Середа, 15 січня 2014На Миколаївщині розпочалося святкування Року Тараса Шевченка в Україні

Рейтинг користувача:  / 0

 

15 січня 2014 р. у бібліотеці за ініціативою Миколаївської обласної державної адміністрації відбулося урочисте відкриття Шевченківських читань. Заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Наталя Іванцова вітаючи учасників заходу наголосила, що згідно з Указом Президента України 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка.  Вона також зазначила, що Глава держави закликає українців гідно відзначити 200-річний ювілей Кобзаря та продовжувати вивчати, зберігати і поширювати спадщину митця. Начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Світлана Гладун вітаючи учасників читань нагадала, що 9 березня 2014 року включено ЮНЕСКО до списку пам’ятних дат. Світлана Миколаївна передала до фонду бібліотеки нову книгу «Заповіт», в якій однойменний вірш переведений на 41 мову світу.

Зустріч розпочалася презентацією виставки «Вічна книга Великого Українця», на якій експонувалися раритетні видання «Кобзаря» кінця ХІХ – поч. ХХ ст. з фонду обласної бібліотеки та особистого зібрання миколаївського шевченкознавця І. Марцінковського. Виставка експонуватиметься у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями протягом січня – квітня 2014 року.

До уваги гостей також була запропонована презентація виставки «Поезія Т.Г. Шевченка у творах українських художників – графіків: з фонду Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна», що буде експонуватися у відділі документів з питань культури і мистецтв ОУНБ ім. О. Гмирьова протягом січня – лютого 2014 року. Про ці унікальні роботи розповіла лектор музею Л. Запісочна.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено