жовтня 2019Четвер, 31 жовтня 2019

Круглий стіл «Миколаїв – центр освіти і культури Степового Побужжя» (до 230-річчя заснування міста Миколаєва)

Рейтинг користувача:  / 0

31 жовтня у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбувся круглий стіл «Миколаїв – центр освіти і культури Степового Побужжя» (до 230-річчя заснування міста Миколаєва), ініціатором якого став Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Учасниками стали відомі миколаївські науковці, викладачі та учні ЗОШ міста, районів.

Завідувачка кабінету навчального «Освіта Миколаївщини» Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Г. М. Запорожченко поетично привітала учасників заходу, продекламувавши власну поезію «Наш Миколаїв – то прадавнє городище…», а також розкрила постать видатного просвітника Миколаївщини М. Аркаса та його вплив на становлення української народної школи на Півдні України. Директор Першої української гімназії імені Миколи Аркаса С. В. Бережний разом з учнями гімназії розповіли про свій освітній заклад – його історію, викладачів, випускників та сьогоднішні напрацювання. У своїх доповідях завідувач туристсько-краєзнавчого відділу Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району м. Миколаєва К. Г. Осадча, учитель трудового навчання Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 І. О. Довгань, учитель української мови, керівник музею історії Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. О. В. Трав’янко розповіли про учительські династії на Миколаївщині. Кандидат історичних наук, доцент кафедри філософської освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти О. В. Волос приділила увагу післядипломній педагогічній освіті у регіоні.

Read more

Середа, 30 жовтня 2019

Семінар-тренінг «Оновлені функції бібліотеки у ракурсі соціально-культурних потреб громади»

Рейтинг користувача:  / 0

30 жовтня 2019 р. у бібліотеці відбувся семінар-тренінг для методистів ЦБС та працівників публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Миколаївської області за темою «Оновлені функції бібліотеки у ракурсі соціально-культурних потреб громади». У заході взяли участь фахівці обласних бібліотек, міських та районних централізованих бібліотечних систем, публічних бібліотек ОТГ.

Тренінг відкрила заступник директора з наукової роботи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Н.В. Моісеєва, яка проаналізувала напрямки методичної діяльності з урахуванням трансформаційних процесів у бібліотечній галузі та соціально-культурних потреб громад. Також вона наголосила на стимулах інноваційного розвитку публічної бібліотеки – проектній діяльності, конкурсах професійної майстерності, форумах та школах професійного розвитку тощо. Завідуюча відділом науково-методичної роботи Т.М.Вірьовка розкрила тенденції розвитку публічних бібліотек у регіональному аспекті, юридичні складові діяльності бібліотек в ОТГ та звернула увагу на важливі складові у звітності бібліотечних закладів. У форматі печа-куча методисти Баштанської, Березанської, Новобузької, Вітовської ЦБС, Веселинівської та Коблевської публічних бібліотек ОТГ розповіли про знакові бібліотечні події року та реалізовані проекти. Фахівці Березанської, Миколаївської, Снігурівської ЦРБ презентували роботи-переможців конкурсу професійної майстерності «Бібліотека – орієнтир року».

Директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області В. Б. Євсєєв розповів про перспективи участі бібліотек області в інтерактивній просвітницькій мережі для генерації інноваційних проектів розвитку. Регіональна представниця громадської організації «Центр UA» Т.Ю. Степанова надала практичні поради щодо написання публікацій для засобів масової інформації, роботи у соціальних мережах та налагодження ефективної комунікації з журналістами. Завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Миколаївської ОУНБ А. А. Трокай ознайомила учасників заходу з практикою формування краєзнавчого контенту у Вікіпедії. Бібліотекар відділу документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Миколаївської ОУНБ А. Л. Шкроботько-Чорна провела тренінг з використання кросплатформених сервісів та продемонструвала можливості створення графіки, інтерактивного контенту, відео та анімації. Завідуюча сектором Інформаційно-ресурсний центр міжнародного партнерства Миколаївської ОУНБ Л. Л. Сидоренко провела тренінг з медійної грамотності та критичного мислення для людей поважного віку.

Read more

Другий тренінг «Медійна грамотність для людей поважного віку»

Рейтинг користувача:  / 0

30 жовтня у рамках реалізації проекту «Медійна грамотність для людей поважного віку» на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотекибуло проведено другий тренінг для людей поважного віку. Даний проект ініційований та реалізується громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні».

Під час тренінгу учасники проаналізували своє медіаполе, обговорили, як можна розвинути навички медіаграмотності та критичного мислення, дізналися, що таке маніпуляція, пропаганда, попрацювали в групах і навчилися відрізняти фейкові новини від справжніх тощо. Окрім того, учасники попрацювали у групах,розробили та презентували фейкову новину, яка б могла зацікавити людей поважного віку. Після чого вони проаналізували чому люди поважного віку попадаються на такі гачки.

Окрім того, учасникам тренінгу були презентовані інформаційні продукти: інтерактивний підручник для підлітків«МедіаДрайвер» (громадської організації «Детектор медіа»),гра «Медіаграмотна місія» (IREX, Академії української преси та StopFake), збірник вправ з медіаграмотності «Медіанавігатор» (Академії української преси, громадської організації «Детектор медіа»). Усі присутні отримали рекламну продукцію та посібник «Карта медійної грамотності для людей поважного віку».

Сподіваємося, що реалізація даного проекту допоможе людям поважного віку змінити підхід до сприйняття та оцінки інформації, помітити її однобокість або цензуру, усвідомити потенційну маніпуляцію, і як результат – стати ще більш медіаграмотними!

Read more

Перегляд та обговоренняхудожнього американського фільму «Перемикаючи канали»

Рейтинг користувача:  / 0

30 жовтня в Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у рамках Тижня медійної та інформаційної грамотності було організовано перегляд та обговоренняамериканського художнього фільму «Перемикаючи канали» (1988).

Фільм розповідаєпро відому і популярну журналістку кабельного каналу новин «SNN» Крісті Коллеран, якавирішує залишити свою дуже напружену роботу, щоб вийти заміж за багатого бізнесмена Блейна. Але її начальник і одночасно колишній чоловік Джоннамагається зірвати її плани. Він змушує її зробити останній телевізійний репортаж про засудженого Айке, якого ось-ось повинні стратити на електричному стільці, щоб тим самим можливо врятувати його життя. Занадто захопившись репортажем, Крісті в результаті забуває про своє майбутнє заміжжя.

Під час заходу відвідувачі обговорили ряд питань, присвячених медіа: якою має бути політика телеканалів, як на неї впливають власники, чи впливають ток-шоу та розважальні шоу на рівень медійної грамотності, яких новин більше на телебаченні – правдивих чи рейкових, чиможе бути телеканал незалежним та ін.

Учасники заходу дійшли висновку, що кожна людина має право вибирати та отримувати правдиву інформацію з різних джерел.

 

Read more

Вівторок, 29 жовтня 2019

31 жовтня стартує новий онлайн-курс про децентралізацію

Рейтинг користувача:  / 0


Безкоштовний онлайн-курс «Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку» стартує 31 жовтня. На чому акцентує увагу цей курс, чим він відрізняється від першого та для кого буде особливо корисним – під час презентації розповіли автор курсу, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук та співзасновниця платформи освітніх курсів Prometheus Вікторія Примаченко.

Вікторія Примаченко зазначила, що перший курс «Децентралізація в Україні – теорія та практика» залучив до навчання більше 7500 людей. «Для такого тематичного курсу – це велика кількість людей. Курс непростий, дуже насичений. Він цінний, тож цю тему варто продовжувати», – зазначила співзасновниця платформи освітніх курсів Prometheus Вікторія Примаченко.

Новий курс є логічним продовженням спільної роботи, започаткованої ще два роки тому. У 2017 році Український кризовий медіа-центр ініціював створення навчального курсу про реформу місцевого самоврядування у рамках програми USAID DOBRE. «Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку» – це новий курс на тему організації місцевого самоврядування, який розповідає про поєднання теорії з практикою, реальні історії інноваційних рішень, що з’явились в різних територіальних громадах в процесі реформи.

У двох курсах подібна лише одна лекція – про перебіг децентралізації, головні досягнення. Далі автор подає простий і логічний алгоритм: що треба робити, пояснює, які органи сьогодні реалізують повноваження і які особливості їхньої діяльності в умовах децентралізованої України.

«Абсолютно нове у цьому курсі це те, що ми говоримо про ідентичність. Весь світ зараз зіткнувся із кризою ідентичності. У світі глобальної конкуренції виграє той, хто має свою ідентичність, яка вирізняє його серед інших і яка мобілізує спільноту. Ми показуємо, як у нових об’єднаних громадах знайти свою ідентичність», – каже Анатолій Ткачук.

За словами автора курсу, у лекціях він говорить про різні інструменти, які дала держава, та те, як використати ці інструменти та ресурси, щоб у громаді з’явився бізнес.

Read more

Засідання постійно діючої наукової студії за темою «Медична освіта: реалії, тенденції, перспективи»

Рейтинг користувача:  / 0

29 жовтня в обласній науковій бібліотеці відбулося чергове засідання постійно діючої наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Медична освіта: реалії, тенденції, перспективи». Метою заходу було обговорення питань щодо підвищення рівня вітчизняної медичної освіти, впровадження передових наукових розробок у навчальний процес, технології дуальної освіти, створення сучасної навчально-методичної бази в медичній освіті, вивчення європейського досвіду з підготовки фахівців медичної сфери.

Участь у заході взяли представники департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївського обласного, центру здоров’я, науковці, викладачі та студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Миколаївського класичного університету імені Пилипа Орлика, приватного вищого навчального закладу «Медико-природничий університет» та Миколаївського базового медичного коледжу.

Модератор заходу – заступник директора з наукової роботи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Н. В. Моісеєва – наголосила на актуальності засідання та акцентувала увагу на тому, що вища медична освіта має забезпечити високоякісну підготовку студентів і є важливою складовою реформування галузі охорони здоров’я, оскільки від рівня підготовки майбутніх лікарів залежить якість надання медичних послуг населенню.

Головний спеціаліст відділу вищої освіти департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Є. В. Троценко підкреслила, що сьогодні якість освіти у вищих навчальних закладах покращується шляхом ефективної організації та інформатизації навчального процесу, впровадження передових наукових розробок у практику викладання, створенням сучасної навчально-методичної бази.

Про результати соціального дослідження «Медична реформа в Миколаєві: стан та перспективи реалізації» розповіли кандидат політичних наук, старший викладач кафедри соціології Чорноморського національного університету імені Петра Могили Д. А. Локтіонова та кандидат політичних наук, старший викладач кафедри соціології В. О. Чорна. Вони висвітлили коло питань з анкетування медичних працівників та проінформували про заходи поширення інформації з медичної реформи серед населення міста.

Read more

Понеділок, 28 жовтня 2019

 Хроніка культурного життя Миколаївської області за вересень 2019 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА ВЕРЕСЕНЬ 2019 р.

 

 

Read more

Четвер, 24 жовтня 2019

«Бібліотека: нові концепції та сервіси»

Рейтинг користувача:  / 0

24-25 жовтня заступниця директора бібліотеки Трегуб Л.М. взяла участь у міжнародному семінарі «Бібліотека: нові концепції та сервіси», що був проведений за сприяння Данського Культурного Інституту у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією на базі центральної бібліотеки ЦБС Деснянського району м. Києва.

Своїм досвідом з працівниками українських публічних і шкільних бібліотек ділилися колеги з Данії та Польщі – експерти з питань стратегічного розвитку та нових концептів бібліотек, новацій у бібліотечних приміщеннях і актуальних бібліотечних сервісів. Під час професійного спілкування обговорювалися питання щодо того, як бібліотеки змінюються у час глобалізації та цифровізації, які нові концепти та послуги вони пропонують користувачам. Було розглянуто Данську модель «чотирьох просторів» сучасної бібліотеки як інструмент змін та визначено роль центральних бібліотек у трансформаційних процесах. Особливий інтерес учасників семінару викликали нові концепції в архітектурі та дизайні бібліотек, що запропонували зарубіжні колеги. Результатом активної практичної роботи у групах були знайдені ідеї нових бібліотечних продуктів і послуг для користувачів, що можуть й мають надавати сучасні бібліотеки.

Read more

Web-коучинг «Бібліотечний простір сучасної бібліотеки» для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад

Рейтинг користувача:  / 0

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує дистанційне навчання фахівців публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у рамках проекту «БібліоSTUDIES».

24 жовтня відбувся вебінар за темою «Бібліотечний простір сучасної бібліотеки», до якого приєдналися 10 бібліотекарів з 4 ЦБС та 4 ОТГ. Тренер вебінару – головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи  Грабарь А.П. – розглянула способи оформлення рекреаційних та інформаційних зон, книжкових виставок, а також навела приклади оновлених мебельних композицій з досвіду роботи бібліотек Миколаївської області та України.

Read more

Інклюзивне навчання: освіта без кордонів

Рейтинг користувача:  / 0

Світовою тенденцією сьогодення є прагнення до інституалізації та соціального інтегрування людей з особливими потребами у суспільство, що обумовлює появу нових напрямків в сучасному освітньому процесі. У Законі України «Про освіту» сказано, що «кожна людина, незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, має право на одержання освіти, якість якої не різниться від якості освіти здорових людей».

Однією з форм навчання дітей з особливими потребами є нова, але визнана у багатьох країнах світу інклюзивна форма освіти, що забезпечує безумовне право кожної дитини навчатися у загальноосвітньому закладі за місцем проживання із забезпеченням усіх необхідних для цього умов.

Пропонуємо вашій увазі книги з фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, що допоможуть побудувати освітній процес з урахуванням індивідуальних можливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими потребами.

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено