2013Четвер, 26 грудня 2013

Відбувся тренінг для людей поважного віку «Основи роботи з ПК»

Рейтинг користувача:  / 0

 

23-25 грудня 2013 р. на базі Регіонального тренінгового центру відбувся тренінг для людей поважного віку «Основи роботи з ПК». Тренінг організований у партнерстві з Міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Таке партнерство створено з метою всебічного розвитку  людей поважного віку та їхньої адаптації у сучасному інформаційному середовищі через навчання роботі з комп’ютерною технікою та Інтернет. Для цього на базі ОУНБ відкрито факультет «Основи комп’ютерних знань», що є складовою «Університету третього віку». У рамках діяльності факультету планується систематичне проведення тренінгів з метою поетапного освоєння людьми похилого віку нових технологій.

Read more

Четвер, 19 грудня 2013

Переглядаємо новорічне кіно!

Рейтинг користувача:  / 0

 

19 грудня 2013 р. в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося засідання кіноклубу «Кіновечери по четвергах».

Оскільки наближаються новорічні та різдвяні свята, учасники обрали для перегляду та обговорення художній фільм «Санта Клаус» (1994). Це весела різдвяна комедія, яку випустила знаменита американська кінокомпанія «Уолт Дісней». Головний герой фільму Скотт Келвін – молодий чоловік, який нещодавно розлучився та працює в магазині іграшок. Одного разу у різдвяну ніч він знаходить на даху свого будинку дивака, який з переляку падає в сніг. Скотт, побачивши поряд упряжку з оленями, несподівано для себе стрибає до них в санчата і опиняється на Північному полюсі.

Учасники із задоволенням переглянули комедію.

А після перегляду всі, хто бажав, взяли участь у майстер-класі з виготовлення новорічних шарів з ниток.

Було дуже цікаво. Запрошуємо на наступні засідання клубу.

 

Read more

Середа, 18 грудня 2013

Засідання ІХ Миколаївської обласної краєзнавчої конференції «Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження»

Рейтинг користувача:  / 0

 

18 грудня 2013 р. у бібліотеці відбулося відкриття пленарного засідання ІХ Миколаївської обласної краєзнавчої конференції «Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження», присвяченій 100-річчю з дня заснування Миколаївського обласного краєзнавчого музею. У заході взяли участь представники влади, науковці, дослідники історії краю, викладачі вищих навчальних закладів, співробітники музеїв і бібліотек.

Конференцію відкрила начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації С.М. Гладун, яка наголосила на важливості проведення подібних заходів та побажала учасникам плідної роботи. Вона також виступила з доповіддю «Музейна справа в сучасному культурному контексті: міжнародні принципи професійної діяльності», в якій окреслила основні аспекти подальшого розвитку музейної справи у регіоні. Присутніх привітали директор обласного краєзнавчого музею В.А. Михайлов, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова Н.Ф. Богза, начальник відділу охорони культурної спадщини управління з питань культури та хорони культурної спадщини Миколаївської міської ради І.А. Бондаренко. Гості поздоровили музейних працівників з ювілеєм закладу та подарували книги і речі, що поповнять його експозиційний фонд.

До уваги учасників заходу була запропонована книжкова виставка «Миколаївський обласний краєзнавчий музей у часі і просторі», де були представлені матеріали, що знайомлять з історією та сучасним станом музею, його колекціями та науковою діяльністю.

Після пленарного засідання робота конференції продовжилася у п’яти секціях, у рамках яких було розглянуто широке коло питань, пов’язаних з дослідженнями історії регіону, сучасним станом та перспективами розвитку музейної справи. На базі бібліотеки відбулося засідання секції «Видатні постаті краю», учасники якого висвітлили сторінки життя і творчості знаменитих земляків та людей, чия діяльність була пов’язана з Миколаївщиною.

Read more

Хроніка культурного життя Миколаївської області за листопад 2013 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

ІМ. О.ГМИРЬОВА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА ЛИСТОПАД 2013 р.

 

 

Read more

П'ятниця, 13 грудня 2013

Перша щорічна міжнародна конференція «Ключові елементи забезпечення сталого розвитку міст»

Рейтинг користувача:  / 0

 

13 грудня у Миколаївській ОУНБ ім. О. Гмирьова відбулася Перша щорічна міжнародна конференція у форматі ТЕАm простору: ТехноЕкоАрт події та дії в Миколаєві або міський сталий розвиток NON STOP. Організатори заходу - міська громадська рада з екологічної безпеки та благоустрою при Миколаївському міському голові, міськрада та громадські організації Миколаєва - заснували її як подію, що повинна впливати на формування позитивного іміджу нашого міста.

Учасниками конференції стали консультанти міжнародного та національного рівнів, представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій Києва, Одеси, Кіровограда та Миколаєва, ЗМІ, члени громадської ради.

У першій частині заходу учасники здійснили екскурсію по Миколаївському глиноземному заводу компанії РУСАЛ та взяли участь у дискусії за темою «Стандарти соціально відповідального бізнесу на прикладі Миколаївського глиноземного заводу».

Під час другої частини конференції присутні обговорювали питання щодо ключових елементів забезпечення сталого розвитку міст та актуалізації ролі міст у сталому розвитку територій.

Наприкінці зустрічі до уваги учасників був запропонований сюжет інтерактивної документальної вистави із серії «Новий Миколаїв».

 

Read more

Четвер, 12 грудня 2013

Зустріч-обговорення за темою «Пенсійна реформа у програмі правових реформ»

Рейтинг користувача:  / 0

 

11 грудня 2013 р. у рамках роботи Університету правових знань у відділі документів з гуманітарних наук відбулась зустріч-обговорення за темою «Пенсійна реформа у програмі правових реформ». У заході взяли участь представники Головного управління юстиції у Миколаївській області, Управління пенсійного фонду України Заводського району. Викладачі права навчальних закладів Миколаєва та співробітники бібліотеки прослухали  коментарі щодо правових аспектів трирівневої пенсійної реформи, підвищення пенсійного віку, порядку нарахування пенсій, накопичувальної системи пенсій, зміни розміру пенсії за вислугою років та інших питань, що стосуються майже кожного громадянина України.

Під час зустрічі присутні мали змогу отримати відповіді на свої запитання та корисну консультацію фахівців пенсійного фонду.

До уваги учасників заходу були представлені відеоролики про роботу Університету правових знань, реформи в українській пенсійній системі та виставка літератури з фонду бібліотеки, що розкрила важливість змін у сучасному суспільстві.

 

Read more

Середа, 11 грудня 2013

Студентський науковий семінар за темою «Героїка трагедії Крут»

Рейтинг користувача:  / 0

 

У 2013 р. відзначається 95-та річниця бою, що відбувся 29 січня 1918 р. біля залізничної станції Крути під час наступу на Київ більшовицьких військ. Ця подія набула для українського народу символічного значення. Вона стала легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежну Україну. 

11 грудня 2013 р. з метою вшанування пам’яті юнаків, які полягли у бою, у Навчально-науковому інституті історії та права Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського відбувся студентський науковий семінар за темою «Героїка трагедії Крут», організаторами якого стали співробітники кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії та права, а також відділу документів і наукових досліджень з питань краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова. У заході взяли участь викладачі, студенти інституту та співробітники бібліотеки. У своїх доповідях учасники семінару висвітлили події доби Української Народної Республіки, розглянули питання джерелознавства та історіографії Української революції 1917-1921 рр., відтворили картину бою під Крутами, розповіли про заходи щодо вшанування пам’яті загиблих. Присутні також зазначили, що належне висвітлення даної теми у друкованих джерелах є дуже важливим у контексті відновлення історичної пам’яті, бо те суспільство, той народ, який втратив історичну пам'ять, не знає своїх героїв, приречений на забуття.

Організатори та учасники зустрічі переконані, що проведений семінар – це не формальність, а свідчення невмирущої пам’яті про трагічну сторінку української історії.

 

Read more

Вівторок, 10 грудня 2013

ЗВІТ про результати проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів та попередньої кваліфікації № від 09.12.2013р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

1. Замовник:

1.1. Найменування: Миколаївська державна обласна  універсальна наукова бібліотека ім. О.Гмирьова

1.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 02221780

1.3. Місцезнаходження: м. Миколаїв, вул. Московська, 9, 54001

1.4. Посадові особи замовника, уповноважені здійснювати зв'язок з учасниками (прізвище, ім'я, по батькові, посада та адреса, номер телефону та телефаксу із зазначенням коду міжміського телефонного зв'язку, e-mail: Агаркова Вікторія Вікторівна, заступник директора з ОБІС, голова комітету з конкурсних торгів, м. Миколаїв, вул. Московська, 9, каб. 29, 54001, (0512) 37-31-38; Липа Неллі Олексіївна, завідуюча відділом формування фондів, заступник голови комітету з конкурсних торгів, м. Миколаїв, вул. Московська, 9, 54001, (0512) 37-34-78, 37-35-74, Еmail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

1.5. Головний розпорядник коштів (повне найменування та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ): Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ – 38694515

2. Джерело фінансування закупівлі:  Кошти місцевого бюджету

Read more

Понеділок, 09 грудня 2013

Оголошення про результати проведення торгів (14.10.2013 р.)

Рейтинг користувача:  / 0

 

1. Замовник:

1.1. Найменування: Миколаївська державна обласна  універсальна наукова бібліотека ім. О.Гмирьова

1.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 02221780

1.3. Місцезнаходження: м. Миколаїв, вул. Московська, 9, 54001

1.4. Головний розпорядник коштів (повне найменування та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ): Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ –  38694515

2. Джерело фінансування закупівлі: Кошти місцевого бюджету

3. Процедура закупівлі: Відкриті торги

Read more

Неділя, 08 грудня 2013

Засідання розмовного клубу "Діалог"

Рейтинг користувача:  / 0

 

8 грудня в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося засідання розмовного клубу "Діалог". Вів засідання волонтер Том Ремзі.

Присутні обговорили американський та український спорт.

Також учасникам було презентовано видання Центру, що висвітлюють розвиток деяких видів спорту в США.

 

 

 

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено