червня 2024
Неділя, 30 червня 2024
Хроніка культурного життя Миколаївської області за червень 2024 р.
- Article Details
- Category Хроніка культурного життя області
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА
НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
ХРОНІКА
КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗА ЧЕРВЕНЬ 2024 р.
Read more
О. І. Гуржій та О. П. Реєнта «У лабіринтах української дипломатії. Від князівської доби до початку XX століття»
- Article Details
- Category Новини
«Дипломатія – це насамперед інтелект і почуття такту, поставлені на службу державним інтересам», – написав сер Ернест Сатоу, колишній британський посол в Японії. І це дійсно так, адже саме дипломатія займає важливу позицію у зовнішньополітичних відносинах будь-якої країни, представляючи та захищаючи її національні інтереси. І, як показала історія, саме завдяки дипломатичним відносинам, Україна посіла значне місце на міжнародній арені. Нині Україна підтримує дипломатичні зв’язки із державами всіх континентів, співпрацює з численними регіональними і світовими організаціями.
А от, як з’явилася і розвивалася за різних періодів українська дипломатія, як захищала вона інтереси українського народу, та коли, насправді, ми обрали проєвропейський курс, про перемоги і невдачі зовнішньої політики України – про все це можна дізнатись з нової книги відомих українських істориків О. І. Гуржія та О. П. Реєнта «У лабіринтах української дипломатії. Від князівської доби до початку XX століття» (Київ: Арій, 2023), що його отримали Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 31 бібліотека Миколаївщини від Український інститут книги.
Опрацювавши чимало першоджерел та праць сучасних дослідників, автори створили найкраще на сьогодні науково-популярне видання з дипломатичної історії України. У книзі розкриваються різні аспекти взаємин України з урядами інших держав від часів князювання Олега Віщого (X–XI ст.) й до періоду Української Центральної Ради та Гетьманату Павла Скоропадського (1917–1918 рр.). Основну увагу приділено «утаємниченій» (неофіційній) місії дипломатичної служби, а також боротьбі українства за незалежність, зростанню національної свідомості та дипломатичній тактиці українських діячів того часу.
Запрошуємо до бібліотеки!
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Read more
Субота, 29 червня 2024
Олександр Лагошняк «Історія одного роду»
- Article Details
- Category Новини
«Заплющ очі, поринь у минуле, спробуй уявити кремезне Дерево,
зрозумієш, як наповнюються твої легені другим диханням,
як жива сила надходить від кореня.
І зашумить широка крона, яку стримує від різних
коливань могутній стовбур, і повернуться в тій бік листочки – долі людські.
Нарешті, прийде розуміння тих потугів. Вони хочуть,
щоб про них пам’ятали, щоб про них говорили.
Навіть дискутували. Вони хочуть, щоб про них не забували.»
Фонд Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека поповнився довідковим виданням «Історія одного роду» (Миколаїв : Іліон, 2012) прозаїка, публіциста, краєзнавця Олександра Лагошняка.
Книга написана на основі матеріалів, які автору пощастило відшукати в архівах Львова, Тернополя, Підгайців, Перемишля та приватних колекціях. Герої дослідження – нащадки старовинного хліборобського роду Лагошняків, коріння якого сягають часів королівства Галичини епохи Габсбургів, починаючи з кінця XVIII ст. до сьогодення. Видання містить передмову автора, в якій він ділиться своїми міркуваннями щодо вивчення історії «малої» батьківщини, свого родоводу та розкриває причини, що спонукали його до пошуків, дослідження та написання книги. Також є фотоархів, карти та схеми. Любов до рідної землі – основна ідея твору пана Олександра.
Ця книга для тих, хто цікавиться невигаданою історією!
Запрошуємо до нашої бібліотеки ознайомитися з виданням!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Вівторок, 25 червня 2024
У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Мета події — висвітлення та публічне обговорення між представниками органів державної влади, регіонального управління та представниками громади актуальних питань щодо стану кадрового забезпечення в сфері культура, який виник в наслідок воєнних подій та пошуку можливих шляхів збереження носіїв мистецької та креативної галузі держави.
Основна увага буде приділена таким ключовим темам:
-мобілізація та її наслідки для національної та регіональної культури;
-стан кадрового забезпечення сфери культури, відновлення та відшкодування втрат;
-нові форми організації надання культурних послуг в умовах значних інфраструктурних втрат і руйнувань;
-адаптація культури до умов війни та потреба в культурних подіях.
Read moreЛауреат Нобелівської премії 1952 р. Франсуа Моріак (1885-1970)
- Article Details
- Category Новини
Франсуа Моріак (1885-1970) – французький романіст, драматург і поет – лауреат Нобелівської премії 1952 р.
Моріак народився в Бордо в сім’ї заможних буржуа. У коледжі одержав релігійне виховання та познайомився з працями М. Монтеня, Р. Декарта, Б. Паскаля. Після закінчення коледжу вступив до університету Бордо, який закінчив у 1905 р. у ступені магістра з літератури. Моріак готувався стати археологом і у 1908 р. вступив до Еколь де Шарт у Парижі, але через півроку покинув навчання, захопившись літературою.
Перша поетична збірка Франсуа Моріака «Руки, складені для молитви» (1909) була високо оцінена критиками. Пізніше він видав ще декілька книг віршів, але головною лінією творчості письменника були, переважно, романи. Перший роман «Дитя під гнітом ланцюгів» був опублікований у 1913 р.
Під час Першої світової війни Франсуа Моріак вступив у Червоний Хрест і два роки прослужив на Балканах, працюючи санітаром у госпіталі. Демобілізувавшись у 1918 р., Ф. Моріак з головою занурився у написання романів. Великий успіх йому приніс роман «Поцілунок, дарований прокаженому» (1922). Наступні твори – «Річка вогню» і «Батько», опубліковані у 1923 р., були засуджені представниками католицької церкви. Роман «Пустеля любові» (1925) отримав Першу премію Французької академії, а роман «Тереза Декейру» (1927) французькі літературознавці назвали найкращим французьким романом з початку століття.
Read moreПонеділок, 24 червня 2024
Надія Бойко та Галина Запорожченко «Слово на два голоси»
- Article Details
- Category Новини
«Нам цікаво й легко говорити з читачами будь-якої вікової категорії, бо любимо живе спілкування. Йдучи на зустріч з ними, не забуваємо мудрої істини – з людьми слід бути відвертими та щирими. І це провідна риса письменника, яка забезпечує йому шлях до порозуміння з аудиторією.»
Друзі! Знайомимо вас з краєзнавчою новинкою, що нещодавно поповнила книжковий фонд Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека – поетичною збіркою «Слово на два голоси» (Миколаїв : Іліон, 2021). Авторки Надія Бойко та Галина Запорожченко – сестри-поетеси, членкині Національної спілки письменників України, лауреатки та дипломантки численних всеукраїнських і міжнародних літературно-мистецьких конкурсів та фестивалів.
До видання увійшли вибрані різножанрові ліричні твори, що гармонійно представляють багатий духовний світ жінок-мисткинь. Їхнім поезіям властиві специфічний ліризм, емоційність, яскрава свіжа образність і щирість слова.
***
Галина ЗАПОРОЖЧЕНКО
ЗА МЕЖЕЮ СТЕПУ
Притишу крок, спинюся на хвилину –
І може, вчую, як мовчать степи
Read moreРобоча зустріч за темою «Всеукраїнська програма ментального здоров’я. Психосоціальна підтримка у громаді»
- Article Details
- Category Новини
21-22 червня директорка Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Вікторія Агаркова у складі делегації від Миколаївської області взяла участь в робочій зустрічі за темою «Всеукраїнська програма ментального здоров’я. Психосоціальна підтримка у громаді», що відбулася у місті Вінниця.
На зустрічі були присутні делегації ще з трьох областей: Херсонської, Одеської, Чернівецької.
Основним питанням, що розглядалося на заході, було: «резильєнтність» громади та основні її складові. Учасники у складі своїх регіональних команд виконували різноманітні інтерактивні вправи, націлені на вдосконалення навичок з ментального здоров’я.
Спілкування у колі однодумців-професіоналів мало позитивний ефект. Зустріч пройшла у невимушеній і теплій атмосфері, що значною мірою посприяло укріпленню ментального здоров’я всіх його учасників.
У «портфелі» отриманого досвіду залишилося багато планів щодо інформаційної кампанії на підтримку Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, а ще незабутні враження від спілкування та міста Вінниці.
Read moreПрезентація наукового дослідження Тетяни Сергіївни Каірової «Трансформація улюбленого жанру французького Просвітництва в комунікативних стратегіях світової сучасності»
- Article Details
- Category Новини
26 червня 2024 року о 14.00 відділ документів з питань культури і мистецтв Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на презентацію наукового дослідження кандидата філологічних наук, доцента кафедри романо-германської філології Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили Тетяни Сергіївни Каірової «Трансформація улюбленого жанру французького Просвітництва в комунікативних стратегіях світової сучасності».
Ця наукова праця була високо оцінена на Чемпіонаті світу з науки, що проходив в онлайн-форматі у серпні 2023 р. у м. Дубаї за участі науковців з різних галузей науки з 69 країн. Пані Тетяна стала Срібним Чемпіоном трьох континентів – Європи, Азії та Африки.
Презентація статті не випадково відбувається напередодні Дня Конституції України, адже однією з її провідних тем є перевага сил духовності й правди над силами агресії і війни.
У своїй праці автор порівнює процеси змін у суспільстві, формування нового мислення людини на зразках двох переломних епох в історії людства: доби Просвітництва та перших десятиріч XXI століття. І якщо в епоху Просвітництва епістолярний жанр мав дуже потужний вплив на сучасників, то у наш час він трансформувався в інші форми.
Read more
«Книги без бар’єрів: аудіобібліотека для людей з вадами зору»: аудіозаписи поезії відомого миколаївського поета Леоніда Вишеславського
- Article Details
- Category Новини
Друзі, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує реалізацію проєкту «Книги без бар’єрів: аудіобібліотека для людей з вадами зору». Пропонуємо вашій увазі аудіозаписи поезії відомого миколаївського поета Леоніда Вишеславського.
Відомий поет народився у 1914 р. в сім’ї інженера. Спочатку здобув природничу освіту у Харкові, а потім літературну у Київському університеті, де згодом викладав теорію літератури. У 1938 р. в Києві побачила світ перша його збірка «Здрастуй, сонце!». Під час Другої світової війни поет був кореспондентом газет «Захисник Батьківщини» та «За нашу перемогу» на одному з українських фронтів. Після війни захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата філологічних наук. Тривалий час був відповідальним редактором журналу «Райдуга».
За своє життя опублікував близько 50 збірок, в яких поєднував традиції українського пісенного фольклору й поетичної класики. Його поезії притаманна глибока філософічність і роздумливість. Збірка «Чайка» містить кращі вірші фронтових років, книги «Простір», «Єдність землі», «Щедрість» – поезії, які висвітлюють життя у післявоєнні роки. У поемі «Сковородинівське коло», яка побачила світ у 1980 p. автор згадує своє рідне село Павлівку, де колись мандрував видатний філософ і поет Григорій Савович Сковорода.
Леонід Миколайович був автором літературознавчих досліджень, статей з питань літературного процесу, передмов до збірок молодих поетів, рецензій. Твори Л. Вишеславського перекладалися українською, польською, німецькою, французькою та іншими мовами.
Read moreНеділя, 23 червня 2024
Дія.Освіта анонсувала безоплатні вебінари по IT: як зареєструватися
- Article Details
- Category Новини
Дія.Освіта та Genesis Academy запускають серію вебінарів про роботу продуктового ІТ. Під час навчання ви дізнаєтеся, як працюють найкращі українські й міжнародні ІТ-компанії та як розвиватися у сфері, щоб стати топовим спеціалістом.
Про це повідомляють в Мінцифрі.
Програма містить три вебінари:
26 червня — «Огляд сфери продуктового ІТ»;
3 липня — «Діджитал-маркетинг в ІТ-продуктах: як залучати користувачів»;
10 липня — «Data-Driven підхід у продуктовому ІТ: як ухвалювати рішення на основі даних».
Читати також: Укрпошта анонсувала марки про жителів Чорного моря
Вже 26 червня о 17:00 відбудеться перший вебінар «Огляд сфери продуктового ІТ».
Олексій Ніщик, Education Operations Director у Genesis, розкаже про:
Кейси світової та української сфери продуктового ІТ;
Секрети успішної роботи команди, що створює інноваційні ІТ-продукти;
Навички, необхідні для побудови кар’єри в продуктових ІТ-компаніях.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено