2018Середа, 15 серпня 2018

Фольк-мозаїка

Рейтинг користувача:  / 0

Серпень є вкрай багатим місяцем на різного роду свята. Особливо багато тих, що корінням сягають у слов’янські традиції. Серед них виділяються три Спаса – Медовий, Яблучний і Горіховий.

15 серпня у Каштановій бібліотеці було проведено фольк-мозаїку «Щедрий Спас прийшов до нас», під час якого відвідувачі познайомилися з витоками, традиціями та звичаями українців у святкуванні Спасівських свят. Родзинкою заходу став невеличкий майстер-клас з виготовлення оберегу своїми руками «Домовичок-добрячок». Також гостей заходу запросили «продегустувати» книжкові родзинки з виставки «Три серпневих Спаси», що допомогли читачам бібліотеки дізнатися про різні назви свята Спаса, його історію, особливості та народні прикмети.

Read more

Вівторок, 14 серпня 2018

«Нове життя улюбленої книги»

Рейтинг користувача:  / 0

Літо – пора відпочинку, а також час для розвитку, пізнання нового, можливості навчитися робити щось своїми руками. Саме для цього, 14 серпня,  зібралися дорослі та маленькі читачі Відкритої мобільної бібліотеки на майстер-клас по виготовленню оригінальних закладок із паперу. Відвідувачі заходу отримали корисні поради як продовжити життя книгам, як допомогти своїм паперовим друзям та у домашніх умовах вилікувати улюблені книжки. Закріпити отримані навички та дізнатися більше учасникам заходу допомогли видання із фондів обласної бібліотеки, представлені на виставці.

Read more

Понеділок, 13 серпня 2018

Вечір-пам’ять «Кузьма Скрябін: він поруч, він у серці» (до 50-річчя від дня народження А. Кузьменка)

Рейтинг користувача:  / 0

16 серпня 2018 р. у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться вечір-пам’ять «Кузьма Скрябін: він поруч, він у серці» (до 50-річчя від дня народження А. Кузьменка)

Запрошуємо усіх на захід до дня народження музиканта Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка) – людини щирої, справжньої, з приголомшливим почуттям гумору та неймовірним талантом. Увазі гостей будуть представлені відео-уривки з концертів та інтерв`ю Кузьми, прозвучать його пісні, вірші.

Захід розпочнеться о 16.00 у приміщенні бібліотеки за адресою: м. Миколаїв, вул. Московська, 9. Запрошуємо до участі.

Вхід вільний.

 

Контактна особа: Войциховська Галина Миколаївна,

т. 37-34-74, 095-634-61-91

Read more

Неділя, 12 серпня 2018

«Час»

Рейтинг користувача:  / 0

12 серпня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Діалог» за темою «Час», яке провела учасниця програми для майбутніх лідерів FLEX Ольга Челенгірова.

Учасники обговорили поняття пунктуальності, різні обставини, що допомагають чи заважають бути пунктуальними. Також присутні не обійшли увагою питання планування дня для найбільшої продуктивності, як часто необхідно планувати, як керувати своїм часом. Цікавими були думки учасників клубу стосовно руху часу, подорожі часом в майбутньому, скільки їм потрібно ще додаткових годин на добу, чи хотіли б вони зупинити чи повернути час назад тощо.

Відвідувачі дійшли висновку, що час є дуже важливим у житті кожної людини і треба його якомога і з користю використовувати.

 

Read more

Вівторок, 31 липня 2018

Година хіромантії

Рейтинг користувача:  / 0

Ворожіння по руці – це ціла наука і називається вона хіромантією. Тривалість життя, кількість шлюбів, дітей і навіть схильність до професії – про все це можна дізнатися за лініями на руках людини. 31 липня відвідувачі мобільної бібліотеки переконалися у цьому під час інформаційної години «Що розкажуть лінії на долоні».

Бібліотекарі розповіли про історію виникнення  хіромантії та тисячолітній шлях прадавніх знань до Європи та Америки. Відвідувачі порівняли особливі знаки на долонях знаменитостей – імператора, олігарха, лікаря, актриси, навчилися ворожити: за основними лініями руки визначати характер, творчі здібності та стан здоров’я, дізнаватися про минуле та передбачати майбутнє.

Read more

Понеділок, 30 липня 2018

Бібліотека змінює назву

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

Шановні користувачі!

 

Повідомляємо, що рішенням  Миколаївської обласної ради від 05.07.2018 р. № 6  «Про перейменування Миколаївській обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова та затвердження її Статуту», бібліотека перейменована на Миколаївську обласну універсальну наукову бібліотеку.

 

 

 

Read more

Бібліотека змінює назву

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

Шановні користувачі!

 

Повідомляємо, що рішенням  Миколаївської обласної ради від 05.07.2018 р. № 6  «Про перейменування Миколаївській обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова та затвердження її Статуту», бібліотека перейменована на Миколаївську обласну універсальну наукову бібліотеку.

 

 

 

Read more

Неділя, 29 липня 2018

Миколаївські десантники 79-ї десантно-штурмової бригади відвідали обласну бібліотеку

Рейтинг користувача:  / 0

29 липня військовослужбовці 79-ї десантно-штурмової бригади завітали до бібліотеки на екскурсію, під час якої дізналися про історію заснування та розвитку найстарішої книгозбірні в області, познайомилися з її довідково-бібліографічним апаратом та книжковим фондом.

У відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями увагу десантників привернули книги та журнали ХVІІІ – поч. ХХ ст.,  що склали основу фонду бібліотеки у перші десятиріччя її існування. Зокрема, вони побачили найстарішу у бібліотеці книгу («Франко-італійський словник» 1686 р.) та найстаріший журнал («Сочинения и переводы к пользе и увеселению служащие» 1762 р.).  Відвідувачам були запропоновані перші та прижиттєві видання праць вітчизняних і зарубіжних учених та письменників, а також унікальні зразки сучасного книжкового мистецтва, що дивують гармонійним поєднанням змісту з досконалістю та вишуканістю художнього оформлення. На виставці «Шедеври поліграфічного мистецтва» були  представлені книги провідних видавничих компаній України, що спеціалізуються на випуску елітних видань. Присутні із зацікавленням розглядали гарно ілюстровані ошатні книги, захищені барвистою супер-обкладинкою чи футляром, прикрашені тисненням на палітурці та золотим обрізом.

Read more

П'ятниця, 27 липня 2018

Літературна візитка «Краєзнавчі новинки»

Рейтинг користувача:  / 0

 

 Нове – це завжди цікаво і пізнавально! Саме під таким девізом бібліотекарі представили відвідувачам Відкритої мобільної бібліотеки літературну візитку «Краєзнавчі новинки». Учасники заходу отримали унікальну можливість не лише потримати в руках видання з історії Миколаївщини, присвячені видатним діячам культури і мистецтв, майстрам художнього слова, а й дізнатися різні цікаві факти про самі поліграфічні новинки.

 Бібліотекарі розповіли про унікальне виданняа О. Ковальової, О. Шарафанова та О. Добровольського «Миколаївщина козацька» (Миколаїв, 2017), в якому вперше осмислюється виникнення козацтва на Миколаївщині. Через опрацювання великої кількості документальних джерел (понад 500) та свідчень жителів, автори дослідили козацькі поселення на території Миколаївського регіону. Книга, що є переможницею XІІ обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга» у номінації «Краще історико-краєзнавче видання», створювалася методом «народної будови» та сьогодні є дорогоцінним скарбом матеріальної та духовної культури краю.

Read more

Четвер, 26 липня 2018

З 3 до 26 липня в Регіональному тренінговому центрі у рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань».

Рейтинг користувача:  / 0

 З 3 до 26 липня в Регіональному тренінговому центрі у рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань».

 Курси були поділені на 4 блоки: «Комп’ютер для початківця», «Інтернет: освоюємо нові  комунікаційні можливості», «Сервіси мережі Інтернет», «Он-лайн платежі комунальних послуг».

На тренінгах «учні за 50» ознайомилися з конфігурацією комп’ютера,  основами роботи в операційній системі «Windows 7», методикою роботи в мережі Інтернет, долучилися до віртуального спілкування у соціальних мережах та навчилися здійснювати он-лайн платежі комунальних послуг.

Заняття стали реальною допомогою нашим «курсантам», які завдяки вивченню «азбуки персонального комп’ютера» відкрили для себе нові інформаційні ресурси та розширили комунікаційні можливості.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено