі» й «Їжачок-школярик та його друзі».

Саме у березні, коли так привітно світить весняне сонце,розпочався Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Свято дитячої книги подарувало дітям та гостям гарні враження та чудовий настрій.

Серед безлічі книжок – давніх та сучасних, серйозних та веселих – найкращі написані для дітей. Давайте разом будемо прищеплювати любов до книги з раннього дитинства, читати казки, вірші та оповідання.

Read more

Неділя, 18 березня 2018

«Форум-театр – як інструмент трансформації конфліктів»

Рейтинг користувача:  / 0

18 березня за підтримки Центру вивчення конфліктів в університеті Марбург (Німеччина) та громадської організації «Іскра» в Інформаційно-ресурсному центрі міжнародного партнерства відбувся інтерактивний захід англійською мовою «Форум-театр – як інструмент трансформації конфліктів».

Тренером виступив Домінік Вернер, фахівець з театру та  драми, засновник і директор групи «Перехідний театр» (Марбург). Під час заходу учасники поглибили своїі знання щодо соціально-побутового характеру конфлікту, концепції трансформації конфліктів у різні форми, дізналися про методики проведення форуму-театру та взяли безпосередню участь у розігруванні, обговоренні та аналізі різноманітних соціально-побутових конфліктів.

Учасники зійшлися на думці, що участь у таких заходах допомагає краще зрозуміти природу конфлікту та знайти вихід з різних ситуацій.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено