Вівторок, 08 березня 2022
Ресурси з аудіокнигами: де слухати українське
- Article Details
- Category Новини
У твоїх навушниках лунає остання пісня Моргенштерна чи вже давно відомий Eminem. А як щодо аудіокниг? Дорогою до університету чи на роботу, у громадському транспорті, під час приготування їжі чи ранкової пробіжки – ти можеш слухати їх усюди, але виникає запитання «А де?». «Студвей» підготував для тебе добірку ресурсів з аудіокнигами.
Онлайн-бібліотека «Слухай»
Це перша безкоштовна онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою. На платформі можна знайти понад 100 творів прози і поезії тільки українського авторства. Тут знайдуться і завжди актуальні повісті Валер’яна Підмогильного та Панаса Мирного, і поезія Івана Франка та Ліни Костенко, і прозові твори сучасних українських письменників. Озвучують відомі теле- і радіоведучі, музиканти, актори театру та кіно: Валерій Харчишин, Даша Астаф’єва, Павло Зібров, Євген Галич та багато інших. До речі, наша літературна редакторка також долучилася до цього проєкту.
Плюси: безкоштовний доступ та зручний і зрозумілий інтерфейс.
Мінуси: вибір обмежений здебільшого літературою класиків, але в цьому й родзинка цієї інтернет-бібліотеки.
Додаток АБУК
Сучасна проза, мотивація і саморозвиток, психологія, бізнес та навіть еротика. У цій аудіобібліотеці знайдеться щось цікаве навіть для найзатятішого книгомана. Також цей додаток стане в пригоді абітурієнтам, адже проєкт АБУК випустив аудіоверсію хрестоматії для підготовки до ЗНО з української літератури, упорядкованої Олександром Авраменком.
Сучасний і яскравий інтерфейс роблять користування додатком ще приємнішим. До кожної книжки є можливість прослухати уривок перед покупкою, почитати анотацію та відгуки, щоб не помилитися у виборі.
Плюси: доступний для завантаження на Android та iOS, додаток безкоштовний (платиш тільки тоді, коли купуєш книжки), можна завантажити книжки і слухати офлайн.
Мінуси: за кожну книжку платиш окремо – немає можливості оформити підписку.
Плаформа «АудіоКниги українською»
Обожнюєш літературу сучасних зарубіжних письменників? У цій аудіобібліотеці вона доступна українською та ще й у вільному доступі. Можеш спокійно вмикати аудіокниги навіть своїй молодшій сестрі чи брату, адже книжи тут не тільки для дорослих, а й для дітей. На платформі знайдуться книжки будь-якого жанру: детективи, драми, романи, пригоди, жахи, фантастика та інші.
Плюси: великий вибір книжок і можливість залишити відгук.
Мінуси: на платформі багато реклами і не надто комфортний інтерфейс.
Read more
8 березня: Цей день в Україні та в світі
- Article Details
- Category Новини
Цього дня у світі відзначаються Міжнародний жіночий день і День весняних крил. В Австралії – День Канберри, у Малайзії – День султана, у США – День штату Орегон. Православна церква 8 березня вшановує пам'ять священномученика Полікарпа.
Міжнародний жіночий день
Свято своїм корінням сягає у багатовікову боротьбу жінок за участь у житті суспільства нарівні з чоловіками. У Стародавній Греції Лісістрата заради припинення війни організувала сексуальний страйк проти чоловіків. Під час Французької революції паризькі жінки, які виступали за "свободу, рівність і братерство", організували марш на Версаль, щоб вимагати надання жінкам виборчого права.
Ідея проведення Міжнародного жіночого дня вперше виникла на початку ХХ століття, коли промислово розвинений світ переживав період експансії та потрясінь, демографічного буму та появи радикальних ідеологій.
Так, 28 лютого 1909 року на всій території США відзначали перший національний жіночий день за рішенням Соціалістичної партії Америки. Жінки продовжували відзначати цей день останньої неділі лютого аж до 1913 року.
У 1910 році на засіданні в Копенгагені Соціалістичний інтернаціонал заснував Міжнародний жіночий день, щоб відзначити рух за права жінок та допомогти жінкам набути загального виборчого права. Саму ідею заснувати день, присвячений боротьбі за права жінок, приписують німецькій соціалістці Кларі Цеткін. У Копенгагені ця пропозиція отримала одностайну підтримку конференції за участю понад 100 жінок із 17 країн. Проте конкретну дату проведення цього дня встановлено не було.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено