Календар

<< < листопада 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
14
541
2185
11186
1172703

Зараз на сайті

На сайті 394 гостей та немає учасників

2019Четвер, 21 листопада 2019

Запрошуємо на пізнавальну годину «Насильство щодо дітей через соціальну мережу Інтернет»

Рейтинг користувача:  / 0

З 25 листопада по 10 грудня по всій Україні проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», що покликана привернути увагу громадськості до проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, жорстокого поводження з дітьми та насильства над ними.

З кожним новим поколінням підвищується рівень проникнення Інтернету в сім’ї. Але з розширенням можливостей, що надають нові інформаційні засоби, існує дуже багато небезпек, до яких і діти, й дорослі є вразливими. Вони серйозно впливають на емоційний стан дитини і можуть призвести до більш трагічних наслідків – самогубства, вбивства або сексуального насилля...

26 листопада о 15.00 у рамках роботи Обласного гендерного центру відбудеться пізнавальна година «Насильство щодо дітей через соціальну мережу Інтернет». На заході будуть розглянуті такі питання: законодавче регулювання діяльності суб’єктів у сфері захисту дітей від насильства та інших протиправних дій; користування соціальними мережами та захист дітей від негативного впливу Інтернету; кібербулінгу, кібергрумінгу та сектингу як новітніх видів насильства над дітьми.

Увазі присутніх буде запропонована виставка літератури «Насильству – STOP!», що розкриє методи протидії розповсюдженню негативного явища у суспільстві.

 

Read more

Середа, 20 листопада 2019

ЗВІТ ПО СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ УНІВЕРСАЛЬНОЇ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ НА 2016-2020 рр. (науково-дослідна та науково-методична діяльність бібліотеки)

Рейтинг користувача:  / 0

Дана публікація є продовженням звіту по Стратегії розвитку Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки на 2016 – 2020 рр. Другою ціллю даного документу було визначено, що Миколаївська ОУНБ – заклад, який займається науковою діяльністю. Основними етапами реалізації цієї цілі стали: здійснення науково-дослідної та науково-методичної діяльності.

 

На етапі здійснення науково-дослідної діяльності були виконані наступні процеси:

- організація та проведення наукових досліджень, у т. ч. історичних з метою розробки теоретичних і практичних питань бібліотечної справи, книгознавства, бібліотечного краєзнавства. Протягом 2016 – 2019 рр. наукова бібліотека взяла участь у трьох всеукраїнських дослідженнях, організованих Національною бібліотекою України ім. Ярослава Мудрого («Незадоволений читацький попит на вітчизняну книжкову продукцію у публічних бібліотеках України» (2016), «Кадрові ресурси публічних бібліотек України: стан та перспективи розвитку» (2017)) та Одеською національною науковою бібліотекою («Проблематика та стан науково-дослідної роботи бібліотек Південного регіону і визначення подальших перспектив розвитку» (2018)). Було організовано 3 обласних дослідження («Сучасний стан краєзнавчих фондів ЦБС Миколаївської області» (2016), «Бібліотеки у засобах масової комунікації. Газети» (2018), «Стан підвищення професійної кваліфікації бібліотечних працівників Миколаївської області» (2019)) та 3 локальних («Викладачі та студенти ВНЗ – користувачі ОУНБ» (2017), «Інформаційні потреби викладачів мистецтвознавчого циклу навчальних закладів міста» (2017), «Вивчення потреб навчальних та лікувальних закладів міста у медичній літературі» (2019));

- вивчення трьох комплексних тем наукових досліджень: «Бібліотечні фонди XVIII   початку XX ст.: вивчення і введення до наукового обігу»,  «Книгодрукування на Миколаївщині у ХІХ - ХХІ ст.», «Історія бібліотек Миколаївської області». Під час вивчення було опрацьовано більше 5 тис. документів, систематичний каталог видань ХІХ – поч. ХХ ст. поповнено 4115 новими записами. Результати досліджень були оприлюднені шляхом участі з доповідями у науково-практичних конференціях (19), публікацій у наукових виданнях (24), підготовки та видання бібліографічних покажчиків (6).

Read more

Відбулася трибуна юриста

Рейтинг користувача:  / 0

20 листопада в обласній бібліотеці у рамках роботи Університету правових знань відбулася трибуна юриста за темою «Феномен корупції в українському суспільстві». У заході взяли участь студенти першого курсу факультету менеджменту кафедри публічного управління, адміністрування і міжнародної економики Миколаївського національного аграрного університету.

Про те, які дії вживаються владою у боротьбі з корупцією у нашій державі, розповів регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної  Ради України з прав людини у Миколаївській області В.М. Жепало.

Прокурор з питань організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Миколаївської області В.В. Верцюх познайомив з деякими  фактами корумпованих дій, що  мали місце у нашому регіоні в останні роки.

Увазі присутніх були  представлені відеосюжети та виставка літератури з  фонду бібліотеки «Корупція як соціальне явище».

Read more

Вівторок, 19 листопада 2019

Девіз ВГО «Українська бібліотечна асоціація» 2020 року – «Бібліотека – Всесвіт у зручному форматі»

Рейтинг користувача:  / 0

Президія ВГО «Українська бібліотечна асоціація» за результатами конкурсу з-поміж 94 пропозицій  обрала девіз 2020 року – «Бібліотека – Всесвіт у зручному форматі».

Ідея девізу належить Миськевич Тетяні Миколаївні, м.н.с. відділу обслуговування інформаційними ресурсами Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського.

 

Read more

«Знайомтесь: студентські реалії різних країн»

Рейтинг користувача:  / 0

19 листопада у бібліотеці відбулася зустріч, присвячена Міжнародному дню студента під назвою «Знайомтесь: студентські реалії різних країн».

Відвідувачі заходу – студенти Вищого професійного училища №21 м. Миколаєва – поспілкувалися з цікавою гостею – викладачем НУК імені адмірала Макарова Дариною Арчебісовою, яка розповіла про студентські міжнародні проекти,  ініційовані університетом.

Під час заходу бібліотекарі соціокультурного відділу розповіли про особливості святкування Дня студента в різних країнах, а також провели пізнавальну вікторину та зацікавили учасників, ознайомивши студентів з можливостями бібліотеки.

Read more

Презентація поетичної збірки Інеси Завялової «Що в цих зорях?»

Рейтинг користувача:  / 0

19 листопада в бібліотеці відбулася презентація поетичної збірки Інеси Завялової «Що в цих зорях?», що надрукована у миколаївському видавництві «ФОП Швець В. М.». До нової книги миколаївської письменниці, поетеси, володарки відзнак «Краща Миколаївська книга» 2016 та 2017 років увійшла лірична, динамічна, іронічна, сакральна і таємнича римована та неримована поезія.

Відвідувачі заходу мали можливість почути «білі» вірші безпосередньо від самої авторки, а також дізнатися цікаві факти про її дитинство та юність. Письменниця розповіла про знакові зустрічі з лауреатом Національної премії України імені Т. Г. Шевченка Д. Д. Кремінем.

Своїми враженнями від творів Інеси Андріївни поділилися літературознавець, кандидат філологічних наук Л. П. Дудюк та Відмінник освіти України Г. І. Міряха.

Насамкінець на гостей чекала автограф-сесія та знайомство з творчим доробком талановитої письменниці, що були представлені на виставці-перегляді.

 

Read more

Неділя, 17 листопада 2019

Поетичний діалог «Осіннє купе»

Рейтинг користувача:  / 0

17 листопада в Інформаційно-ресурсному центрі міжнародного партнерства обласної бібліотеки відбувся поетичний діалог «Осіннє купе» між талановитими  відомими миколаївськими поетами, Ольгою Сквірською та Максом Айдахо, які презентували свою творчість, написану останнім часом. Захід проходив  у рамках бібліотечного проекту «Відкритий мікрофон».

У стильній і комфортній Зоні вільного читання бібліотеки гості поетичної зустрічі поспілкувалися з авторами, послухали осінні вірші про кохання та провели час у компанії людей, які мають спільні інтереси.

Read more

Субота, 16 листопада 2019

Зустріч з письменником Олегом Олексюком

Рейтинг користувача:  / 0

16 листопада 2019 р. у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася зустріч з письменником, піснярем, громадським діячем, головою Херсонської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, директором обласного видавництва «Просвіта» Олегом Олексюком.

Під час заходу Олег Васильович представив свою поетичну творчість та поділився напрацюваннями, проектами Херсонської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Також присутні змогли насолодитися музичним доробком автора.

Read more

Четвер, 14 листопада 2019

«Толерантність серед молоді та підлітків»

Рейтинг користувача:  / 0

14 листопада в Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся діалоговий майданчик за участіучнів старших класів Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 з практичнимпсихологом Надією Касьяновою за темою «Толерантність серед молоді та підлітків», присвячена Міжнародному дню толерантності.

Захід пройшов у тренінговому форматі, учні обговорили важливість толерантності в сучасному світі, розглянули види толерантності, розкрили характеристики толерантної та інтолерантної людини, обговорили причини та можливі наслідки не толерантного поводження з іншими людьми, зосередилися на дотриманнітолерантної поведінки серед підлітків.

Під час зустрічі учням булопродемонстровано декілька коротких відео роликів, після яких вони разом з психологом проаналізували представлені ситуації з позиції іншої людини.

 

Read more

Туристична майстерня

Рейтинг користувача:  / 0

14 листопада в обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся захід«Туристична майстерня», що об’єднав кращих фахівців сфери туризму з 5 областей України, представників влади та активну молодь.

Організаторами «Туристичної майстерні» виступили Миколаївська облдержадміністрація, Миколаївська міська рада та Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області під керівництвом Тетяни Чичкалюк.

Увазі учасників були представлені кращі проекти та досвід у туристичній сфері Миколаївської, Одеської, Херсонської, Харківської, Вінницької та Київської областей.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено