Календар

<< < грудня 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
129
678
807
6305
950835

Зараз на сайті

На сайті 313 гостей та немає учасників

грудня 2018Понеділок, 10 грудня 2018

Запрошуємо на театральний перформанс «Дотепність та мудрість народів у казках та прислів’ях»

Рейтинг користувача:  / 0

15 грудня о 15.00 сектор документів іноземними мовами спільно з Інформаційно-ресурсним центром міжнародного партнерства проводить театральний перформанс «Дотепність та мудрість народів у казках та прислів’ях». Захід проводиться у рамках локального проекту «Сузір’я злагоди», що стартував у березні цього року.

Казки, прислів’я, приказки, байки та гуморески – ці духовні скарби  з незапам’ятних часів живуть у народі, передаються з уст в уста, від покоління до покоління, збагачуючи мову влучними висловами та дотепними жартами. Усіх, хто цінує, вивчає та захоплюється усною народною творчістю, запрошуємо приєднатися до свята німецького, польського та українського фольклору.  Вас очікує знайомство з прислів’ями та приказками цих народів, байками та гуморесками, фрагментами казкових театральних вистав.

 

Read more

Неділя, 09 грудня 2018

«Волонтери мають талант»

Рейтинг користувача:  / 0

9 грудня у бібліотечному ресурсному центр «Вікно в Америку» відбулося талант-шоу «Волонтери мають талант», приурочене до Міжнародного дня волонтера. На свято завітали волонтери Центру, серед яких – випускники програм для майбутніх лідерів FLEX, студенти миколаївських вищих навчальних закладів. За плідну працю та активну підтримку діяльності Центру три нових волонтери отримали Сертифікати Подяки від Посольства США в Україні. Інші учасники отримали невеличкі подарунки на пам’ять.

Під час заходу учасники обговорили короткі відеоролики англійською мовою «Переваги волонтерства» та «Чому волонтерство є важливим?», переглянули відеопривітання від волонтерів Яни Алімової та Олега Попова, які зараз перебувають за волонтерськими програмами у Литві та Польщі.

Присутні почули від волонтерів власні вірші та вірші різних поетів про волонтерство, кохання, життя російською, англійською та таджицькою мовами, пісні англійською та іспанською мовами.

Наприкінці заходу учасники обговорили результати волонтерської діяльності та плани на майбутнє. Сподіваємося, що плідна співпраця Центру і волонтерів буде тривати і надалі, а коло волонтерів розширюватиметься.

Read more

П'ятниця, 07 грудня 2018

Запрошуємо на засідання «круглого столу» за темою «Реалізація прав людини у сучасному українському суспільстві»

Рейтинг користувача:  / 0

З 10 по 14 грудня у всіх регіонах країни одинадцятий рік поспіль буде проводитися Всеукраїнський тиждень права, ініціатором якого була Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України.

Усіх, хто вважає себе активним громадянином нашого суспільства, запрошуємо взяти участь у засіданні «круглого столу» за темою «Реалізація прав людини у сучасному українському суспільстві», що відбудеться 12 грудня о 14.00 у рамках роботи Університету правових знань.

Фахівці Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області представлять шляхи реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» в Україні, познайомлять із загальною декларацією, що вперше в історії визначила коло основних прав і свобод людини, розкриють цілі державних органів, приватних та громадських інституцій у напрямі утвердження й забезпечення прав і свобод людини.

Увазі присутніх буде запропонована виставка літератури «Права людини  – гарантія розвитку людства», що продемонструє  широкий спектр юридичної літератури з фонду бібліотеки.

Read more

Презентація історичних нарисів В. Чуніхіна «Городские истории»

Рейтинг користувача:  / 0

11 грудня о 15.00 у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбудеться презентація історичних нарисів В. Чуніхіна «Городские истории» (Херсон, 2018).

В. В. Чуніхін (1948-2013) – краєзнавець, історик, журналіст. Автор понад 500 публікацій. Літературні нариси, що увійшли до «Городских историй» – своєрідний історичний калейдоскоп життя міста Миколаєва з часів його заснування. До книги увійшли матеріали, що були надруковані у газетах «Вечерний Николаев» та «Николаевские новости».

У заході візьмуть участь сім’я журналіста, його колеги та друзі.

Запрошуємо усіх, хто бажає, на презентацію нового краєзнавчого видання.

Read more

Середа, 05 грудня 2018

Презентація Фонду сприяння демократії Посольства США

Рейтинг користувача:  / 0

5 грудня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася презентація Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, що її провів експерт Фонду Сергій Решетов.

У заході взяли участь громадські діячі, активісти, керівники громадських організацій і благодійних фондів та інші зацікавлені особи, які працюють у напрямках розвитку громадянського суспільства, прозорості органів влади, громадської підтримки освітніх ініціатив, протидії торгівлі людьми, розвитку виборчої системи тощо.

Під час заходу учасники дізналися про роботу Фонду сприяння демократії, головні вимоги до проектів, правила та терміни подачі і розгляду заявок тощо.

Усі присутні мали змогу поставити запитання та отримати детальну відповідь на них.

 

Read more

У бібліотеці відбувся День фахівця за темою «Моя майбутня професія – перекладач»

Рейтинг користувача:  / 0

Суспільний розвиток, міжнародні зв’язки у різних галузях науки та культури, необхідність спілкування між різними народами зумовили потребу у фахівцях, які зробили б процес спілкування максимально легким та ефективним. Саме тому професія перекладача набуває все більшої ваги у рейтингу затребуваних фахівців. Підготовкою професійних перекладачів займаються спеціалізовані вищі навчальні заклади.

5 грудня сектор документів іноземними мовами запросив студентів кафедри германських мов і перекладу Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського на День фахівця за темою «Моя майбутня професія – перекладач».

З метою підвищення мотивації майбутніх фахівців до оволодіння професією були запрошені перекладачі зі стажем роботи. Практичний досвід, що ним поділилися гості,  зацікавив студентів та викликав чимало запитань. Складнощі мовного спілкування та етики поводження, кумедні та прикрі випадки під час роботи, можливі варіанти вирішення різноманітних проблем в ході перекладу  – ця інформація безперечно стане у пригоді під час подальшої професійної діяльності. Проте високий рівень володіння іноземною мовою – необхідна, але недостатня умова успішної роботи. Не менш важливо добре володіти рідною мовою, тому вивченню рідної мови має приділятися таке ж важливе місце в процесі оволодіння професією, як і іноземній.

Практика завжди має опиратися на теорію. Тому учасникам  заходу  було запропоновано бібліографічний огляд видань з фонду сектору за темою «Переклад в сучасному світі». Ця література допоможе перекладачеві сформувати чітке уявлення про механізми процесу перекладу та уникнути багатьох помилок.

Заходи за участю практикуючих фахівців розкривають для студентів особливу специфіку перекладацької  діяльності і допомагають скласти реальне уявлення про суть обраної професії. 

Read more

Вівторок, 04 грудня 2018

Відбулася презентація наукової монографії Г. С. Лозко «Орден Бога Сонця: історія і метафізика»

Рейтинг користувача:  / 0

4 грудня у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбулася презентація наукової монографії етнолога-релігієзнавця, доктора філософських наук, професора, завідувачки кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної освіти, члена Національної Спілки письменників України Г. С. Лозко «Орден Бога Сонця: історія і метафізика», що вийшла у видавництві «Мандрівець» у 2018 р. Дослідження було присвячене 110-річчю від дня народження українського етнофілософа, професора В. Шаяна та 75-річчю заснування ним Ордену Бога Сонця.

Під час презентації автор поділилася своїми науковими відкриттями та розповіла про роботу над дослідженням. Завідувач та професор кафедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили, доктор історичних наук, професор Ю. В. Котляр надав рецензію на монографію. Окрасою заходу став виступ композитора, члена Національної спілки журналістів України В. Шапошникова.

Присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Г.С. Лозко: філософ, релігієзнавець, етнолог», підготовленою співробітниками відділу, де були представлені видання з фонду бібліотеки, а також з приватної бібліотеки автора.

 

Read more

Субота, 01 грудня 2018

Презентація книги А. Васильєва, В. Васильєва та І. Гільбо «Переправа»

Рейтинг користувача:  / 0

 1 грудня у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбулася презентація книги А. Васильєва, В. Васильєва та І. Гільбо «Переправа» (Київ, видавництво «Оптима», 2018), присвячена м. Первомайську. На заході були присутні відомі краєзнавці, історики краю, творча інтелігенція м. Миколаєва та області.

 Автори поділилися своїми спогадами про рідних, яким присвячена книга та розповіли про етапи підготовки матеріалів.  Директор Первомайського міського краєзнавчого музею О. Дорошенко надала розгорнуту рецензію на книгу. Бібліотекар О. Паламарчук звернула увагу присутніх на видання з фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеці зі знаком «Богопілля», що стануть у  нагоді дослідникам Первомайщини.

 Краєзнавці, письменники та філологи у своїх виступах відмітили цінність даної книги для майбутнього покоління.

 Учасники заходу мали змогу не тільки поспілкуватися з авторами видання, а й переглянути фотовиставку рідкісних краєзнавчих світлин, що увійшли у книгу. Увазі гостей було запропоновано книжкову виставку «Первомайськ: документи, матеріали, дослідження».

 

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено