Четвер, 27 грудня 2018
Відбулося святкове засідання клубу перекладачів «Поліглот»
- Article Details
- Category Новини
Свята, а саме свята новорічні, – це час, коли можна дозволити собі відволіктися від щоденних клопотів і помріяти про дива та здійснення потаємних бажань. 27 грудня у секторі документів іноземними мовами відбулося святкове засідання клубу перекладачів «Поліглот». Головним завданням грудневого засідання завжди є планування роботи клубу на наступний рік. До обговорення приймаються всі пропозиції, але затверджуються ті, що роблять роботу клубу цікавою і різноманітною.
Під час зустрічі члени клубу ознайомилися також з історією головного символу новорічних свят та тріумфальною ходою ялинки країнами світу. Спеціально до засідання співробітники сектору підготували колекцію оригінальних декоративних ялинок та виставку новорічних ретроіграшок, що нагадала учасникам заходу незабутні часи дитинства.
Read moreВидатний письменник-гуманіст (до 165-річчя від дня народження В. Г. Короленка)
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
27 липня 2018 р. виповнилося 165 років від дня народження письменника, журналіста, публіциста, літературного редактора та громадського діяча – Короленка Володимира Галактіоновича. Народився письменник у 1853 р. у Житомирі у родині повітового судді. На Житомирщині минули його дитячі та юнацькі роки. Після закінчення Рівненської гімназії Короленко вступив до Санкт-Петербурзького технологічного інституту (1871), але через матеріальні нестатки мусив залишити навчання та йти працювати коректором. У 1874 р. перейшов вчитися до Петровської хліборобської та лісової академії у Москві. У 1876 р. за участь в народних студентських гуртках був виключений з академії та висланий до Кронштадту під нагляд поліції. За відмову присягнути цареві у 1881 р. Короленка на 3 роки було вислано до Якутії (Сибір).
Початок літературної діяльності В. Г. Короленка датується 1879 р. Нижньогородське десятиліття (1885-1895) – час його найактивнішої літературної та громадської діяльності – справедливо назване сучасниками «епохою Короленка». Серед найвідоміших творів письменника повісті «Сліпий музикант», «Діти підземелля», «Хапун (Іом-кіпур)» та «Без язика».
Помер Короленко 25 грудня 1921 р. у м. Полтаві. З 1990 р. Національною спілкою письменників України присуджується премія його імені за найкращий твір російською мовою в Україні.
Пропоновані видання допоможуть відкрити для себе творчість В. Г. Короленка.
Read more
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено