Понеділок, 10 квітня 2017Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу»

Рейтинг користувача:  / 0

 6-7 квітня на базі Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого відбулася Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу», що зібрала директорів бібліотечних установ різного рівня: національних, обласних, районних. Від Миколаївської області участь у заході взяли: директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова В.В. Агаркова, директор обласної бібліотеки для юнацтва Н.В. Ткаченко, директор обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна Т.А. Жайворонок, голова ГО «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації» Н.Ф. Богза, директор КУ «Вітовська централізована бібліотечна система» Т.Г.Остафійчук.

Цьогорічна тема – «Бібліотеки України в контексті євроінтеграційних процесів». Конференція розпочала роботу засіданням за темою «Реформа децентралізації як чинник структурних змін у бібліотеках України», участь в якому взяли заступник Міністра культури України Ю.А. Рибачук, начальник управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України Л. С. Нікіфоренко, радник міністра культури України, координатор сектору Культура Проектного офісу секторальної децентралізації Національного проекту «Децентралізація» І. В. Френкель. На засіданні обговорювалися питання державної політики у бібліотечній сфері, регіональні аспекти реалізації процесу децентралізації, сучасні підходи до діяльності бібліотек. Доповіді учасників стосувалися трансформації мережі бібліотек, структурних змін у діяльності спеціалізованих бібліотек, методичного забезпечення процесу реформ, євроінтеграційної складової діяльності бібліотек та ін.

Наступного дня конференція продовжила роботу у форматі паралельних заходів. Так, на засіданні за темою «Бібліотеки України: інновації, координація, ефективність» розглядалися питання корпоративної взаємодії бібліотек, зокрема щодо оцифровки видань, авторитетного контролю в процесі каталогізації, електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек. У рамках засідання за темою «Професійна компетентність бібліотекарів і формування нового іміджу публічної бібліотеки» були представлені напрацювання бібліотек у рамках грантово-проектної діяльності, методичні практики у соціальних мережах та інноваційний досвід зарубіжних бібліотек.

 

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено