All articles
Четвер, 07 грудня 2023
Продовжуємо знайомити вас із гарячими книжковими новинками від Українського інституту книги
- Article Details
- Category Новини
Друзі, продовжуємо знайомити вас із гарячими книжковими новинками від Український інститут книги. І сьогодні до вашої уваги презентуємо одразу два інтерактивні видання від київського Видавництво Час Майстрів.
Неймовірна детективна пригода очікує дітлахів у книжці Анни Захарук «Хвости. Найперший детектив». За сюжетом головні герої лісової історії Робопес та їжачок відправляються на пошуки зниклого хвоста ящірки. А розплутати цю загадкову справу їм допомагатимуть читачі, які на певний час перетворяться на криміналістів й мають розпізнати тварин за слідами та скласти фоторобот невідомого звіра.
Яскраві та «живі» малюнки художниці Олени Шкаврон додають книзі загадковості та бажання гортати сторінки далі й далі.
Не менш захопливим для юних читачів стане енциклопедичне видання Яни Хоменко «Такі, як ми. Про тварин та їхні характери». Це збірка художніх нарисів про друзів наших менших. Більше того, головним героєм та оповідачем кожної з 20 історій є одна зі свійських чи диких тваринок. Про своє життя розкажуть кіт Моня, лисиця Франческа, собака Олімпія, кінь Бомбон, ворона Степанида, страус Табо та інші звірята. А в кінці кожної історії читачі знайдуть резюме про тваринку-оповідача та розвінчані стереотипи, пов’язані з ними.
Read moreСереда, 06 грудня 2023
МКІП ініціюватиме формування реанімаційного пакета допомоги для пам’яток України
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
У Києві відбувся форум «Реставрація та відновлення культурної спадщини України після Великої Війни», де представники державних органів, громадськості та архітектори обговорили виклики й шляхи повоєнного відновлення культурного надбання України. У заході взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
«Станом на сьогодні постраждало 863 пам’ятки, 119 із них — національного значення, 674 — місцевого. Наше завдання сьогодні — зберегти спадщину у належному стані, аби мати змогу донести до людей необхідну культурно-освітню послугу. Тож МКІП ініціюватиме формування реанімаційного пакета допомоги для пам’яток України», — повідомив Ростислав Карандєєв.
Також т. в. о. Міністра окреслив виклики в галузі реставрації культурної спадщини, основним із яких є нестача державного фінансування. Саме тому до відновлення пошкоджених об’єктів часто залучаються кошти іноземних партнерів.
Детальніше:
https://mcip.gov.ua/.../ministerstvo-kultury-ta.../
Захід організували МКІП, Всеукраїнська Асоціація Охорони Культурної Спадщини, спільно з Міжнародною радою з охорони пам’яток та історичних місць ICOMOS France (Париж, Франція).
Форум відбувся під патронатом ICCROM - conserving culture, promoting diversity Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей зі штаб-квартирою у Римі.
Read more
Відеоролик про роботу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки
- Article Details
- Category Новини
Друзі!
Пропонуємо вашій увазі відеоролик про роботу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Дізнайтесь, які важливі події і заходи відбулися у бібліотеці протягом місяця. Залишайтеся завжди на інформаційній хвилі разом з нами!
Read more
Відбувся онлайн-захід «Легендарний кардіохірург нашого часу»
- Article Details
- Category Новини
6 грудня до 110-річчя від дня народження вченого світового масштабу Миколи Михайловича Амосова відбувся онлайн-захід «Легендарний кардіохірург нашого часу». У заході взяли участь викладачі та студенти ЧНУ ім. Петра Могили, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, ВСП Миколаївський будівельний фаховий коледж КНУБА, ВСП "Маловисторопський фаховий коледж імені П.С. Рибалка Сумського НАУ".
Присутніх ознайомили з основними фактами з життя М. М. Амосова, розповіли про його новаторські методики хірургічного лікування пороків серця та технічні розробки: апарат штучного кровообігу «серце-легені», що підтримував життєдіяльність органів людини; протез клапана з покриттям, що не давав утворюватися тромбам.
Увазі учасників заходу було представлено методику відомого хірурга щодо подолання старіння людини: систему «1000 рухів», що користується популярністю й сьогодні.
Read moreСЕРІЯ 12. Українська мова – мова української ПЕРЕМОГИ
- Article Details
- Category Новини
До вашої уваги дванадцята серія локального культурно-просвітницького медіа проєкту «Українська мова – мова української ПЕРЕМОГИ», реалізованого фахівцями обласної наукової бібліотеки спільно з партнером та другом бібліотеки Леонідом Ржепецьким.
Сьогодні розповідаємо про:
- довідкове видання «Словник міжчастиномовних омонімів сучасної української мови» (Львів, 2016 р.) кандидатки філологічних наук Наталії Глібчук та доцентки кафедри української мови Львівського національного університету імені Івана Франка Уляни Добосевич;
- книгу «Гарна мова – одним словом: словник вишуканої української мови» (Львів, 2015 р.) львівського мовознавця та письменника Тараса Берези;
- збірку автобіографічних розповідей та практичних порад «Як перейти на українську» (Київ, 2021) Антіна Мухарського та Єлизавети Бєльської.
Розповідає Сергій Куліков.
Read moreВівторок, 05 грудня 2023
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку подружжю Ребриків за передані у дар видання
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку подружжю Ребриків – кандидату філологічних наук, педагогу, літературознавцю, співробітнику Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти Н. Й. Ребрик та письменнику і видавцю, засновнику першого недержавного видавництва «Гражда» І. М. Ребрик за передані у дар видання: збірку поезій, поем, симфоній Д. Д. Кременя «Мовчання волхвів» (Ужгород, 2023), науково-методичний посібник «Вивчення творчості Дмитра Кременя в закладах загальної середньої освіти» (Ужгород, 2023) та драми у двох частинах І. М. Ребрика «Вертеп» (Ужгород, 2022-2023).
Родина Ребриків проводить велику дослідну роботу щодо вивчення життя та творчості Дмитра Кременя на Закарпатті. Отримані книги - це вагомий внесок в кременознавчу справу. Щиро радіємо, що в рік заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, обласної культурологічної премії ім. М. Аркаса, поета, публіциста, педагога, перекладача, есеїста Дмитра Дмитровича фонд обласної наукової бібліотеки поповнився новими виданнями про нього і наші користувачі зможуть ще глибше ознайомитися з творчістю та біографією видатного миколаївця.
Видання стануть у нагоді літературознавцям, філологам, любителям високої поезії та усім, хто цікавиться сучасною українською художньою літературою.
Read moreХибні фрази які ми чули з дитинства
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
У дитинстві ми завжди прислухались до дорослих та їх думок. Але важливо пам'ятати, що наша самоцінність не залежить від думки інших. А соромитися свого «Я» через можливість комусь не сподобатися – не має сенсу. Навіть якщо ці слова лунають із вуст рідних.
Не всі установки від батьків та родичів, що закладаються нам із дитинства, є правильними.
Більше про фрази, які ми чули від дорослих у дитинстві, і які виявилися хибними зібрали в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як?, заснованої за ініціативи першою леді Олена Зеленська, спільно з благодійним фондом Сильні.
Read moreВ Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
У Media Center Ukraine відбувся брифінг з нагоди початку Національного тижня читання, що триватиме з 4 до 10-го грудня. У заході візьмуть участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, директорка Український інститут книги Олександра Коваль та Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
«Попри всі виклики, ми сьогодні констатуємо непогану динаміку на книжковому ринку. Є робота для авторів, видавців, і книгарні наповнені. Ми стоїмо на порозі ухвалення програми з підтримки державної мови, яка передбачає популяризацію української мови, зокрема через друковане слово – книги. Також зараз реалізуються норми закону «Про підтримку книговидання», ухваленого Верховною Радою півтора року тому. Водночас у бюджеті на 2024 рік закладені видатки на купівлю громадянами книжок», — зазначив Ростислав Карандєєв.
Протягом 4-10 грудня відбудеться низка літературно-мистецьких заходів по всій Україні у різних форматах, зокрема, флешмоб у соціальних мережах «Кожен українець — амбасадор тижня читання», фахові дискусії, читацькі клуби, літературні вікторини та обговорення, поетичні читання й презентації книг.
Детальніше
https://mcip.gov.ua/.../v-ukrayini-startuvav.../
Read more
Відбулася відеопрезентація довгих списків літературної премії «Книга року ВВС-2023»
- Article Details
- Category Новини
5 грудня у рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання», що була започаткована @Український інститут книги, відбулася відеопрезентація довгих списків літературної премії «Книга року ВВС-2023».
Один з найвпливовіших конкурсів вже 19 років поспіль проводиться редакцією ВВС News Україна у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку і вдруге відбувається під час повномасштабного вторгнення.
Учасники заходу дізналися про склад журі і критерії, за якими відзначаються найкращі художні твори та есеї українською мовою.
Увазі присутніх були представлені видання з фонду @Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, що були подані видавництвами на конкурс: «Плахта» Ірини Говорухи, «Нові Темні Віки. Колонія» Макса Кідрука та «Дорога на Асмару» Сергія Сингаївського.
Read moreУкраїнський центр культурних досліджень підготував електронний каталог можливостей для представників сфери культури
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Український центр культурних досліджень
Каталог розроблено для посилення спроможності українських митців та культурних інституцій центром культурних досліджень.
Каталог містить короткий огляд закладів та установ, а також міжнародних програм і проєктів, які надають підтримку фахівцям сфери культури. Кожна сторінка містить посилання, за яким користувач зможе отримати додаткову інформацію, а також подати заявку для отримання гранту чи взяти участь у конкурсі.
Крім того, у довіднику наведено посилання на актуальні дослідження, що стосуються сфери культури.
Ознайомитись з каталогом за посиланням https://mcip.gov.ua/.../ukrayinskyj-czentr-kulturnyh.../
Read more
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено