Четвер, 02 листопада 2023
Лекція-консультація «Марракеський договір та роль бібліотек у його реалізації»
- Article Details
- Category Новини
2 листопада завідуюча відділом обслуговування користувачів Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Олександра Аляпіна взяла участь в онлайн-заході (лекція-консультація «Марракеський договір та роль бібліотек у його реалізації»), що був організований Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій і проходив у рамках комунікаційних заходів для працівників бібліотечної сфери щодо політики безбар’єрності та недискримінації.
Спікери ознайомили слухачів з основними положеннями Марракеського договору щодо полегшення доступу до опублікованих творів осіб з порушеннями зору або іншими обмеженнями.
Було надано роз’яснення щодо поняття «бенефіціари» у розумінні Марракеського договору. На прикладі європейських країн виступаючі наголосили на важливості ролі бібліотек у реалізації цього документа та підкреслили, що незалежно від функціональних порушень чи комунікативних можливостей особи з порушеннями зору мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, зокрема шрифт Брайля, великошрифтовий друк, аудіодескрипція (тифлокоментування), переклад жестовою мовою, субтитрування, формат, придатний для зчитування програмами екранного доступу та засобів альтернативної комунікації.
Read moreВ Україні стартує національний проєкт з популяризації англійської мови Future Perfect
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Проєкт покликаний офіційно зробити англійську мовою міжнародного спілкування в Україні, відкрити кожному українцю нові можливості для професії та особистого розвитку, допомогти конкурувати на світовому ринку та отримувати високу зарплату.
Мовна програма допоможе розширити застосування англійської мови в публічних сферах суспільного життя, стимулювати вивчення мови для кожної з груп: освітян, держслужбовців, підприємців, громадян та органів місцевого самоврядування. Це створить сприятливий мовний клімат для усіх, хто живе та працює в Україні.
«Законодавство не ставить вимог одразу вивчити мову, ми усвідомлюємо, що для цього потрібен час. Тому для всіх вимог у законі встановлені певні строки. Крім того, в законопроєкті чи не першою стоїть фраза, що він не обмежує сферу використання української мови. Загалом прийняття цього Закону посилить нашу культурну дипломатію та допоможе промотувати Україну у світі, створивши можливості творчого розвитку для наших митців», — заявив Ростислав Карандєєв.
Детальніше
https://mcip.gov.ua/.../v-ukrayini-startuye-naczionalnyj.../
Програма Future Perfect втілюється Міністерство цифрової трансформації України у співпраці із Міністерство освіти і науки України та МКІП, за підтримки USAID/UK Aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» та Фонд Східна Європа. Партнер проєкту — міжнародна технологічна компанія Mastercard.
Read more
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені М.В. Гоголя 2024 року
- Article Details
- Category Новини
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти
Міністерство культури та інформаційної політики України
Премія присуджується щорічно прозаїкам, драматургам та сценаристам, що наслідують традиції творчості М.В. Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири.
На здобуття премії висуваються нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за місяць до їх висування на здобуття премії.
Кінцевий термін прийому документів – 1 лютого 2024 року.
Детальніше про конкурс та умови участі — https://mcip.gov.ua/news/ogolosheno-konkurs-na-zdobuttya-premiyi-imeni-m-v-gogolya-2024-roku-za-najkrashhi-literaturno-mysteczki-tvory/
Read more
11 листопада обласна наукова бібліотека святкуватиме свій 142-річний День народження
- Article Details
- Category Новини
Кожна бібліотека, як і людина, має свій вік, трудову біографію, знаменні дати. В ній тісно переплітаються історія країни та долі тих, хто працював та працює. Не виключенням є й Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
11 листопада обласна наукова бібліотека святкуватиме свій 142-річний День народження. Попри всі складнощі сьогодення колектив прагне підтримувати один одного, помічати приємні моменти або ж творити їх власноруч. До відзначення «нашої» дати ми підійшли креативно – відвідали дивовижну локацію нашого міста – Миколаївський академічний обласний театр ляльок.
День народження бібліотеки – це можливість висловити вдячність усім, хто присвятив своє життя бібліотеці, відзначити особисті та трудові ювілеї, привітати нових працівників. Спектакль, квіти, подяки, почесні грамоти, оригінальні подарунки на згадку – все це створило неймовірно приємну атмосферу і гарний настрій.
Бібліотека – це ми! Ми – це бібліотека!
Дякуємо колективу театру за позитивні враження, ніжність, теплоту.
Ви неймовірні!
Read moreЯк підтримати малечу у період стресових подій
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Те, що дитина почала швидко втомлюватись, гірше сприймати та запам'ятовувати інформацію, стала більш емоційною, менш зібраною та уважною — це нормально.
У період стресових подій, дитина не може повноцінно навчатися. Для цього їй необхідно відчувати себе безпечно і мати можливість відпочивати.
Вільний час для спілкування, творчості, гри є необхідним, і мова не про гуртки, зазначила дитяча психологиня від UNICEF Ukraine Світлана Ройз. Якщо дитина стомлена, гуртки можна пропустити.
Більше про те, як підтримати малечу, розповіли в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як?, заснованої за ініціативи першою леді Олена Зеленська.
Детальніше — у каруселі.
Read moreСереда, 01 листопада 2023
Календар дат і подій у листопаді від Української бібліотечної енциклопедії!
- Article Details
- Category Новини
Українська бібліотечна енциклопедія
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
#календар_УБЕ #бібліотечний_календар
#дати_події_бібліотечного_календаря
Read more
Дмитро Степовик «Пресвята Діва Марія в українському мистецтві»
- Article Details
- Category Новини
Вшанування Пресвятої Богородиці має глибокі коріння в релігійній традиції та культурі України. Недаремно на 1 жовтня припадають три важливі для нашої країни свята – свято Покрови Пресвятої Богородиці (Покрови), День Українського козацтва та День захисників і захисниць України. Це справді триєдине свято, що має особливе значення для українців. І підтвердженням цьому є книга відомого мистецтвознавця, доктора богословських наук, доктора філософії, дослідника християнського образотворчого мистецтва Дмитра Степовика «Пресвята Діва Марія в українському мистецтві» (Видавничий дім журналу «Пам’ятки України, 2023 рік), що її днями отримали Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 31 бібліотека Миколаївщини від Український інститут книги.
Представлене видання дозволить глибше пізнати значення образу Богородиці не тільки для релігійної традиції, а й, взагалі, для історії і культури України. Українська церква і українські митці зробили значний внесок у Марійську тематику. Автор книги підкреслює, що ця галузь сакрального мистецтва помітно і позитивно виділяється на тлі інших Церков східного обряду в цілій низці аспектів – від числа чудотворних Богородичних ікон в Україні і до духовно-поетичної інтерпретації образу Пресвятої Діви у мистецтві.
Дмитро Степовик захоплююче розповідає про цікаві факти і паралельно здійснює глибокий аналіз старовинної мистецької спадщини. Вже перші строки передмови до книги, присвяченій джерелам культу Діви Марії, наштовхують нас на роздуми: чому представники всіх нехристиянських релігій вважають шанування матері Господа Ісуса Христа недоліком християнства. На це автор відповідає: «У жодній з них нема чогось подібного – возвеличувати жінку».
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено