липня 2023
Понеділок, 31 липня 2023
«Як потрапити в музей»
- Article Details
- Category Новини
«Історична спадщина в моєму розумінні полягає саме в особистій дотичності, в приватній долученості, у відчутті історії як чогось такого, що зовсім не завершилося, що триває до сьогодні. Історія – це як старі віконні рами: можна, звісно, їх поміняти, проте панорама за вікном буде така ж, як і раніше.»
Сергій Жадан
До четвертого випуску журналу літературного репортажу Reporters, присвяченого культурі пам’яті, увійшов текст Сергія Жадана «Як потрапити в музей» – про те, що таке подвійне звучання міста і як література стає частиною міського простору читати далі за посилання https://reporters.media/yak-potrapyty-v-muzej/...
Read more
Цикл публікацій «Сучасний український детектив»
- Article Details
- Category Новини
Увага, шанувальники гостросюжетних історій! Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека має для вас гарну новину. Нещодавно ми отримали сучасні українські книжки, серед яких є чимало творів детективного жанру. Тож, пропонуємо цикл публікацій «Сучасний український детектив», в якому будемо знайомити вас з цими виданнями.
А розпочнемо ми із серії романів «Історичний детектив», що започаткована 2020 року у видавництві «Фоліо» Олександром Красовицьким та Євгенією Кружавською. На даний момент в цій серії вийшло чотири книги – «Справа зниклої балерини» (Харків, 2020), «Справа мертвого авіатора» (Харків, 2020), «Справа майстра-червонодеревника» (Харків, 2021) та «Справа одеських шпигунок» (Харків, 2021).
Події романів відбуваються в Україні часів Першої світової війни. Головним героєм творів є поціновувач тихого спокійного життя, естет та гурман Тарас Глушко, колишній слідчий Київської поліції.
Read more«Мить історії: 366 мініатюр про людей і події»
- Article Details
- Category Новини
«Історія – це п’єса, яку можна грати безліч разів, щоправда, глядач дивиться лише один варіант в одному житті».
Василь Кожелянко
Друзі! Пропонуємо вашій увазі науково-популярне видання, що є результатом подвижницької науково-популяризаторської, просвітницької праці на українському радіо відомого українського історика Юрія Шаповала – «Мить історії: 366 мініатюр про людей і події».
Кожна мініатюра – це філігранний есей, сповнений живої, свіжої інформації й, водночас, освітлений мудрим, часом іронічним, поглядом автора, що ховається здебільшого за подіями й персонажами, а проте присутній у всьому – і в доборі матеріалу, і в оригінальних ракурсах його висвітлення, своєрідній авторській мові й талановитому літературному стилі. Кожній мініатюрі відповідає один день календаря, що додає книжці додаткової внутрішньої динаміки та інтриги. Юрій Шаповал винайшов своєрідний, дотепний спосіб оживити історію, зробити її фактом нашого повсякдення, прив’язати до свого життєвого досвіду кожного слухача (а тепер і читача), надати їй особливої приватності. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією.
Запрошуємо до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
#читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Read moreСубота, 29 липня 2023
Календар дат і подій у серпні від Українська бібліотечна енциклопедія!
- Article Details
- Category Новини
Календар дат і подій у серпні від Українська бібліотечна енциклопедія!
#календар_УБЕ #бібліотечний_календар
#дати_події_бібліотечного_календаря
Read moreЧетвер, 27 липня 2023
Пропонуємо вашій увазі добірку літератури
- Article Details
- Category Новини
28 липня українці відзначатимуть День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423.
Свято припадає на День Хрещення Київської Русі та сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за часи правління князя Київського Володимира Великого.
Протягом багатьох століть важливою віхою в історії нашого народу була відчайдушна боротьба за свою землю, свободу і незалежність. І зараз, під час війни свято набуває особливого значення.
Ця пам'ятна дата покликана звернути увагу українського суспільства на традиції національного державотворення, розуміння того, що наш народ має власну культуру, мову, символіку та свій самобутній український характер.
Пропонуємо вашій увазі добірку літератури з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека:
Борисова, О. В. Історія української державності. Т. 1: Давні часи. Середньовіччя. Нова доба (Київ, 2018);
Відродження української національної символіки (Київ, 2021);
Read moreСереда, 26 липня 2023
Традиція вишивки жіночої сорочки на Гадяччині відтепер серед елементів нематеріальної культурної спадщини України
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Відповідний наказ 12 липня 2023 року підписав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.
Вишивка жіночих сорочок по-гадяцьки має дві особливості. Це колористика і техніки вишивки.
Найбільше традиція і технологія вишивки жіночих сорочок на Гадяччині славиться використанням рідкісної нитки кольору індиго. Нитки такого кольору були великим дефіцитом і продавалися на гадяцьких базарах. Їх постачання налагодили із далекої Індії.
Ця нитка була занадто дорогою для простих людей. Тому вишивалися жіночі сорочки такою ниткою для особливих моментів – на великі православні та родинні свята, зокрема заручини, весілля.
Детальніше
https://mkip.gov.ua/news/9537.html
Read more
Вівторок, 25 липня 2023
«Ярослав Мудрий – взірець державного управлінця і реформатора»
- Article Details
- Category Новини
28 липня в Україні відзначається День Української Державності, точкою відліку якої вважається рік заснування Києва – столиці Київської Русі й сучасної України.
Одним з найбільш визначних державних діячів не тільки Русі, а й Європи по праву вважається Ярослав Мудрий, який вивів Київське князівство на новий виток світового розвитку. За роки його правління розширилася територія Київської Русі, були укріплені кордони, встановлені контакти з багатьма європейськими країнами. Ярослав Мудрий приділяв велике значення внутрішньому устрою держави. Визначною була його законодавча діяльність – він є автором першого загальнодержавного збірника українського права «Правда Ярослава». 37 років його правління заклали міцний фундамент розвитку традицій державотворення на українських землях.
Про особливості правління, заповіт, історичний спадок Ярослава Мудрого, а також про цікаві факти з його життя ви можете дізнатися під час заходу – історичного екскурсу «Ярослав Мудрий – взірець державного управлінця і реформатора», що відбудеться в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека 28 липня об 11.00.
Тож запрошуємо разом з нами вивчати історію України та відкривати для себе її нові сторінки.
Read more
Понеділок, 24 липня 2023
«Що таке гендер? Скільки існує статей? Чи може бути рівність?»
- Article Details
- Category Новини
25 липня в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека на базі бібліотечного ресурсного центру Вікно в Америку відбулось чергове засідання розмовного клубу «Diаlogue».
Спільно із спікером Бредом Банністером ми розглянули питання «Що таке гендер? Скільки існує статей? Чи може бути рівність?».
Обговорили, як стереотипи та соціокультурні норми формують наше розуміння гендера, спільно знаходили відповіді на складні питання про рівність. Кожен учасник відкрито та толерантно висловив свою точку зору.
А щоб мати можливість насолодитися літом, зробимо невеличкі канікули та з новими враженнями відновимо засідання англійського розмовного клубу «Diаlogue» з 5 вересня!
Read moreНеділя, 23 липня 2023
Відбулась презентація Методичних рекомендацій з висвітлення в медіа ґендерної рівності, запобігання насильству, проявам сексизму та ґендерних стереотипів
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
24 липня в Медіацентрі Україна - Укрінформ відбулась презентація Методичних рекомендацій з висвітлення в медіа ґендерної рівності, запобігання насильству, проявам сексизму та ґендерних стереотипів
Рекомендації розроблені з метою підвищення розуміння суспільством та медіа принципів гендерної рівності.
«Важливо, щоб у сюжетах та ефірах серед тих, у кого беруть експертні коментарі, жінки і чоловіки були представлені максимально рівно, оскільки це також питання гендерної рівності», – зазначив заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко.
Методичні рекомендації розроблені МКІП з урахуванням пропозицій Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та у співпраці з інститутами громадянського суспільства та партнерами з розвитку.
Детальніше
https://mkip.gov.ua/news/9534.html
Read more
А на скільки велика ваша антибібліотека?
- Article Details
- Category Новини
У праці «Чорний лебідь. Під знаком непередбачуваності» Нассім Ніколас Талеб описує унікальне відношення до книг письменника Умберто Еко:
«Письменник Умберто Еко належить до того нечисленного класу широко освічених, проникливих, начитаних і при цьому ненудних вчених з енциклопедичними знаннями. Бувши власником величезної особистої бібліотеки (містить тридцять тисяч книг), він розділяв відвідувачів на дві категорії: на тих, хто реагує в стилі «Нічого собі! Синьйор професор, докторе Еко, ну і книг у вас! І скільки ж з них ви прочитали?», і на інших – тих надзвичайно рідкісних відвідувачів, які розуміють, що велика приватна бібліотека – не спосіб піднесення его, а інструмент дослідження.
Прочитані книжки куди менш важливі, ніж непрочитані.
Бібліотека повинна містити стільки того, чого ви не знаєте, скільки дозволяють вам в неї вмістити ваші фінанси, іпотечні кредити та нинішня складна ситуація на ринку нерухомості. З роками ви будете накопичувати більше знань і ваша бібліотека буде рости, а ще щільніші ряди непрочитаних книг почнуть дивитися на вас із загрозою.
Справді, чим ширше ваш кругозір, тим більше за вашими плечима непрочитаних книг. Назвемо цю колекцію непрочитаних книг антибібліотекою.»
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено