П'ятниця, 09 лютого 2024
Гнат Гаврилович Яременко
- Article Details
- Category Новини
«Він вчився малювати на запітнілому віконному склі, на вибілених хатніх стінах, на парканах, на дверях господарських приміщень… На вимитому посуді він віртуозно зображав пасажирів, які чекали потяг…» – так про живописця Гната Гавриловича Яременка, уродженця містечка Бахмач Чернігівської області згадував його син – Микола Гнатович.
Талановитий митець відзначився авторськими розписами церков. Окрім образотворчого мистецтва, художник захоплювався музикою, українськими народними піснями, театром, писав вірші про своє життя.
Гнат Гаврилович, маючи академічну мистецьку освіту створив краєзнавчий музей у Мінську, проявив себе і як високопрофесійний викладач графічних мистецтв у Сумському комерційному училищі.
Художник залишив після себе доволі велику спадщину. Із його особистого щоденника, що зберігається в Конотопський міський краєзнавчий музей ім_О_М_Лазаревського відомо, що Яременко написав 144 роботи, 86 із них ¬ релігійного змісту. Широко відомі такі його картини, як «Автопортрет» (1897-1899), «З життя сходу» (1903), «Портрет дружини» (1912), «Володимирська гірка» (1900), «Смерть самодержавству» (1905), «Село прокинулось» (1905) та ін. Всі свої картини автор писав олійними фарбами.
Джерело ілюстрацій // Бахмацький історичний музей імені Миколи Гнатовича Яременка
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Read more
Творча зустріч із заслуженим артистом України Олександром Сичовим та заслуженим працівником культури України Леонідом Ржепецьким
- Article Details
- Category Новини
14 лютого о 12:00 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на творчу зустріч із заслуженим артистом України Олександром Сичовим та заслуженим працівником культури України Леонідом Ржепецьким.
Захід, до програми якого увійдуть пісні і вірші у авторському виконанні митців, проходитиме на підтримку ЗСУ у межах благодійного музично-поетичного проєкту «Слово-спів на два голоси».
Разом до Перемоги!
Read more
Перший німецький письменник, нагороджений Нобелівською премію з літератури, новеліст Пауль Гейзе (1830-1914)
- Article Details
- Category Новини
Першим німецьким письменником, нагородженим Нобелівською премію з літератури став поет, прозаїк, новеліст Пауль Гейзе (1830-1914).
Майбутній письменник зростав у творчій атмосфері, спілкувався з відомими талановитими сучасниками, такими як Ф. Мендельсон, Ф. Куглер, Ф. Ліст, Й. Ф. Ейхендорф. Гейзе вивчав класичну літературу і романську філологію в університетах Берліна та Бонна. Для продовження освіти майбутній письменник вирушив до Італії. Від цієї подорожі у нього на все життя залишилися любов до до творів Данте, Боккаччо і Леопарді. В Італії Пауль Гейзе почав писати вірші, п’єси та оповідання.
Майбутнє П. Гейзе визначилося у 1854 р., коли король Максиміліан II запросив літератора-початківця жити до Мюнхена, запропонувавши велику стипендію та службу при королівському дворі. Цього ж року разом з Е. Габеллем, Ф. Боденштедтом, Г. Лінгом П. Гейзе утворив так званий мюнхенський гурток поетів-естетів, прихильників «чистого мистецтва».
1855 р. виходить його новела «Аррабіата» – ідилічна історія про стосунки молодої дівчини-рибалки зі своїм коханим із Сорренто. П. Гейзе створив власну теорію новели – «соколину теорію», де «сокіл» – це ключовий образ («силует») кожної новели.
Драматичні твори П. Гейзе свого часу були дуже популярними, але славу йому принесли романи «Діти століття» (1873), «У раю» (1875), «Мерлін» (1892). Гейзе також відомий своїми вдалими перекладами з італійської.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено