All articles
Середа, 02 липня 2025
«Байти навичок»: Менеджмент
- Article Details
- Category Новини
Регіональний тренінговий центр Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує ознайомитись з новим розділом Національної освітньої платформи Дія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/ «Байти навичок» https://osvita.diia.gov.ua/bytes
Це серія коротких відео, кожне з яких містить корисні поради з різних тем, які надають спеціалісти представлених сфер. Подібно до цифрового байта, що містить компактну одиницю інформації, освітній байт - це найменша одиниця знань, тобто своєрідні будівельні блоки, які в поєднанні з іншими форматами становлять цілісну систему навичок.
У пропонованому блоці мова піде про менеджмент. Ви отримаєте інформацію про базові поняття переговорів для різних життєвих ситуацій, а також про те, як здійснювати пошук людей, з якими у вас спільні інтереси і цілі. Дізнаєтеся про комунікацію в команді, інструменти управління і побудову ефективної співпраці, а також зможете отримати корисні знання про дизайн-мислення. А ще про особливості соціальних мереж в Україні: як зробити правильний вибір. Блок містить 5 коротких відео. Користуйтеся з користю!
Read more
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»
- Article Details
- Category Новини
У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у посольствах України в цих країнах.
У Коїмбрі, Португалія, поличку відкрили в муніципальній бібліотеці за участі міського голови Жозе Мануеля Сільви, представників міської ради, бібліотекарів та української громади. Як зазначили в консульстві, «наявність українських книг у бібліотеці – це не лише про доступ до літератури. Це можливість зберігати ідентичність, мову та пам’ять далеко від Батьківщини».
У польському місті Рибнік (Сілезьке воєводство) ініціативу реалізували у співпраці з генеральним консульством України в Кракові. На відкритті виступили міський голова Пьотр Кучера, директорка бібліотеки Александра Кліх-Сєвьорек, консул Вячеслав Войнаровський та представники ГО «Нечужий». За словами консула, така ініціатива — «не лише символічний акт солідарності, а й практичний крок у культурній дипломатії». У бібліотеці відтепер є книжки українською мовою, переклади польською та авдіокнижки. Їх надали видавництва Vivat, Віхола, Фоліо, Ранок, Artbooks, «Жорж», Creative Women Publishing, Саміт-Книга, «Богдан», Bookraine та інші.
Read moreВівторок, 01 липня 2025
На «Укрінформі» вийшов авторський блог Міністра культури та стратегічних комунікацій України «Як мистецтво змінює розмову про війну»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
1 липня Данія офіційно перейняла головування в Раді ЄС. З цієї нагоди на «Укрінформі» вийшов авторський блог Міністра культури та стратегічних комунікацій України «Як мистецтво змінює розмову про війну».
У дописі Міністр акцентує на тому, що культура, яка була у пріоритеті під час головування Польщі, залишається у фокусі й з новими партнерами.
«Україна — на мапі європейської культури, і ми далі працюємо над тим, щоб наша присутність була не епізодичною, а системною. Крок за кроком формуємо “Культурний Рамштайн” — простір постійної міжнародної взаємодії для підтримки, обміну й спільної дії в культурі», — зазначає Міністр.
Одним із символів цього культурного діалогу став Сергій Святченко — художник і архітектор родом із Харкова, який понад 35 років живе в Данії. У своїй творчості він поєднує українське коріння, модерністську традицію та сучасне мислення. Святченко не копіює війну — він осмислює її художньо, створюючи власну візуальну мову спротиву, болю й гідності.
Його монументальний колаж «Харків. Вершники надії» — це візуальна поема, натхненна «Гернікою» Пікассо, але глибоко українська за суттю. Проєкт «Відсутність присутності. Обличчя війни» — ще одна глибока спроба деконструювати образи війни й показати, як мистецтво може працювати з травмою, не втрачаючи гідності й сили.
«Святченко виступає як свідок, але говорить засобами високої художньої культури, демонструючи, що Україна може звертатися до світу не лише хроніками болю, а й вишуканим образом», — йдеться в блозі.
Повний текст блогу на сайті Укрінформу.
Read more
УКФ та UCORD розпочали приймати заявки на конкурс «Згуртованість через культуру»
- Article Details
- Category Новини
Український культурний фонд розпочав приймати заявки на грантовий конкурс «Згуртованість через культуру». Ініціатива впроваджується УКФ та фінансується Швейцарсько-українським проєктом «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, що втілюється за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва компанією NIRAS Sweden AB.
Мета конкурсу – підтримати культурно-мистецькі проєкти, що сприяють соціальній згуртованості, розвитку конфліктно чутливого діалогу, посиленню локальної ідентичності та формуванню спільного ціннісного простору в шести регіонах України – у Вінницькій, Волинській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій областях. Кінцевий термін подачі заявки – 13 липня, 18:00.
Read moreУ Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років
- Article Details
- Category Новини
2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія Фінляндії Yle, посилаючись на фінську організацію з авторських прав у сфері літератури Sanasto.
За даними організації, загальна кількість видач книжок у бібліотеках зросла на 4% порівняно з попереднім роком. У дитячій літературі зафіксували вже третій поспіль рекорд з позичань.
«Зростання популярності бібліотек — це чудова новина. Водночас компенсації авторам мають зростати відповідно до кількості позичань книжок у бібліотеках», — прокоментувала виконавча директорка Sanasto Нііна Веттенсола.
За даними організації, доходи авторів та авторок у Фінляндії продовжують знижуватись попри зростання попиту на їхню працю.
Організація Sanasto представляє інтереси понад 16 000 фінських письменників, перекладачів, поетів, науковців та інших літераторів. Вона оперує оплатою за використання текстів у бібліотеках, на телебаченні, радіо та в електронному форматі.
Зазначимо, після приєднання 59 північних муніципалітетів до Національної електронної бібліотеки Фінляндії у сервісі щодня реєструвалася тисяча нових користувачів.
Як повідомлялося, у 2023 році у Фінляндії тривала дискусія щодо дії авторського права та регулювання вільного поширення книжкових обкладинок бібліотеками в інтернеті. У 2022 році центральна бібліотека Гельсінкі Oodi отримала дорослі та дитячі видання українською мовою.
Джерело:
Читомо
https://chytomo.com/u-finliandii-zafiksuvaly-najvyshchu-aktyvnist-u-bibliotekakh-za-majzhe-20-rokiv/
Read more
Звіт Миколаївської ОУНБ за ЧЕРВЕНЬ 2025 року
- Article Details
- Category Новини
Друзі!
Пропонуємо вашій увазі відеоролик про роботу Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Дізнайтесь, які важливі події і заходи відбулися у бібліотеці протягом місяця.
Залишайтеся завжди на інформаційній хвилі разом з нами!
Онлайн-ресурси психологічної підтримки для Захисників, Захисниць і їхніх родин
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
На сторінках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з’явився важливий допис — про перевірені онлайн-ресурси психологічної підтримки для Захисників, Захисниць і їхніх родин.
Це безкоштовні сервіси, де вислухають, підтримають і допоможуть впоратись з емоційними труднощами. Допомога — поруч, і важливо знати, де її шукати.
Поширюйте цей допис — можливо, саме завдяки вам хтось отримає підтримку у важкий момент.
Дякуємо за силу і захист. Ми — разом і поруч.
Read moreПонеділок, 30 червня 2025
Бібліотека висловлює щиру подяку команді Музею Сучасного Українського Мистецтва Корсаків за передане у дар повне 10-томне видання літературної спадщини відомого українського письменника, заслуженого журналіста України Івана Корсака
- Article Details
- Category Новини
«Без знання і розуміння своєї минувшини людство тоді немовля, народжене вчора.»
Іван Корсак
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку команді Музей Сучасного Українського Мистецтва Корсаків за передане у дар повне 10-томне видання літературної спадщини відомого українського письменника, заслуженого журналіста України Івана Корсака.
Від сьогодні в нашій бібліотеці можна ознайомитися з романами, художньо-документальними оповіданнями, нарисами, статтями та інтерв’ю:
-«На вістрі часу і подій: журналістський доробок Івана Корсака» (Дрогобич: Видавництво «Коло», 2024);
-«Імена твої, Україно. Діти Яфета» (Київ: Ярославів Вал, 2023);
-«Оксамит нездавнених літ. Роман О.А. (Олександр Архипенко) (незакінчений)» (Дрогобич: Видавництво «Коло», 2023);
-«Борозна у чужому полі. Вибух у пустелі» (Київ: Ярославів Вал, 2022);
-«На розстанях долі. За серпанком, загадковим серпанком» (Київ: Ярославів Вал, 2022);
-«Корона Юрія ІІ. Завойовник Європи» (Київ: Ярославів Вал, 2021);
-«Перстень Ганни Барвінок. Запізніле кохання Миклухо-Маклая» (Київ: Ярославів Вал, 2021);
-«Тиха правда Модеста Левицького. Капелан армії УНР. Гетьманич Орлик» (Київ: Ярославів Вал, 2021);
-«Отаман Чайка. Немиричів ключ» (Київ: Ярославів Вал, 2020);
Read moreУрочисте відкриття «Української книжкової полички» у Рибніку
- Article Details
- Category Новини
У повітовій та міській публічній бібліотеці міста Рибнік Сілезького воєводства 30.06.2025 року відбулася урочиста церемонія відкриття «Української книжкової полички», ініційована та організована Генеральним консульством України в Кракові. Цей захід став вагомим кроком у зміцненні польсько-українських культурних зв’язків.
Проєкт «Українська книжкова поличка» реалізується під патронатом Першої леді України Олени Зеленської у співпраці з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури та стратегічних комунікацій України й Українським інститутом книги.
До присутніх учасників урочистості звернулися з промовами: президент міста Рибніка Пьотр Кучера, директорка бібліотеки Александра Кліх-Сєвьорек, Генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський та очільниця БФ «Нечужий» Алла Брожина.
У своїй промові В.Войнаровський підкреслив важливість цього проєкту для розвитку міжкультурного діалогу, підтримки української громади в Польщі, а також популяризації української мови й культури. Генконсул зазначив, що відкриття «Української книжкової полички» є не лише символічним актом солідарності, а й практичним кроком у зміцненні культурної дипломатії та взаєморозуміння між народами України та Польщі. Український дипломат також висловив щиру подяку міській владі Рибніка, керівництву бібліотеки та всім партнерам, які долучилися до реалізації цієї ініціативи.
Вагомий внесок у реалізацію цієї ініціативи зробила віцеконсул Генерального консульства України в Кракові Валентина Кузьмін. Завдяки її активній участі та ефективній організаційній роботі вдалося об’єднати зусилля провідних українських видавництв, що забезпечило змістовне та якісне наповнення полички сучасною і класичною українською літературою.
Read moreПочесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ» присвоєно директорці Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Вікторії Агарковій
- Article Details
- Category Новини
УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 27 червня 2025 року №424/2025 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України" за значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, відстоювання національних інтересів нашої держави, сумлінне виконання професійного обов’язку Почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ» присвоєно директорці Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Вікторії Агарковій.
Вітаємо з цією заслуженою відзнакою та пишаємось, що працюємо під Вашим керівництвом!
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено