липня 2018Вівторок, 31 липня 2018

Година хіромантії

Рейтинг користувача:  / 0

Ворожіння по руці – це ціла наука і називається вона хіромантією. Тривалість життя, кількість шлюбів, дітей і навіть схильність до професії – про все це можна дізнатися за лініями на руках людини. 31 липня відвідувачі мобільної бібліотеки переконалися у цьому під час інформаційної години «Що розкажуть лінії на долоні».

Бібліотекарі розповіли про історію виникнення  хіромантії та тисячолітній шлях прадавніх знань до Європи та Америки. Відвідувачі порівняли особливі знаки на долонях знаменитостей – імператора, олігарха, лікаря, актриси, навчилися ворожити: за основними лініями руки визначати характер, творчі здібності та стан здоров’я, дізнаватися про минуле та передбачати майбутнє.

Read more

Понеділок, 30 липня 2018

Бібліотека змінює назву

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

Шановні користувачі!

 

Повідомляємо, що рішенням  Миколаївської обласної ради від 05.07.2018 р. № 6  «Про перейменування Миколаївській обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова та затвердження її Статуту», бібліотека перейменована на Миколаївську обласну універсальну наукову бібліотеку.

 

 

 

Read more

Бібліотека змінює назву

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

Шановні користувачі!

 

Повідомляємо, що рішенням  Миколаївської обласної ради від 05.07.2018 р. № 6  «Про перейменування Миколаївській обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова та затвердження її Статуту», бібліотека перейменована на Миколаївську обласну універсальну наукову бібліотеку.

 

 

 

Read more

Неділя, 29 липня 2018

Миколаївські десантники 79-ї десантно-штурмової бригади відвідали обласну бібліотеку

Рейтинг користувача:  / 0

29 липня військовослужбовці 79-ї десантно-штурмової бригади завітали до бібліотеки на екскурсію, під час якої дізналися про історію заснування та розвитку найстарішої книгозбірні в області, познайомилися з її довідково-бібліографічним апаратом та книжковим фондом.

У відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями увагу десантників привернули книги та журнали ХVІІІ – поч. ХХ ст.,  що склали основу фонду бібліотеки у перші десятиріччя її існування. Зокрема, вони побачили найстарішу у бібліотеці книгу («Франко-італійський словник» 1686 р.) та найстаріший журнал («Сочинения и переводы к пользе и увеселению служащие» 1762 р.).  Відвідувачам були запропоновані перші та прижиттєві видання праць вітчизняних і зарубіжних учених та письменників, а також унікальні зразки сучасного книжкового мистецтва, що дивують гармонійним поєднанням змісту з досконалістю та вишуканістю художнього оформлення. На виставці «Шедеври поліграфічного мистецтва» були  представлені книги провідних видавничих компаній України, що спеціалізуються на випуску елітних видань. Присутні із зацікавленням розглядали гарно ілюстровані ошатні книги, захищені барвистою супер-обкладинкою чи футляром, прикрашені тисненням на палітурці та золотим обрізом.

Read more

П'ятниця, 27 липня 2018

Літературна візитка «Краєзнавчі новинки»

Рейтинг користувача:  / 0

 

 Нове – це завжди цікаво і пізнавально! Саме під таким девізом бібліотекарі представили відвідувачам Відкритої мобільної бібліотеки літературну візитку «Краєзнавчі новинки». Учасники заходу отримали унікальну можливість не лише потримати в руках видання з історії Миколаївщини, присвячені видатним діячам культури і мистецтв, майстрам художнього слова, а й дізнатися різні цікаві факти про самі поліграфічні новинки.

 Бібліотекарі розповіли про унікальне виданняа О. Ковальової, О. Шарафанова та О. Добровольського «Миколаївщина козацька» (Миколаїв, 2017), в якому вперше осмислюється виникнення козацтва на Миколаївщині. Через опрацювання великої кількості документальних джерел (понад 500) та свідчень жителів, автори дослідили козацькі поселення на території Миколаївського регіону. Книга, що є переможницею XІІ обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга» у номінації «Краще історико-краєзнавче видання», створювалася методом «народної будови» та сьогодні є дорогоцінним скарбом матеріальної та духовної культури краю.

Read more

Четвер, 26 липня 2018

З 3 до 26 липня в Регіональному тренінговому центрі у рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань».

Рейтинг користувача:  / 0

 З 3 до 26 липня в Регіональному тренінговому центрі у рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань».

 Курси були поділені на 4 блоки: «Комп’ютер для початківця», «Інтернет: освоюємо нові  комунікаційні можливості», «Сервіси мережі Інтернет», «Он-лайн платежі комунальних послуг».

На тренінгах «учні за 50» ознайомилися з конфігурацією комп’ютера,  основами роботи в операційній системі «Windows 7», методикою роботи в мережі Інтернет, долучилися до віртуального спілкування у соціальних мережах та навчилися здійснювати он-лайн платежі комунальних послуг.

Заняття стали реальною допомогою нашим «курсантам», які завдяки вивченню «азбуки персонального комп’ютера» відкрили для себе нові інформаційні ресурси та розширили комунікаційні можливості.

Read more

Середа, 25 липня 2018

Сувенір власноруч

Рейтинг користувача:  / 0

 Вироби для дому, що зроблені своїми руками, завжди були  візитною карткою  або  родзинкою сімейного гніздечка. Такі милі дрібниці піднімають статус господині будинку та можуть стати гарним сувеніром близьким людям. Приємно, коли тебе оточують унікальні речі, наповнені любов’ю і турботою.

25 липня у рамках роботи Відкритої мобільної бібліотеки відбувся майстер-клас «Сувенір власноруч», учасники якого навчилися, як зі звичайного  паперу зробити практичну й привабливу  підставку під гаряче.

 Увазі присутніх була запропонована виставка книг із фондів обласної бібліотеки «Корисні дрібнички для дому», що розкривають техніку виготовлення подарунків з підручних матеріалів.

Read more

Вівторок, 24 липня 2018

Нобелівські лауреати з хімії

Рейтинг користувача:  / 0

24 липня відвідувачі Відкритої мобільної бібліотеки взяли участь у бібліомандрівці «Визначні відкриття лауреатів Нобелівської премії з хімії». Присутні ознайомилися з відкриттями у галузі хімії, дізналися безліч цікавих і маловідомих фактів з біографій нобелівських лауреатів – представників видатної родини науковців Марії Склодовської-Кюрі, П’єра Кюрі, Ірен Жоліо-Кюрі, Фредеріка Жоліо, їхніх нащадків, а також вихідця з України Роалда Гоффмана. Під час вікторини присутні перевірили свої знання про такі хімічні елементи, як срібло, платина, фтор, водень, уран.

Read more

Понеділок, 23 липня 2018

Джаз – музика свободи

Рейтинг користувача:  / 0

Історія виникнення джазу така  ж незвичайна, як і сама музика. Витоки його – у музиці вихідців з Африки. Один з перших дослідників джазу  Маршалл Стенс відмічав,  що джаз виник у результаті 300-річного змішування на північноамериканській землі двох великих музичних традицій – західноєвропейської та західноафриканської, тобто фактичного злиття «білої» та «чорної» культур. Музика, що була народжена пригнобленими верствами населення, захопила  широке коло мешканців Сполучених Штатів й через деякий час стала уособленням й гордістю американської культури. Вона висловлює свободу духу як притаманною її музичною естетикою, так й манерою виконання. 

Відомий американський дослідник джазу Уінтроп Сарджент відмічав, що сутність джазу не піддається точному визначенню. Джаз як ніби не бажає, щоб його пристосовували до музично-естетичних норм, звичних для європейських й американських інтелектуалів.

Так що ж це за загадкове явище – джазова музика? Спробуємо розібратися в цьому питанні за допомогою книг, що є у фонді відділу документів з питань культури і мистецтв.

Read more

Четвер, 19 липня 2018

Тортик…свіженький!!!»

Рейтинг користувача:  / 0

20 липня у світі відзначають Міжнародний день торта. Свято, що присвячене миру та дружбі між народами і країнами, проходить під гаслом «I cake you», що в перекладі означає «Я прийду до тебе з тортом».

Напередодні свята, 19 липня, співробітники сектору документів іноземними мовами  у рамках роботи Відкритої мобільної бібліотеки провели годину цікавих повідомлень «Тортик…свіженький!!!». Відвідувачі заходу дізналися про історію виникнення свята торта, про найпопулярніші у світі торти. Виставка книг, вікторина з відповідної тематики та призи додали солодкого присмаку веселому літньому заходу.

 На згадку про свято кожен учасник отримав листівку з рецептом торта.

 

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено